Kopertina 21 mars 2020

March 21, 2020 00:29

Kopertina 21 mars 2020

March 21, 2020 00:29
Komento

5 Komente

 1. A.GRAMSH March 21, 09:57

  ALEATE TE ‘KORONAVIRUS’! JU NUK QETËSONI,ACARONI!

  ‘Idete nuk kane nevoje per arme,nese jane ne gjendje te bindin masat”!
  ———
  Ne vend te paraDhenjes
  Nuk duhet te bijem ne fatalize,arsyeja e shendoshe,nje tru me shkalle sa do te vogel racionaliteti nuk duhet ta pranoje fatalizmin qofte dhe kundrejt fenomeneve te natyres si termetet ,po ashtu edhe ndaj epidemive mjafton te fusi ne pune ARSYEN dhe si prapavije te kete MEMORJEN por dhe te dije te ‘zgjedhe’ jo vetem keshilltaret po dhe ku ta kerkoje INFORMACIONIN!

  Kjo ‘politike’ me Sali e ky ‘informacion Zagari me Fevzi nuk qeteson po ndjell ZI!?
  ————-
  Kjo politike,sa krriminale per 30 vjet po aqe dhe antishqiptare,ky lloj ‘informacioni’ 30 vjet sa krriminal,kamikaz e antishqiptar jo vetem qe nuk ben informacion aqe me teper ne kohe ‘lufte’ por perkundrazi nuk qeteson nuk kerkon te mbaje FRIKEN nen kontroll por perkundrazi acaron TERBON! Dhe TERBIMI i turmes ne kohe lufte,epidemije eshte
  shume me i rrezikshem se sa ‘koronavirus’ eshte vetevrasje,si te kerkosh te dalesh nga e vetemja dere e nje stadjumi kur bije nje termet i fuqishem!SHERBIM !

  Ti dalim ‘Zot’ vetvehtes!
  ———-
  Qe ta bejme kete duhet te jemi te bindur katerciperisht se sot pas 30 vjetesh me teper se kurre kerkohet vetepermbajtje,kerkohet te mbizoteroje arsyeja,kerkohet te jemi me teper se kurre te bashkuar jo vetem kunder ‘Koronaviruesit’ te kesaj epidemije por dhe ‘aleateve’ te tij kesaj politike sa krriminale 30 vjet dhe antishqiptare por dhe ketij ‘dizinformacioni’ krriminal antishqiptar!

  Duhet te vetqeverrisim FRIKEN,vetvehten,familjen te afermin,komshiun shqiptarin ku do qe eshte ne ‘distance’ duke e mbajtur sa me larg ate nga ‘dashurija’!
  Kete nuk mund ta beje kjo politike,kjo qeverri e aqe me teper krere te krimit e korrupsionit sot e 30 vjet ne pushtet as guida Supreme apo Kalif Salija, as Like Florija,njeri simbol i KRIMIT dhe tjetri KORRUPSIONIT!
  Po kete nuk mund ta bejne pas 30 vjetesh as KURBAN Basha e as autori i KURBANIT Edvin qwe ne mos te inkriminuar sa dy te paret kane qene dhe vazhdojne tragjikisht te jene protagoniste te TRAGJEDISE shqiptare e popullit shqiptar per 30 vjet!

  Nuk vlen nuk qeteson me propoganda bajate nga gojet e njerezve te inkriminuar deri ne gryke.Nuk mund te binden e aqe me teper qetesohet ajo lloj TURME edhe pse ne PAKICE qe ka terrorrizuar kete popull me TRITOL dhe MOLOTOV nga vete ata antishqiptare krriminele ne sherbim te te huajve nga kalif SALIJA tek Like Florija!
  Ate pakice apo ‘TURME’ tashme dale jashte kontrollit mund ta bindin fytyra te reja shqiptare qe ‘DOKTORE’ te moralshem qe fjala e tyre SHERON mendjet dhe zemrat ‘shpirtin’ DHE trupin permes FJALES dhe po qe nevoja edhe FORCES!

