Korçë, asgjësohen mbi 11 mijë bimë kanabis; në pranga 4 persona

July 17, 2016 10:54

Korçë, asgjësohen mbi 11 mijë bimë kanabis; në pranga 4 persona

Policia e Korçës ka asgjësuar rreth 11.570 bimë të dyshuara si kanabis sativa, lëndë narkotike kjo e mbjellë në fshatin Gostivisht të Kolonjës.

Gjatë operacionit policor është bërë e mundur edhe arrestimi në flagrancë i 4 personave, të dyshuar si kultivuesit e kësaj sasie hashashi. Në pranga kanë rënë Adriatik Begaj, 35 vjeç; Edmond Gjata, 38 vjeç; Ardian Dauti, 46 vjeç; si dhe Asllan Zyba, 37 vjeç. Mësohet se bimët narkotike janë asgjësuar në vend me anë të djegies.

July 17, 2016 10:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*