Korçë, Ambasada Amerikane sensibilizon nxënësit për drogën

April 17, 2014 08:43

Korçë, Ambasada Amerikane sensibilizon nxënësit për drogën

Zbatimi i Programit Sensibilizues për luftën ndaj drogave ka vijuar dje në qarkun e Korçës, në shkollat 9-vjeçare. Ky program mundësohet nga Zyra e Bashkëpunimit për Mbrojtjen e Ambasadës Amerikane Tiranë dhe shteti i Nju Xhersit në SHBA, në bashkëpunim edhe me Policinë e Shtetit. Temat e diskutuara janë lufta kundër duhanit, alkoolit, marijuanës dhe zhvillohet me nxënës të klasave të gjashta, deri tek klasat e nënta. Funksionojnë 10 grupe instruktorësh me përfaqësues nga stafi pedagogjik dhe policia.

 

April 17, 2014 08:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim