FAKSIMILE: A e ka korrigjuar më në fund emrin e nënës në Gjendjen Civile, zonja Berisha?

May 26, 2016 20:32

FAKSIMILE: A e ka korrigjuar më në fund emrin e nënës në Gjendjen Civile, zonja Berisha?

Nëse formularët e Ligjit të Dekriminalizimit do përfshinin edhe bashkëshortet, Berishës veç ditëlindjes do ti dilte edhe një problem tjetër.

Është folur gjatë për origjinën serbo-malazeze të gruas së kryeministrit shqiptar Sali Berisha. Ka me dhjetëra aludime që i gjen tashmë në faqe të ndryshme informative në internet se emri i saj i parë ka qenë Sllobodanka, që në shqip përkthehet Liri.

Më pas doli në pah se nënën e saj e quanin Milica.

Ky është një fakt i konfirmuar: e ëma e znj. Berisha quhet pikërisht Milica,  edhe pse përpara disa vitesh, zonja Liri Berisha duket se e ka modifikuar emrin e nënës së saj duke e bërë… Milika.

Diferenca dhe dallimi bie menjëherë në sy kur krahason gjeneralitetet e Liri Berishës me të të vëllait të saj, shtetasin Agim Ramaj në regjistrin kombëtar të Gjendjes Civile.

Z.Ramaj e ka të shënuar emrin e të ëmës si “Milica”, ndërsa zonja Berisha e ka të shënuar emrin e të ëmës si “Milika”.

Mendohet se ndryshimi dhe modifikimi i emrit në regjistrin e gjendjes civile është bërë pas viteve 90’. Arsyet janë të paqarta por ajo që dihet është se bashkëshorti i saj Sali Berisha në këto vite drejtonte Shqipërinë.

Regjistri i gjendjes civile ku “DITA” konstatoi këtë ndryshim të emrit të nënës së zonjës Berisha është rifreskuar për herë të fundit në vitin 2008.

Gabim? Kaq shumë vite duhet të jenë të mjaftueshme që një person ta konstatojë lapsusin kur shkon të terheqë certifikatën, kështuqë nëse emri vazhdon të jetë me lapsus, i bie që zonja Berisha ka vite e vite që nuk është interesuar për ndonjë dokument pranë gjendjes civile.

 

Agimi2Liria2

Liri Berisha është e bija e Rexhepit dhe Milicës. Rexhep Ramaj është një shqiptar i Malit të Zi dhe është martuar hershëm me shtetasen “Milica”, mbiemri i vajzërisë të së cilës është ende i pakonfirmuar tërësisht.

Mbiemri nga nëna i zonjës Berisha mund të jetë Bulatoviç. Me këtë mbiemër rezultojnë të paktën tre figura shtetërore të rëndësishme të Malit të Zi dhe Serbisë.

Politikani më i lartë që ka mbajtur mbiemrin Bulatoviç është Momir Bulatoviç. Ai ka qenë edhe President i Republikës Federale të Malit të Zi, por edhe kryeministër i Jugosllavisë në vitet 90’.Është pikërisht zyrtari që erdhi në Shqipëri në vitin 1994, u takua me Berishën dhe i kërkoi thyerjen e embargos për furnizimin me naftë të Ish-Jugosllavisë, kërkesë që sikurse e ka pranuar dhe zoti Berisha, u miratua nga pala shqiptare dhe u vu menjëherë në zbatim.

Një tjetër Bulatoviç (Pavle) ka shërbyer në vitet 90’ si Ministër i Mbrojtjes së Ish-Jugosllavisë dhe konsiderohej si një ndër besnikët më të mëdhenj të Ish-Presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviç.I treti në listë nga Bulatoviçët e rëndësishëm është Predrag Bulatoviç.

Ai ka qenë drejtues i Partisë  Popullore Socialiste malazeze  dhe një kundërshtar i egër i pavarësisë së Malit të Zi.

Afiniteti i Berishajve me politikanë, biznesmenë apo me “frymën” serbe në moment të caktuara, duket i shumëpërsëritur në vite. Në vitin 1998, Nexhmije Hoxha në një intervistë për revistën “KLAN”, tha se kur u propozua emri Berishës për të qenë doktor i Enver Hoxhës, ajo i kërkoi shërbimit sekret dosjen e tij.

