Koreja e Veriut prezanton spitalin e saj modern

May 8, 2016 09:49

Koreja e Veriut prezanton spitalin e saj modern

Koreja e Veriut më 7 maj ka organizuar një turne të pazakontë pasi ka prezantuar një spital modern që nxjerr në pah dashurinë e udhëheqësve të saj për popullin.

Ky marternitet ndodhet në Pyongyang, ndërsa ditën e sotme është vizituar nga presidenti themelues Kim Il-Sung dhe djali i tij pasues Kim Jong-Il.

Lideri i Koresë së Veriut i ka kërkuar stafit mjekësor që të përmirësohet mënyra për lehtësimin e dhimbjeve të lindjes.

Prania e shumtë e medieve i dha jehonë lajmit që në këtë spital ofrohen të gjitha llojet e shërbimeve shëndetësore duke përfshirë edhe trajtimin e kancerit.

May 8, 2016 09:49
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?