Kopertina 7 korrik 2018

July 7, 2018 01:10 Updated

Kopertina 7 korrik 2018

July 7, 2018 01:10 Updated
Komento

5 Komente

 1. Aliu nga Selenic July 7, 02:05

  Po menjeher.! Kryeqyteti aty te ket nje teater madheshtore.! Kjo po ju garantohet.
  Te nderuar Komentues. Nuk eshte halli se po ju dhimbset teateri se keta shkatrruan ter shqiperin dhe nje gjysme fjale nuk e then, pore eshte problemi i tyre te mbeshtesin Partin Kriminele te Sali Berishes dhe jo ate qe ben mire per Atedheun.
  Keshtu keta ben per te gjith per kendin e lojrave, per Stadiumin Qemal Stafa, per plote te tjera.Keta shkatrruan mbikali,in tek zogu ui Zi, keta shkatrruan edhe bunkeret e kety duket qaete se keta jane mjeran politik se duan te mbeshtesin ate qe shkatrroi shqiperin e sote paska veshur lekuren e qemgjit.!

  Reply to this comment
 2. Nunuja nga Cepani July 7, 07:55

  Presidenti duhet ta firmosi madje me nje kembe.
  E para se eshte turp te mos pranosh nje teater modern ! Vite me pare kam deghuar se edhe regjizori Kosovar Ekrem Kryeziu ne diskutim me regjizorin e madh Piro Mani i thot : Drama “Epoka pra gjyqit” eshte luajtur me mire ne Kosove edhe per arsye te skenes. Ju nuk kini skene ku te luani. Kerkoi ndje se mbase si kam thene ne ligjirate te drejte ,por idea eshte se ne s’kemi patur skene te mirefillte teatri .Edhe pse ajo skene ka nxier aktor kollos . Shqiperia u hap me boten. Ku do te vije te luajne aktoret e huaj ne ate kapanon? Per cfare vlere historeke flete ajo ndertese? Me ate salle qe ngrin ne dimer e shkrin ne behar do rrime? E dytra” presidenti duhet ta firmosi se po nuk e firmosi do te themi qe e urdheron gruaja edhe ne detyre,pa ne shtepi dihet qe urdheron si na urdherojne edhe ne te tjereve … TE FIRMOSET PA VONESE. Aktor si LIcaj ka patur plot neper fshatra e bile me te mire…. Derrkoci do lere e jo lendine.

  Reply to this comment
 3. A.GRAMSH July 7, 08:45

  TEMPULLI I KRIMIT E KORRUPSIONIT,ERETIKU XHAFA DHE INKUJZITORET E XHIHADIT

  Ne vend te paraDhenjes:
  As Edvinin qe ka zgarravitur librin ‘kurban’ne krye te nje qUrravisje te hallakatur ,as kurban Bashen si bashke autor i themelimit te shtetit te kalifatit duke bere kurban deshe ne hyrje te istituioneve LAIKE te ish shtetit shqipetar per ti shtuar jeten kalif Salise,as dhe letrat higjenike te markes ‘PANDELI’ qe mbi nje çerek shekulli kane fshire BYTHET kreret e xhihadit kalifi Sali e Like Flori,,Nuk mund tu shpetoje berja ‘kurban’ e nje godine teatri me tulla apo eternit nga GIOTINA ne emer te popullit se keni bere kurban nje popull te tere !!

  Tragjikomedija me nje teater behet per te humbur kohe e zgjatur jeten krimit e korrupsionit njesoj si ai qe pret egzekutimin dhe kerkon te shkoje ne hale te dhjese nga frika! NUK KALOHET DITA ME TE DHJERE-Thote populli.

  Hajdare,Zagare,’Fev zinj’ kamikaze e gomare,
  Tragjedija mbi nje çerek shekulli qe perjeton ky vend e ky popull ne mes te Europes jo vetem nuk krahesohet me asnje periudhe te egzistences si komb por as me tragjedite BIBLIKE ne historine e njerezimit ku si baze kane patur:KRIMIN dhe KORRUPSIONIN..