Zonja Hoxha u shpreh se zbulimi shqiptar kishte të dhëna se të afërmit me origjinë serbe të zonjës Berisha ishin tejet të lidhur me shërbimet jugosllave, ndaj dhe ky element e pengoi asokohe Berishën për të qenë doktor i Hoxhës.

Akuzat për mbajtjen e Shqipërisë në konflikt të përhershëm politik dhe prishja e rendit në vend sa herë në Kosovë kishte trazira janë akuza të shpeshta për Berishën

Nëse të gjitha sëbashku janë thjesht rastësi, atëherë Berisha është… atdhetari më i pafat në rruzull.

Fatos Klosi ish-kreu i shërbimeve secrete ka pohuar që pas sulmit ndaj Kryeministrisë më 1998 dhe pas varrosjes së A. Hajdarit, me një urdhër gjykate është përgjuar për disa ditë telefoni i zyrës së Sali Berishës.

Biseda ka ndodhur 3-4 ditë pas 14 shtatorit, dhe zhvillohej në anglisht, por verifikimet e analizat e shërbimit sekret arritën në konkluzionin se ‘urdhëruesi’ duhej të ishte një shqiptaro-malazez (në atë kohë Mali i Zi ishte ende pjesë e federatës me Serbinë).

Klosi sjell faktin se nga ai telefon është biseduar edhe “për të gjetur 300-400 burra të armatosur” për 14 shtatorin.

DITA

May 26, 2016 20:32
Komento

52 Komente

 1. Baxhanaku i Sales March 13, 13:52

  Ju flas nga ferri. Me vrau baxhanaku ne Gerdec .
  Me mori perendia mendjen qe u ktheva nga Londra duke qene mire e bukur atje.
  Sot ne varr me shurojne vetem qente rrugace te Sharres.

  Reply to this comment
  • Miku May 8, 21:06

   A mund te hapen nga web Regjistri i gjendjes civile? Ka ndonje link publik?

   Reply to this comment
   • Claus May 27, 08:16

    Me vjen per te qeshur,sa here lexoj gjera te tilla ne shtypin socialist,ku behen aludime,madje edhe akuza te direkta(!) per Sali Berishen si antikosovar,proserb e gjera te ketilla te ngjashme.
    Me vjen per te qeshur,por,ne te njejten kohe,edhe peshtirje per kete fare gazetarie.
    Gjithsesi,arsyet kuptohen.Sali Berisha eshte politikane me mbeshtetjen me te madhe nder shqiptare.Sidomos ne trojet jashte kufirit.Absolutisht.
    Kjo eshte e padurueshme per socialistet.Por,ky nuk eshte faji i Berishes.Eshte faji i tyre.
    Pertej cdo korrektese politike,internautike a kudisecfare,socialistet sot,komunistet dikur,i kane pare ,ne rastin me te mire,me nje lloj ftohtesie shqiptaret e Kosoves,Maqedonise e Malit te Zi e ne rastin me te keq,i kane pare me armiqesi.
    Ne vitet e fundit,te vetedijshem,qe shqiptaret po afrohen gjithnje e me shume,e qe ky afrim eshte i pashmangshem,socialistat,kane ndryre mllefin ndaj tyre,dhe po kerkojne te afrohen me ta.Socialista po duan te duken patriota,nacionalista.
    E megjithate,prapeseprape,me ane te gazetareve dhe intelektualeve te tyre,shprehen se eshte me mire me 2 shtete,se me nje shtet.
    Berisha duke e njohur kete ngerc te socialistave,i sfidoi dje,duke u kerkuar te lejojne shqiptaret e Kosoves,Maqedonise e Malit te Zi te marrin shtetesine shqiptare.
    Sepse,Berisha e di,qe socialistet nuk do te donin kurre nje gje te tille.Sepse,i druhen votes se shqiptarve jashtekufijve.
    Po e them edhe njehere,gjeja me e kote,eshte te ftohesh shqiptaret e Kosoves me Sali Berishen,e aq me pak ta armiqesosh me to.
    Kot lodheni zoterinj socialista!
    Sado te jeni specialista!