  Ajo TURME e pa bindur mbartese 30 vjet e Tritolit e molotovit sot koronavirusit jo vetem qe nuk i binden me kesaj qeverrije e aqe me teper EDVININ sepse 30 vjet ju eshte bere trushpelarje dhe vendin e ARSYES e ka zene ne kafkat bosh psikologjija e rruges,instiktet e TURMES apo te Kafshes qe demokracine dhe Lirine e konceptojne BORDELLO si puna e ca ‘aktoruceve’ qe kerkojne thjeatro kur populli vuan per BUKE!
  Ne trute e turmes jo vetem nuk zene vend fjalet e dala nga ‘bunkeri’ i Edvinit por perkundrazi ata me istiktet e kafshes apo femijes se pa pergjegjeshme bejne te kundertet sepse ate propogande u eshte bere sa ishin njerez nga kalif Salija,Like florija Çim Pekat,Çanerat,e FEV ZIJA:
  Deligjimiteti i çdo gjeje qe ka te beje me LIGJIN me drejtesine me shtetin e se drejtes me popullin me demokracine!
  Nuk mund te degjoje turtma nate e dite dogmat,megallomanite,populizmin primitiv e patriotizmin falls te kujdo nnga kjo ‘politike’ perfshi edhe Edvinin ne krye te nje qeverrije ‘fantazem’ nderkohe kur si person TURMES i eshte propoganduar qe kryeministri-Edvin eshte ‘simbol’ i gjithe te keqijave permes nje propogande sa krriminale aqe dhe antishqiptare ndersa sistemi gjyqesor bashke me SPAK eshte per te ardhur KEQ!

  ‘Mere situaten ne dore,deli zot vetvehtes’-Tha shkodrani Ramiz Alija ne vitet ’90 kur i doli komplet situata nga duart dhe shteti ish shkermmoqur!
  Poppulli shqiptar tragjikisht duhet ta pranojme te gjithe nuk e mori kurre situaten ne dore e nuk i doli KURRE ‘Zot’ vetvehtes por ndersa shhumica e ‘MIRE’ si zgjidhje gjeti IKJEN pjesa tjeter ju nenshtrua kolonizatoreve te huaj dhe pakicave turmes me ‘Hajdare’ me muxhahedine,njerez me bisht e ‘kosovare’ te inkuadruar ne divizionin ‘Hajdari’ si pasardhes te regjimentit ‘Kosova’ te drejtuar nga pasardhesi i Xhafer Deves Sali Berisha dhe Like Floriri 30 vjet per te vrare shqiptare!!

  Ne keto kushte e vetemja Zgjidhje e vetemja alternative eshte vetepermbajtje, dhe te mbizoteroje ARSYEJA e mos e kerkojme shpetimin nga VARRMIHESIT e ketyre 30 vjeteve!
  VBarrmihesit po kerkojne qe ta strumentalizojne edhe kete EPIDEMI me qe nuk po gjejne rruge per ta KORRUPTUAR edhe vete ‘koronavirus’ dhe nuk kane hallin e ketij populli qe e lane 30 vjet mes rrugeve shume me keq se izraelitet 40 vjet ne swhkretetire po sot po kerkojne ‘unitet’ bashkim midis tyre per te ruajtur BYTHEN!

  Pa perjashtim kreret e krimit e korrupsionit nga kalif Salija,Bashat,Bashibozuket e socialSSaliste e Like florija duhet jo vetem te mos LUAJNE me nervat dhe FRIKEN e nje populli 30 vjet tragjedi tani i ‘burgosur’ ne shtepi por ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ duhet te me urgjence te hapi krahun dhe brenda nates ky ‘parlament’ si ne kohe lufte duhet te ’emeroje’ nje SHQIPTAR te moralshem jashte kesaj politike KRRIMINALE!
  Kjo Qeverri permes keshillit te Ministrave duke zbatuar ‘masat e jashtezakoneshme’ ne ‘gjendje te jashtezakoneshme’ duhet ta ‘konservoje’ ta lere ne hije kete ‘kabinet’ qeverritar me SpiroPordha e Pandeli dhe ne vijen e pare duhet te nxjere INTELEKTUALE-‘DOKTORE’ e SHQIPTARE qe jane ne gjendje te sherojne edhe SHPIRTIN edhe TRURIPIN qe qetesojne edhe ZEMRAT edhe TRURIN!

  P.S Si zedhenesa te ‘zgjidhjeve politike’ gjate gjithe kesaj periudhe duhet te jene krere,’komandante’,’gjenerale’ te RINJ te pa inkriminuar, te policise ,te shendetesise te emergjences sivile qe luftojne ne vijen e pare te frontit si ne rrethim!

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH March 21, 10:07

  ALEATE TE ‘KORONAVIRUS’! JU NUK QETËSONI,ACARONI!

  ‘Idete nuk kane nevoje per arme,nese jane ne gjendje te bindin masat”!
  ———
  Ne vend te paraDhenjes
  Nuk duhet te bijem ne fatalizem,arsyeja e shendoshe,nje tru me shkalle sa do te vogel racionaliteti nuk duhet ta pranoje fatalizmin qofte dhe kundrejt fenomeneve te natyres si termetet ,po ashtu edhe ndaj epidemive mjafton te fusim ne pune ARSYEN dhe si prapavije te kemi MEMORJEN por dhe te dije te ‘zgjedhe’ jo vetem keshilltaret po dhe ku ta kerkoje INFORMACIONIN!

  Kjo ‘politike’ me Sali e ky ‘informacion Zagari me Fevzi nuk qeteson po ndjell ZI!?
  ————-
  Kjo politike,sa krriminale per 30 vjet po aqe dhe antishqiptare,ky lloj ‘informacioni’ 30 vjet sa krriminal,kamikaz e antishqiptar jo vetem qe nuk ben informacion aqe me teper ne kohe ‘lufte’ por perkundrazi nuk qeteson nuk kerkon te mbaje FRIKEN nen kontroll por perkundrazi acaron TERBON! Dhe TERBIMI i turmes ne kohe lufte,epidemije eshte
  shume me i rrezikshem se sa ‘koronavirus’ eshte vetevrasje,si te kerkosh te dalesh nga e vetemja dere e nje stadjumi kur bije nje termet i fuqishem!TERBIM !

  Ti dalim ‘Zot’ vetvehtes!
  ———-
  Qe ta bejme kete duhet te jemi te bindur katerciperisht se sot pas 30 vjetesh me teper se kurre kerkohet vetepermbajtje,kerkohet te mbizoteroje arsyeja,kerkohet te jemi me teper se kurre te bashkuar jo vetem kunder ‘Koronaviruesit’ te kesaj epidemije por dhe ‘aleateve’ te tij kesaj politike sa krriminale 30 vjet dhe antishqiptare por dhe ketij ‘dizinformacioni’ krriminal antishqiptar!

  Duhet te vetqeverrisim FRIKEN,vetvehten,familjen te afermin,komshiun shqiptarin ku do qe eshte ne ‘distance’ duke e mbajtur sa me larg ate nga ‘dashurija’!
  Kete nuk mund ta beje kjo politike,kjo qeverri e aqe me teper krere te krimit e korrupsionit sot e 30 vjet ne pushtet as guida Supreme apo Kalif Salija, as Like Florija,njeri simbol i KRIMIT dhe tjetri KORRUPSIONIT!
  Po kete nuk mund ta bejne pas 30 vjetesh as KURBAN Basha e as autori i KURBANIT Edvin qe ne mos te inkriminuar sa dy te paret kane qene dhe vazhdojne tragjikisht te jene protagoniste te TRAGJEDISE shqiptare e popullit shqiptar per 30 vjet!