  ‘Permbytja e madhe’
  ————————

  -Ne ‘permbytjen e madhe’ biblike ,katermije e ca vjet me pare,kur tere shoqerija e njerezimi ish KORRUPTUAR ,perendija e gjykoi te arsyeshme se e vetemja rruge per te zhdukur korrupsionin ish zhdukja e tere shoqerise ‘kataklizmo’ e si dihet u la nga nje çift per çdo specie e lloj qe u shpetuan nga NOE ne barken e tij.Dhe keshtu lindi shoqerija e njerezimi nga e para e pa KORRUPTUAR.
  Kjo rruge tek kjo shoqeri tek ne eshte e pa mundur dhe e pa shprese se kreret e xhihadit me imunitet tere krimet e korrupsionin e kane bere ne emer te ALLAHUT bashke me misionare e ambasadore dhe o perendija tek ne nuk egziston o eshte e pa fuqishme dhe kur termetet kane epiqender kryeqytetin e KORRUPSIONIT ‘Gjirizin e Lalesit’ o e kane KORRUPTUAR edhe zotin ata qe kane vrare dhe vjedhur ne emer te ALLAHUT duke perdhunuar te ‘Dhjete Komandamentet’ e tij.
  Nga ‘Zoti nuk kemi rruge shpetimi….

  Tempulli i Jeruzalemit dhe ai i Bathores!
  ————————
  Shkaku i kryqezimit te profetit izraelit Yoshua apo Jozef-Krishti ashtu si ne ‘Permbytjen e Madhe ‘biblike Dymije e ca vjet me pare ish KORRUPSIONI.
  Ashtu si dihet nga ata qe nuk i perkasin shklles se xhihadit apo Kristal Krishti ngriti tere ‘besimtaret’ e ndjekesit e tij kunder TEMPULLIT ku kreret e KLERIKE ishin deri ne gryke te inkriminuar e KORRUPTUAR ashu si eshte pas Dymije vjetesh ish tempulli i popullit qe quhet parlament ne duar te krereve te xhihadit pushtuar nga KRIMI dhe KORRUPSIONI sot e njezet e tete vjet me pare e nuk perfaqeson me SHQIPETARE.
  Funi i profetit izraelit dihet qe midis TRE te burgosurve nje VRASESI nje HAJDUTI dhe ‘profetit’ ANTIKORRUPSION u zgjodh te KRYQEZOHEJ ky i fundit Krishti me ‘miratimin’ edhe te governatorit te huaj qe quhej Ponco Pilati tek ne ‘Ambasadori’!?
  Krahesuar edhe me kete TRAGJEDI jemi shume me keq sepse populli EBRE i Izraelit e gjeti nje PROFET qe ti mblidhte ‘DELET’ e arratisura Dyzet vjet ne shkretetire tek ne jo vetem PROFETET mungojne por mungojne edhe BURRAT e qemoçem apo rilindasit qe te mbledhin SHQIPETARET shperndare si ‘mize pa koke’ neper Bote te shpronesuar nga kreret e xhihadit e lene pa shtet pa pasuri pa ATEDHE e MEMEDHE!

  Periudha e inkujzicionit!
  ———————-
  Nese lindja e krishterimit i dedikohet shen Palit ne vitet ’70 pas Krishtit dhe te krishteret e pare akuzoheshin si kanibale e jetonin me mish femijesh me qellim te mos perhapej si FE nga kreret e KORRUPTUAR e te inkriminuar te perandorise Romake,lindjen e XHIHADIT e e islamizmit fondamentalist ne ish Shqiperi eshte merite e tere AGJENTURAVE antishqipetare krereve te krimit e korrupsionit me imunitet mbi nje çerek shekulli ne pushtet dhe te dhendurrit serb ish doktor i bllokut bashke me ‘çunat e bllokut’ dhe ‘çunat e TirOnes’ apo Kalif SALISE qe ndersa te krishteret e pare ‘akuzoheshin’si ngrenes femijesh pa drejtesisht ,xhihadistet fanatike ne krye te xhihadit e kalifatit te Bathores jetojne me mish e gjak femijesh shqipetare duke i bere mbi nje çerek shekulli KURBANE ne emer te ALLAHUT nga kreret e xhihadit qe jane perdhunues te te ‘Dhjete komandamenteve’ te Zotit se edhe pergojojne zotin dhe ‘Zoti thote :’MOS ME PETGOJO’,edhe VRASIN dhe ‘Zoti’ thote”MOS VRIT’ edhe vjedhin dhe ‘Zoti’ thote ”MOS VIDH’…