    Reply to this comment
    • toni May 27, 15:57

     Une nuk kam pare deri me sot qe te “aludohet” se Sali Berisha eshte agjent i serbeve etj.por kam lexuar fakte qe provojne nje gje te tille.Ti Claus ke ndonje argument qe faket e permendur nuk jane te vertete?Thuaje!
     Ne cilin hulumtim apo sondazh e mbeshtet idene se Sali Berisha eshte “politikane”(je I pari qe e ben femer Sali Berishen,sic shkruan ti qe pretendon se je erudit)me mbeshtetjen me te madhe nder shqiptaret?Mendon se je perfaqesues I shqiptareve brenda dhe jashte kufirit?Duket qe je partizan delirant i Berishes te cilin ,me sa di,shumica derrmuese e shqiptareve kerkojne me insistim ta shohin ne bangon e te akuzuarve per krimet qe ka bere e vazhdon te beje.Uroj te jeshe edhe ti prane tij ne ate vend nese ke bere edhe ti nga ato qe ka bere babai yt shpirteror,Saliu.

     Reply to this comment
     • Kosovar October 31, 22:03

      Un nuk jam nga shqiperia si ju o socialist po un jam nje shqipetar bir shqipetari nga e ka burimin is boletini.
      Marri te qoft ty dhe atyre qe e shajn e shpifin per Legjenden e gjall Berish- Po I pari ka qen demokracin qe e solli berisha o komunist socialist qe bashk me Ramen deshet prap te varri Enver diktatorit fest me bo. Po fal shqiperia nga Berisha ja druoth B…T e geg nuk bat mor matrapaza greko shpirtzi.
      Rroft Berisha me Shqiptarin kosovare e demokratike. Marri llaskucave e dilingjive shpik zinje

    • dyli October 7, 10:13

     Te lumte penda I nderuar! Socialistet, alias komunistet e Enverit nuk mund te durojne qe njerzit ne menyre demokratike te shprehin admirimin per ate qe vertete e meriton e qe ne kete rast eshte I madhi Sali Berisha. Ata tere kohen me kot germojne per te gjete diq qe do e komprometetonte ate duke servuar rrena te kulluare.
     Fatemiresisht eshte koha kur njerezit nuk bijne lehte pre e ketyre manipulimeve e honxhobonxhot adhurues te kohes se Enverit e kan te kote te shpifin!
     Edhe nje here te lumte per shkrimin real!

     Reply to this comment
  • Tush Hoxha May 9, 05:34

   ky asht emri im, nga bota e pertejme, dhe si baxhanak e Saliu…Tush Hoxha nga Fushe-Arrez Puke

   Reply to this comment
  • elio May 9, 09:03

   Kam gjithmodne kunder ketij kriminelit. Nuk ka nevoje te gjykojme vjerren per te kuptuar qe vete Sala eshte qelbesire, por tani nga mbiemri i supozuar i vjerres te gjykojme sjelljet e 20 vjecarit me duket paksa delirante..

   Reply to this comment
 2. Antiregjimi March 13, 15:50

  Lapsus?! Aspak! Thjesht nje tentative per te mbuluar kembet qe i shkojne deri ne rangjet me te larta te Beogradit. Fakte te njohura edhe me pare, por beni mire qe i sillni ne vemendje me detaje te tjera, sepse aty fle lepuri, pikerisht aty, te teze Sllobodanka dhe nipi Damir.

