Korabi dhe Luftëtari ngjiten zyrtarisht në Kategorinë Superiore

May 14, 2016 19:09

Korabi dhe Luftëtari ngjiten zyrtarisht në Kategorinë Superiore

Korabi pas 54 vitesh ngjitet në Kategorinë Superiore. Dibranët kanë shënuar fitore në “Reshit Rusi” ndaj Adës së Velipojës me rezultatin minimal 0-1. Golin për miqtë e ka realizuar Frashëri.

Ndërkohë në grupin B, Luftëtari ka fituar ndaj Apolonisë me rezultatin 2-1. Gjirokastritët festojnë zyrtarisht ngjitjen në Superligë, pas 3 pikshit të marrë ndaj fierakëve në shtëpi.

 

May 14, 2016 19:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*