  Po ‘ERETIKU’ Xhafa ç’hyn ketu?
  Nje minister i brendshem ,po mbi te gjitha nje autor i reformes ne DREJTESI eshte shpallur ‘eretik’ se ka shkelur ligjet e xhihadit te krimit e korrupsionit e ka dale nga ‘rruga e allahut’ se kerkon edhe i vetem trim ne lufte te luftoje me kreret e krimit korrupsionit ,KRIMIN dhe KORRUPSIONIN ne nje vend qe mungon edhe Perendija si ne permbytjen e madhe edhe profeti izraelit Krishti?
  ‘Mision shume i veshtire ,gati i pa mundur ‘ tha ambasadorja Vllahutin qe eshte me ne kembe ne toke se sa kinezi LU qe kerkon gjurmet e Balilit kur UQERIT e krimit e korrupsionit jane ne tempullin e xhihadit qe kerkojne te bejne kurban TEATROT me fantazma ne vend te aktoreve!

  Fatmir Xhafa nuk u intereson krereve te xhihadit si atyre salisjane ,metiste apo socialSSaliste si person por si IDE qe ka dale e kerkon te dale nga ‘SISTEMI’ i krimit e korrupsionit ,nuk u intereson si Fatmir po si minister i brendshem ‘ndrushe’ nga parardhesit e mbi te gjitha si AUTOR i reformes ne drejtesi qe i kerkojne me çdo kusht,ashu si inkujzitoret KARDINALE babait te shkences moderne Galileo Galilejt qe te pranoje te konderten e as aj qe mendon e qe qendron qe Toka nuk rrutullohet rreth diellit’ ndersa Xhafes te heqe dore nga te qenurit MINISTER ose te dekòlaroje qe vellai jo nuk e njoh’ si kalif Saliu qe nuk njihte ‘baxhanakun’ qe i q..motren e gruas po te dekòlaroje para inkujzitoreve xhihadiste mul nokave salinjaneve e strazimireve qe:
  ”Vellai im jo vetem drejton trafikun e droges te krimit e korrupsionit ne shtetin e kalifatit te Bathores por edhe ate ne Afhanistan’?
  Kur e pranoj Galileo Galileo te kunderten e asaj qe kish vertetuar shkenerisht pse te mos e pranoje edhe Xhafa e eshte rehat aqe me teper kur inkujzitoret nuk jane kardinale si njemije e peseqind vjet me pare e te shkolluar por xhihadiste ,hajdare e kamikaze IDJOTE qe te vrasin naten e te qajne diten?

  Mbyllja pa dalje
  Shqipetaret jo 60 perqind si thone sondazhet duhet ti BASHKOHEN …POLICISE SE SHTETIT e tere strukturave qe e drejtojne ate por a ka mundesi NJEQIND PER QIND si e vetemja rruge SHPETIMI per te rilindur shtetin e SHQIPETAREVE tashme zevendesuar nga shteti i kalifatit?
  Policija e shtetitit ku do ne Bote edhe ne Ballkan quhet e SHTETIT dhe jo e Qeverrive.Qeverrite bashke me Lulashet e Edvinet ,bythkat e Pandelinjte mund te ikin e vine po policija e SHTETIT ngelet ne perjetesi ashtu si edhe SHTETET!!!

  Reply to this comment
 4. A.GRAMSH July 7, 08:55

  TEMPULLI I KRIMIT E KORRUPSIONIT,’ERETIKU’ XHAFA DHE INKUJZITORET E XHIHADIT!?

  Ne vend te paraDhenjes:
  As Edvinin qe ka zgarravitur librin ‘kurban’ne krye te nje qUrravisje te hallakatur ,as kurban Bashen si bashke autor i themelimit te shtetit te kalifatit duke bere kurban deshe ne hyrje te istituioneve LAIKE te ish shtetit shqipetar per ti shtuar jeten kalif Salise,as dhe letrat higjenike te markes ‘PANDELI’ qe mbi nje çerek shekulli kane fshire BYTHET kreret e xhihadit kalifi Sali e Like Flori,,Nuk mund tu shpetoje berja ‘kurban’ e nje godine teatri me tulla apo eternit nga GIOTINA ne emer te popullit se keni bere kurban nje popull te tere !!