  Reply to this comment
 3. Pavarësia March 13, 16:01

  Z. Thano! Që bëni mirë në publikimin e këtyre të vërtetave të soji e sorollopit serbo malazias nga ku e ka prejardhjen familja e Sali Kriminelit, dihet. Tashmë opinioni publik shqiptar, përfshi dhe Kosovë, Maqedoni e Mal të Zi, deri tek më i ,,humburi” shqiptar, e ka marrë vesh kush është Sali Berisha dhe se çfar dëmesh të pa llogaritshëm i ka shkaktuar Shqipërisë dhe gjithë Kombit Shqiptar, në këta 22 vite. Problemi shtrohet thjeshtë, konkretisht dhe pa ekuivoke: Sali Berisha duhet të vihet në bangon e të akuzuarit si armik i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Herët a vonë, kjo do të ndodhi. Rrugë tjetër nuk mund të ketë. Dëshmitare se ç fat kanë pasur individë të tillë, është Historia. Ajo i ka ndëshkuar pa mëshirë të tillë mega keq bërës. Për Sali Berishën, Historia nuk do të bëjë as përjashtim e as lëshim.

  Reply to this comment
 4. Gjin Musa March 13, 16:46

  Qe Sali Berisha ka punuar dhe vazhdone te punoje ne favore te Serbis kjo nuke ka asnji dyshim.
  Qe Sali Berisha eshte ideatori i Gerdecit dhe kjo nuke do shume mende.
  Qe Berisha i ka bere shume dame Shqiperise kjo eshte e preksheme ne cdo aspekte te jetes qytetare.
  Po qe z.Berisha duhet te prballet me drejtesin eshte e pa shmangesheme.
  Fazlliqi eshte miku i ngushte i Berishes,kete e ka deklaruar publikishte ne parlament,kure z.Topalli zgerdhinte dhembet ne karrigen e kryeparlamentares.Dyshimet jane qe edhe z.Topalli ka gishte teke Serbet!

  Reply to this comment
 5. leon March 13, 17:14

  Te japin llogari per te gjitha

  Reply to this comment
 6. AL-Boston March 13, 19:05

  dora e Sali Qelbesires kunder vendit dhe kombit tone duket qe ne ngjarjet e 2 Prillit,furnizimi me karburant etj.te rregimit te Milloshevicit,ngjarjet e vitit 1997 e 1998,ngjarjet e gerdecit,aksidenti i Trebickes,ngjarjet e 21 Janarit e pa fund shume te tjera.Kombi jone do hyje ne rruge te drejte atehere kur ky spiun,kriminel dhe idiot te kaloje ne bangen e te akuzuarve.Dhe gjithe perkrahesve te tij,shqipetare ose te huaj tu hiqen te gjitha perfitimet e fituara nga ky qelbesire.

  Reply to this comment
 7. Amant March 13, 19:28

  Berisha dhe gjithe raca e politikaneve shqiptare jane dhe kane qene te lidhur me fije te dukshme dhe te padukshme me sherbet sekrete te fqinjeve. Ja dhe rasti i Lirise se bulatoviçeve te serbmalazeseve qe nuk eshte aspak i panjohur per publikun shqiptar, por a e dini qe kjo kategori spiunesh dhe agjente te lidhur me komlshijte nuk u dridhet qerpiku hiç? As edhe pert gazetat por as edhe per ne qe leme shenime neper to e sitet intenrnetike. nuk u nxihet surrati aspak, ndersa ne alarmohemi ata mbushin xhepat plot. korbi korbit nuk i nxjerr syte. Per ata ne grijme sallate. Kujt i ka hyre gjemb ne kembe deri tazni nga kjo race spiunesh? Saliu i mbron duke mos u a hapur dosjet, por as edhe te veten.
  Me duket se lodhemi kot. Ata i largon vota dhe ne se nuk funksionon kjo, pasi ata teorikisht vjedhin qe te qendrojne ende ne pushtet, at’here …revolucioni….
  Tung

  Reply to this comment
 8. Kris March 13, 20:36

  Te mos ju genjeje mendja se Berisha mund te ike .Ai do te beje shume krime te tjera perballe nje Rilindje pederastesh politike.Ka frike vetem per veten,per krimet qe ka bere se botekuptimi i tij eshte “Pas meje kiameti”.

  Reply to this comment
 9. KOSTA March 13, 20:11

  Si mendoni ju zonje, per nderin qe ju ka bere juve dhe vajzes tuaj, atehere duhet te vazhdoi ti vihet flaka Shqiperise??!!!!!

