Korçë, pezullohet shefi i antidrogës

June 25, 2016 19:50

Korçë, pezullohet shefi i antidrogës

Pezullohet nga detyra shefi i antidrogës në Korçë, Buis Hysi.

Ai akuzohet për dhune ndaj një të ndaluari mëngjesin e shtunës nga forcat e sektorit të antidrogës, gjatë një aksioni nëpër lokalet e këtij qyteti.

Burime zyrtare thanë se shefi i antidrogës është pezulluar deri në sqarimin e plotë të rrethanave, që kanë të bëjnë me dhunimin e 31-vjeçarit Juxhin Kulla, ne mjediset e brendshme të Drejtorisë se Policisë.

Familjarët e Kullës kanë denoncuar të paret dhunën, ndërsa avokati ka bërë publike fotot ku dukeshin shenjat e goditjeve ndaj ushtruar ndaj Juxhin Kulles i dënuar edhe më parë për trafik të lendeve narkotike.

June 25, 2016 19:50
Komento

1 Koment

  1. katarakti June 25, 21:21

    Duhet pezulluar nga detyra Edi Rama dhe duhet dekoruar ky shefi i antidroges. Po si thoni ju qe t’i ofronte edhe nje kafe shitesit te droges? Policia eshte dhune dhe rend, por kete gje duket se Lartegjatesia e tij nuk e ka kuptuar ende. Shume police te perkushtuar jane pezulluar nga puna kot na si koti. Si puna e atij qe ia futi me shpullle asaj sharabajges nga Gjermania qe i hodhi poshte kapelen te Liqeni. Shtet pa dinjitet. Qe nuk mbron sherbyesit e tij.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*