  Tragjikomedija me nje teater behet per te humbur kohe e zgjatur jeten krimit e korrupsionit njesoj si ai qe pret egzekutimin dhe kerkon te shkoje ne hale te dhjese nga frika! NUK KALOHET DITA ME TE DHJERE-Thote populli.

  Hajdare,Zagare,’Fev zinj’ kamikaze e gomare,
  Tragjedija mbi nje çerek shekulli qe perjeton ky vend e ky popull ne mes te Europes jo vetem nuk krahesohet me asnje periudhe te egzistences si komb por as me tragjedite BIBLIKE ne historine e njerezimit ku si baze kane patur:KRIMIN dhe KORRUPSIONIN..

  ‘Permbytja e madhe’
  ————————

  -Ne ‘permbytjen e madhe’ biblike ,katermije e ca vjet me pare,kur tere shoqerija e njerezimi ish KORRUPTUAR ,perendija e gjykoi te arsyeshme se e vetemja rruge per te zhdukur korrupsionin ish zhdukja e tere shoqerise ‘kataklizmo’ e si dihet u la nga nje çift per çdo specie e lloj qe u shpetuan nga NOE ne barken e tij.Dhe keshtu lindi shoqerija e njerezimi nga e para e pa KORRUPTUAR.
  Kjo rruge tek kjo shoqeri tek ne eshte e pa mundur dhe e pa shprese se kreret e xhihadit me imunitet tere krimet e korrupsionin e kane bere ne emer te ALLAHUT bashke me misionare e ambasadore dhe o perendija tek ne nuk egziston o eshte e pa fuqishme dhe kur termetet kane epiqender kryeqytetin e KORRUPSIONIT ‘Gjirizin e Lalesit’ o e kane KORRUPTUAR edhe zotin ata qe kane vrare dhe vjedhur ne emer te ALLAHUT duke perdhunuar te ‘Dhjete Komandamentet’ e tij.
  Nga ‘Zoti nuk kemi rruge shpetimi….

  Tempulli i Jeruzalemit dhe ai i Bathores!
  ————————
  Shkaku i kryqezimit te profetit izraelit Yoshua apo Jozef-Krishti ashtu si ne ‘Permbytjen e Madhe ‘biblike Dymije e ca vjet me pare ish KORRUPSIONI.
  Ashtu si dihet nga ata qe nuk i perkasin shkolles se xhihadit apo Kristal Krishti ngriti tere ‘besimtaret’ e ndjekesit e tij kunder TEMPULLIT ku kreret e KLERIKE ishin deri ne gryke te inkriminuar e KORRUPTUAR ashu si eshte pas Dymije vjetesh ish tempulli i popullit qe quhet parlament ne duar te krereve te xhihadit pushtuar nga KRIMI dhe KORRUPSIONI sot e njezet e tete vjet me pare e nuk perfaqeson me SHQIPETARE.
  Fundi i profetit izraelit dihet qe midis TRE te burgosurve nje VRASESI nje HAJDUTI dhe ‘profetit’ ANTIKORRUPSION u zgjodh te KRYQEZOHEJ ky i fundit Krishti me ‘miratimin’ edhe te governatorit te huaj qe quhej Ponco Pilati tek ne ‘Ambasadori’!?
  Krahesuar edhe me kete TRAGJEDI jemi shume me keq sepse populli EBRE i Izraelit e gjeti nje PROFET qe ti mblidhte ‘DELET’ e arratisura Dyzet vjet ne shkretetire tek ne jo vetem PROFETET mungojne por mungojne edhe BURRAT e qemoçem apo rilindasit qe te mbledhin SHQIPETARET shperndare si ‘mize pa koke’ neper Bote te shpronesuar nga kreret e xhihadit e lene pa shtet pa pasuri pa ATEDHE e MEMEDHE!

