Korçë/ SHÇBA arreston një oficer policie

May 15, 2019 21:36

Korçë/ SHÇBA arreston një oficer policie

Shërbimi për Çështje të Brendshme dhe Ankesa (SHÇBA) ka vënë në pranga një oficer policie mbi të cilin rëndon akuza e ‘vjedhjes duke shpërdoruar detyrën’ si dhe ‘falsifikimi i formularëve’.

Polici 39-vjeçar me inicialet E.S mbante detyrën e O.P.GJ pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor në Korçë.

Sipas SHÇBA ndalimi i oficerit erdhi pas një denoncimi mediatik ndaj tij.

Ndërkohë në cilësinë e provës oficerit i është sekuestruar një telefon që i përkiste një shtetasi të arrestuar më parë.

v.l/ Dita

May 15, 2019 21:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*