Korçë, Cohen takim me specialistë të bujqësisë

Redaksia Online June 11, 2013 17:20

Korçë, Cohen takim me specialistë të bujqësisë

Ambasadori izraelit në Tiranë, David Cohen, zhvilloi një vizitë në qytetin e Korçës, ku pati një takim me drejtues dhe specialistë të bujqësisë.

Ambasadori u njoh me situatën dhe ecurinë e bujqësisë në qarkun e Korçës dhe ofroi ndihmën izraelite në këtë drejtim.

Ambasadori Cohen tha se shumë shpejt në Shqipëri do të vijnë një grup ekspertësh izraelitë për shkëmbim eksperiencash. Gjithashtu ai tha se qëllimi i vizitës së tij është krijimi i lidhjeve mes bizneseve shqiptare me ato izraelite.

Ndërsa, për drejtorin e bujqësisë, Adrian Maho, vizita e Ambasadorit izraelit është një ogur i mirë për bashkëpunimin mes dy vendeve dhe formimin e lidhjeve mes fermerëve dhe bizneseve.

Gjatë qëndrimit në Korçë, Ambasadori izraelit u njoh edhe gjendjen e bujqësisë në të gjithë qarkun.

Redaksia Online June 11, 2013 17:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*