  Periudha e inkujzicionit!
  ———————-
  Nese lindja e krishterimit i dedikohet shen Palit ne vitet ’70 pas Krishtit dhe te krishteret e pare akuzoheshin si kanibale e jetonin me mish femijesh me qellim te mos perhapej si FE nga kreret e KORRUPTUAR e te inkriminuar te perandorise Romake,lindjen e XHIHADIT e e islamizmit fondamentalist ne ish Shqiperi eshte merite e tere AGJENTURAVE antishqipetare krereve te krimit e korrupsionit me imunitet mbi nje çerek shekulli ne pushtet dhe te dhendurrit serb ish doktor i bllokut bashke me ‘çunat e bllokut’ dhe ‘çunat e TirOnes’ apo Kalif SALISE qe ndersa te krishteret e pare ‘akuzoheshin’si ngrenes femijesh pa drejtesisht ,xhihadistet fanatike ne krye te xhihadit e kalifatit te Bathores jetojne me mish e gjak femijesh shqipetare duke i bere mbi nje çerek shekulli KURBANE ne emer te ALLAHUT nga kreret e xhihadit qe jane perdhunues te te ‘Dhjete komandamenteve’ te Zotit se edhe pergojojne zotin dhe ‘Zoti thote :’MOS ME PETGOJO’,edhe VRASIN dhe ‘Zoti’ thote”MOS VRIT’ edhe vjedhin dhe ‘Zoti’ thote ”MOS VIDH’…

  Po ‘ERETIKU’ Xhafa ç’hyn ketu?
  Nje minister i brendshem ,po mbi te gjitha nje autor i reformes ne DREJTESI eshte shpallur ‘eretik’ se ka shkelur ligjet e xhihadit te krimit e korrupsionit e ka dale nga ‘rruga e allahut’ se kerkon edhe i vetem trim ne lufte te luftoje me kreret e krimit korrupsionit ,KRIMIN dhe KORRUPSIONIN ne nje vend qe mungon edhe Perendija si ne permbytjen e madhe edhe profeti izraelit Krishti?
  ‘Mision shume i veshtire ,gati i pa mundur ‘ tha ambasadorja Vllahutin qe eshte me ne kembe ne toke se sa kinezi LU qe kerkon gjurmet e Balilit kur UQERIT e krimit e korrupsionit jane ne tempullin e xhihadit qe kerkojne te bejne kurban TEATROT me fantazma ne vend te aktoreve!

  Fatmir Xhafa nuk u intereson krereve te xhihadit si atyre salisjane ,metiste apo socialSSaliste si person por si IDE qe ka dale e kerkon te dale nga ‘SISTEMI’ i krimit e korrupsionit ,nuk u intereson si Fatmir po si minister i brendshem ‘ndryshe’ nga parardhesit e mbi te gjitha si AUTOR i reformes ne drejtesi qe i kerkojne me çdo kusht,ashu si inkujzitoret KARDINALE babait te shkences moderne Galileo Galilejt qe te pranoje te konderten e as aj qe mendon e qe qendron qe Toka nuk rrutullohet rreth diellit’ ndersa Xhafes te heqe dore nga te qenurit MINISTER ose te dekòlaroje qe vellai jo nuk e njoh’ si kalif Saliu qe nuk njihte ‘baxhanakun’ qe i q..motren e gruas po te dekòlaroje para inkujzitoreve xhihadiste mul nokave salinjaneve e strazimireve qe:
  ”Vellai im jo vetem drejton trafikun e droges te krimit e korrupsionit ne shtetin e kalifatit te Bathores por edhe ate ne Afhanistan’?
  Kur e pranoj Galileo Galileo te kunderten e asaj qe kish vertetuar shkenerisht pse te mos e pranoje edhe Xhafa e eshte rehat aqe me teper kur inkujzitoret nuk jane kardinale si njemije e peseqind vjet me pare e te shkolluar por xhihadiste ,hajdare e kamikaze IDJOTE qe te vrasin naten e te qajne diten?

  Mbyllja pa dalje
  Shqipetaret jo 60 perqind si thone sondazhet duhet ti BASHKOHEN …POLICISE SE SHTETIT e tere strukturave qe e drejtojne ate por a ka mundesi NJEQIND PER QIND si e vetemja rruge SHPETIMI per te rilindur shtetin e SHQIPETAREVE tashme zevendesuar nga shteti i kalifatit?
  Policija e shtetitit ku do ne Bote edhe ne Ballkan quhet e SHTETIT dhe jo e Qeverrive.Qeverrite bashke me Lulashet e Edvinet ,bythkat e Pandelinjte mund te ikin e vine po policija e SHTETIT ngelet ne perjetesi ashtu si edhe SHTETET!!!

  Reply to this comment
 5. shqipetar-Kanada July 7, 12:59

  SHSHSHSH TTTTTTTTTT,PA FJALE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?