Korçë, aksidentohen me motor dy të rinj, humb jetën 24-vjeçari

April 15, 2016 23:58

Korçë, aksidentohen me motor dy të rinj, humb jetën 24-vjeçari

Një i ri ka humbur jetën, ndërsa një tjetër është plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur në fshatin Selenicë, në afërsi të Ersekës.

Aksidenti i rëndë është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Ersekë, pranë vendit të quajtur “Ura e Selenicës”, ku sipas të dhënave A. L, rreth 19 vjeç dhe Malvin Lumani rreth 24 vjeç, banues në Qinam, Ersekë, duke drejtuar nga një mjet motor secili prej tyre, janë përplasur me një kalë dhe janë rrëzuar në një kanal.

Si pasojë e përplasjes, 24-vjeçari pasi është transportuar me urgjencë, si pasojë e plagëve dhe dëmtimeve të shumta, ka ndërruar jetë në Spitalin e Ersekës, ndërsa  A.L, 19 vjeç është transportuar për mjekim të specializuar në Spitalin e Korçës.

Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes grupi hetimor, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit.

April 15, 2016 23:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?