Korçë, plagosi me thikë pas sherrit, kapet i dënuari në arrati

April 30, 2014 08:30

Korçë, plagosi me thikë pas sherrit, kapet i dënuari në arrati

Sektori për Aktet Terroriste dhe Krimet e Rënda bëri të mundur kapjen dhe ndalimin e të kërkuarit Gani Mollaymeri, pasi Gjykata e Rrethit e ka dënuar me 4 vjet burgim për veprën penale “plagosje e rëndë me dashje”, si dhe “kanosje dhe armëmbajtje pa leje”. Më 3 mars 2013, në fshatin Moglicë, 26-vjeçari akuzohet se ka goditur me mjete të mprehta, (thikë), A. B., i cili është plagosur dhe dëmtimet e tij hyjnë në kategorinë e  rendë për jetën në momentin e shkaktimit. Gjykimi ndaj Mollaymerit u bë në mungesë, deri në arrestimin e djeshëm.

April 30, 2014 08:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin