Korçë, arrestohen për korrupsion 3 pedagogë

Redaksia Online December 18, 2012 16:58

Korçë, arrestohen për korrupsion 3 pedagogë

Tre pedagogë të universitetit “Fan Noli” në Korçë janë vënë në pranga për korrupsion. Policia ka arrestuar gjithashtu edhe katër sekserë, me të cilët katër pedagogët bashkëpunonin.

Sipas policisë, grupi në fjalë operonin së bashku, duke kërkuar 150 mijë lekë të vjetra në këmbim të një provimi. Sipas uniformave blu, pedagogët, të cilët i përkasin Fakultetit të Edukimit, Bujqësisë dhe Mësuesisë ishin nën hetim prej shtatorit.

 

Redaksia Online December 18, 2012 16:58
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*