  Nuk vlen nuk qeteson me propoganda bajate nga gojet e njerezve te inkriminuar deri ne gryke.Nuk mund te binden e aqe me teper qetesohet ajo lloj TURME edhe pse ne PAKICE qe ka terrorrizuar kete popull me TRITOL dhe MOLOTOV nga vete ata antishqiptare krriminele ne sherbim te te huajve nga kalif SALIJA tek Like Florija!
  Ate pakice apo ‘TURME’ tashme dale jashte kontrollit mund ta bindin fytyra te reja shqiptare ‘DOKTORE’ te moralshem qe fjala e tyre SHERON mendjet dhe zemrat ‘shpirtin’ DHE trupin permes FJALES dhe po qe nevoja edhe FORCES!

  Ajo TURME e pa bindur mbartese 30 vjet e Tritolit e molotovit sot koronavirusit jo vetem qe nuk i binden me kesaj qeverrije e aqe me teper EDVININ sepse 30 vjet ju eshte bere trushpelarje dhe vendin e ARSYES e ka zene ne kafkat bosh psikologjija e rruges,instiktet e TURMES apo te Kafshes qe demokracine dhe Lirine e konceptojne BORDELLO si puna e ca ‘aktoruceve’ qe kerkojne thjeatro kur populli vuan per BUKE!
  Ne trute e turmes jo vetem nuk zene vend fjalet e dala nga ‘bunkeri’ i Edvinit por perkundrazi ata me istiktet e kafshes apo femijes se pa pergjegjeshme bejne te kundertet sepse ate propogande u eshte bere sa ishin njerez nga kalif Salija,Like florija Çim Pekat,Çanerat,e FEV ZIJA:
  Deligjimiteti i çdo gjeje qe ka te beje me LIGJIN me drejtesine me shtetin e se drejtes me popullin me demokracine!
  Nuk mund te degjoje turtma nate e dite dogmat,megallomanite,populizmin primitiv e patriotizmin falls te kujdo nnga kjo ‘politike’ perfshi edhe Edvinin ne krye te nje qeverrije ‘fantazem’ nderkohe kur si person TURMES i eshte propoganduar qe kryeministri-Edvin eshte ‘simbol’ i gjithe te keqijave permes nje propogande sa krriminale aqe dhe antishqiptare ndersa sistemi gjyqesor bashke me SPAK eshte per te ardhur KEQ!

  ‘Mere situaten ne dore,deli zot vetvehtes’-Tha shkodrani Ramiz Alija ne vitet ’90 kur i doli komplet situata nga duart dhe shteti ish shkermmoqur!
  Poppulli shqiptar tragjikisht duhet ta pranojme te gjithe nuk e mori kurre situaten ne dore e nuk i doli KURRE ‘Zot’ vetvehtes por ndersa shhumica e ‘MIRE’ si zgjidhje gjeti IKJEN pjesa tjeter ju nenshtrua kolonizatoreve te huaj dhe pakicave turmes me ‘Hajdare’ me muxhahedine,njerez me bisht e ‘kosovare’ te inkuadruar ne divizionin ‘Hajdari’ si pasardhes te regjimentit ‘Kosova’ te drejtuar nga pasardhesi i Xhafer Deves Sali Berisha dhe Like Floriri 30 vjet per te vrare shqiptare!!

  Ne keto kushte e vetemja Zgjidhje e vetemja alternative eshte vetepermbajtje, dhe te mbizoteroje ARSYEJA e mos e kerkojme shpetimin nga VARRMIHESIT e ketyre 30 vjeteve!
  Varrmihesit po kerkojne qe ta strumentalizojne edhe kete EPIDEMI me qe nuk po gjejne rruge per ta KORRUPTUAR edhe vete ‘koronavirus’ dhe nuk kane hallin e ketij populli qe e lane 30 vjet mes rrugeve shume me keq se izraelitet 40 vjet ne shkretetire po sot po kerkojne ‘unitet’ bashkim midis tyre per te ruajtur BYTHEN!

  Pa perjashtim kreret e krimit e korrupsionit nga kalif Salija,Bashat,Bashibozuket e socialSSaliste e Like florija duhet jo vetem te mos LUAJNE me nervat dhe FRIKEN e nje populli 30 vjet tragjedi tani i ‘burgosur’ ne shtepi por ‘presidenti’ i ‘koke palareve’ duhet me urgjence te hapi krahun dhe brenda nates ky ‘parlament’ si ne kohe lufte duhet te ’emeroje’ nje SHQIPTAR te moralshem jashte kesaj politike KRRIMINALE!
  Kjo Qeverri permes keshillit te Ministrave duke zbatuar ‘masat e jashtezakoneshme’ ne ‘gjendje te jashtezakoneshme’ duhet ta ‘konservoje’ ta lere ne hije kete ‘kabinet’ qeverritar me SpiroPordha e Pandeli dhe ne vijen e pare duhet te nxjere INTELEKTUALE-‘DOKTORE’ e SHQIPTARE qe jane ne gjendje te sherojne edhe SHPIRTIN edhe TRURIPIN qe qetesojne edhe ZEMRAT edhe TRURIN!

  P.S Si zedhenesa te ‘zgjidhjeve politike’ gjate gjithe kesaj periudhe duhet te jene krere,’komandante’,’gjenerale’ te RINJ te pa inkriminuar, te policise ,te shendetesise te emergjences sivile qe luftojne ne vijen e pare te frontit si ne rrethim!

  Reply to this comment
 3. VIRUSKORONA March 21, 10:38

  KUJDES! NE OREN 13.00.01 VJEN ‘KORONAVIRUS’!

  Reply to this comment
 4. NOLI March 21, 11:25

  Sulltani dhe kabineti(Pjesa e pare)

  Shoke ,sot kam panahir
  Shoke bemeni sehir,
  Sillni kupat e gostise,
  Sillni shishet e rakise.

  Kup’ e pare jam Aga
  Kup’ e dyte jam pasha,
  Kup’ e trete òpall ferman
  Ngjesh nje pall’ e jam Sulltan.

  Jam Ali Qopeku i pare,
  Qen si une s’kini pare,
  Pra kur leh,doretrokitni,
  Zbrasni topa e brohoritni.

  Jam imam e jam dovleti,
  Padishahu dhe Muhameti
  Jam xhenemi,jam xheneti,
  Kijameti e selameti,.

  Jam Xhamija,e jam namazi,
  Jam zinxhiri e jam kafazi,
  Jam budrumi e jam zullumi,
  Kush ngre koken e mer lumi

  Kush do ligj e Republike
  Me statut e me llogjike
  E ka pisk e ngordh si horr
  Ne kanop si tradhetor….(vijon)

  Reply to this comment
 5. Limani March 21, 12:59

  Antonio Gramshi , shqip
  Andon Gramshi !
  Oh , i ziu ti , ç’po heq , bashkë me mua e , siç duket , me shumë pak të tjerë .
  Themë shumë pak se , po të qemë shumë nuk do t’a kishim lënë atdheun tonë Shqipërinë , të mjerën Shqipëri , në dorë të horrave , të rrugaçëve, të aventurjerëve , të sharlantanëve .
  Ky llum në krye të vëndit ka bërë krime të panumurta , por , krimi i krimeve , sipas meje , është diskretitimi dhe vrasja e ndërgjegjes kombëtare në aftësinë për të patur shtet më vete.
  Truri i kombit , shqipëtari i ndershëm , ai që e nxjerr bukën e gojës me djersë , shqipëtari me nder e dinjitet – të gjithë këta janë të huaj në Shqipërinë e sotme të horrave dhe maskarenjve që kanë depërtuar në ç’do qelizë të shoqërisë .
  Gramshi !
  Ti dhe pas teje edhe unë , mirë i kostatojmë gjërat , por , kjo s’mjafton .
  Mendo ç’duhet bërë !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim