Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh

August 31, 2018 11:51

Korçë, vidhen 3 kisha dhe 5 banesa emigrantësh

Brenda pak ditësh, në Zvirinë të Korçës, janë vjedhur arkat e disa kishave dhe disa banesa emigrantesh.

Hajdutët kanë hyrë përmes dritareve në dy prej kishave, ndërsa në kishën e Shën e Premtes kanë hapur me mjete të sofistikuara derën.

Nuk dihen vlerat monetare të përvetësuara, ndërkohë që sipas banorëve dhe priftit të fshatit, fenomeni është i përsëritur. Pavarësisht denoncimit, në polici nuk ka asnjë autor të dyshuar.

Ndërkohë, raportohet edhe për 5 banesa emigrantësh të vjedhura.

o.j/dita

August 31, 2018 11:51
Komento

1 Koment

  1. GRANIT DRENICA August 31, 12:24

    ..Edhe kështu ndodh, nëse jo përditë, aq shumë shpesh, dhe prapë dhe vazhdimisht NJERËZIT-LOPË por,edhe më keq sesa LOPË, besojnë në ZOT dhe vazhdojnë të besojnë në zot !?!
    …Kryesisht, FETË, njerëzit FETARË, njerëzit që besojnë në zot e kanë katandisur deri n’këte gjendje TË TMERRSHME njerëzimin dhe këtë BOTË!?!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*