  Reply to this comment
 10. VL. HAS March 13, 21:22

  Oj Vera Karakushi , ky emri qe ke vene ti ne koment , eshte emri yt i vertete , apo pseudonim qe e perdor per komente ? Nese eshte emri yt i vertete , po pate mundesi shkruaje dhe emrin e fshatit apo te zones nga je me origjine .. Sa per ato fjalet e mira , qe thua ti per zonjen Liri Berisha , ne te keshillojme qe te vazhdosh ta rrespektosh se edhe ne ne veri , mikun , ose mikeshen i rrespektojme , jo vetem ne dite te mira , por dhe ne dite kur per ta do jene te veshtira .. Ne te tjeret s’kemi se si t’i gjindemi , pasi bashkeshorti i saj Sali Berisha i ka sjelle shqiperise aq shume zullume , sa qe as me ujit e detit s’munde te lahen , se me ujit e vrelles se Krumes jo e jo …me shume rrespekt per prinderit e tu nga katundari i ….

  Reply to this comment
  • Alida Karakushi March 13, 21:27

   Akoma nuk e kuptove se nuk eshte emri i saj i verte o komentues idiot ? Personi qe pretendohet se shkruan aktualisht nuk ndodhet ne has nga shkrtuyan ky rob me emrin e saj por jeton ne New York cfare doni me shume te kuptoni se webi ne shiqperi i lejon vete keto lloj abuzimesh me identitetet e robve !

   Reply to this comment
   • Alida Karakushi March 13, 21:28

    Po qe ka mundesi te jesh ti VL Hasi qe komenton dhe ne emer te saj, e kuptoj mungesa per nje psikolog te ben te flasesh me veten, ec ketu dhe trego kush je po ta mbajti se qe neser e nis padine ndaj teje apo kushdo cofte qe ka guxuar te abuzoje duke perdorur emrin e nenes time!

    Reply to this comment
  • Alida Karakushi March 13, 21:31

   Kush drecin je ti qe pe nje koment nderkohe qe ai ishte fshire! Po tregoje o rob se e shoh qe je ti autori , cfare drecin kerkon qe neperkemb dinjitetin e te tjereve ? A e din qe kjo qe po ben perben veper penale?

   Reply to this comment
  • Alida Karakushi March 13, 21:40

   Ku je mo trim webi i Hasit te thate se nuk e kam problem edhe te dal ne duel fizik me ty ! Qelbesir katharme e webit, njeri i deshtuar, dhe njeri pa pike te ardhme pervec asaj fiziologjikes ne jete ! Sigurisht rob si ty jane kafshe ne kafaz konsumatori shyqyr qe kjane internetin per me i bo te besojn se jetojn . Edhe njeher guxo te shfaqesh se ta tregoj un ty,. Nuk kan thane kot qe Karakusht bojshin namin e bojshin atehere me arme por e bejne dhe sot me shkrime dhe me inteligjencve ! te sfidoj kur te duash provincial !

   Reply to this comment
 11. Alida Karakushi March 13, 20:44

  O qelbesire , kush je ti qe pretendon te komentosh nen emrin e Vera Karakushit, u mbyte duke e perdorur kete emer si tek Tema, Shqiptarja,com, Balkanweb etj vetm mos te gjetsha se do ta tregoj se cfare meriton ne rruge ligjore! Turp te kesh . Kete mesazh e firmos Alida Bali Karakushi! Nderkohe ftoj Gazeten Dita te me jape detajet e nevojshme te ketij personi qe komenton ne emer te nenes time!

  Reply to this comment
 12. Alida Karakushi March 13, 20:53

  O vezhgues idiot personi qe komentoi duke perdorur emirn e Veres eshte idiot ! Por jo Vera emri i se ciles perdoret nga abuzuesit e rregullt te webit ! O Media kur do vini rregulla per identifikimin e komentuesve me te forta se na i bete prinderit me zemer me keto qe po shohim!

  Reply to this comment
  • stavros March 20, 20:39

   Nga menyra si flisni tre goni veten kush jeni, dhe duket qe prekeni nga e verteta e hidhur ,se ka mjaft “cakalle” ne Shqiperi qe kane ngrene dhe hane mbas ”ujkut”

   Reply to this comment
 13. VL. HAS March 13, 21:42

  Alida , te pershendes dhe te them se ishte nje keq kuptim nga ana e juaj . Me gjithe ate , une nuk perdora as nje fjale ofenduese , sepse une kisha nje fare ideje se nga jeni me origjine , si njerez shume te mire e shume te nderuar . Personalisht do jem une , qe do te interesohem t’ju gjeje dhe duke pyetur xhaxhane tend ose ndonje nga kusherinjte e Balise , mjafton qe une tani ju njoha edhe pse nuk ju kam pare asnjehere . Edhe njehere te te them , se ishte nje lapsus ,ngaterrim emri dhe as gje me teper dhe s’ke se perse te shqetesohesh dhe aq me teper te revoltohesh .

  Reply to this comment
  • Alida Karakushi March 13, 21:50

   E po mire se me habitet te gjithe ata qe po komentojne nga hasi sikur po ofendojne proinderit e mi, pr dhe nuk e kuptova si ti permende nenen time per nje koment qe ishte fshire tashme! Nuk arrij ta kuptoj urrejtjen nga Hasi nderkohe qe familja ime me ka ushqyer vetem dashuri ! Nese jane rob me identitet ata qe komentojn te komentojne me emrat e tyre PIK!

   Reply to this comment
 14. Alida Karakushi March 13, 22:09

  Po ju pres abuzues ! Jam vajze, por packa trysnise socialo-tribale ne kete vend qe e keni mallkuar, nuk kam kurrfare frike! Edhe njehere kush je ti qe komenton ne emer te nenes time, pres te njoh identitetin tend! Po ta mbajti tregohu kush je !

  Reply to this comment
 15. VL. HAS March 13, 22:22

  A.Karakushi , shkove shume large me keto fjalet jo te mira . BALI kARAKUSHI ka ba emer shume te mire dikur ne rrethin e Kukesit ,si njeri shume i dashur me te tjeret dhe shume i rrespektuar , bile dhe si sportist shume i mire ne sportet e renda . Zakonishte femijte e ketyre njerezve te tille nuk duhen ti marrin gjerat me rrembim ,se per ndryshe qe nga keq kuptimi edhe mundet te kalojne ne nxitim te pa vend e te gabojjne ne te shprehur … .te pakten kuptoje se me shume gabove ti qe u shprehe ashtu , se sa dhe une nga pa dituria se me ke kam te bej . Nga ky rast une nuk do beje me komente dhe as replikime per vec me ata qe i njoh njoh drejt per drejt e qe me njohin me emrin qe kam perdorur ne koment..edhe njehere naten e mire .

  Reply to this comment
 16. VL. HAS March 13, 23:36

  Zonje , Ma humbe kohen me keto komente per t te bindur ty se nuk pata as nje qellim per te lenduar zonjen me emrin Vera . Me vone e kutova se me ke kam te beje , pasi shkrove dhe emrin e babes tend te ndjere e e shume te nderusr . Por siq e tha edhe ti me siper , kur pa u cfaq ti me keto kunderpergjigjet e tua , ishte ne ekran nje komentues me emrin Vera ,qe une e si ne keto raste , e paraftyrova per ndonje pseudonim burri , demokrat, e jo pseudonim femre . Dhe ti moj zonje ,more flake kot per se koti . Me shume ,une e kisha problemin ne drejtim te keq menxhaxhimit qe i ka bere qeverisjes se vendit kryeministri Berisha dhe se pas 23 qershorit kjo zonja Lirije berisha , nuk duhet ti kishte me ato privilegje qe i ka pas gjate qenjes se burrit te saj ne krye te vendit .
  Tani edhe njehere , ti pse merr flake kot , . Une te shkrova e u mundova qe t’ju sqaroj se spata gje te keqe ne adrese tuajen aq me teper kur mesova nga ju se e kujt jeni . . Ju thash se e kam njohur dikur dhe baban tend dhe jo te tjere atje ne Kukes a ne TIRANE KU JETONI JU ..
  Me siper edhe mundet qe te te mos pergjigjesha fare , se per ato mendimet qe shpreha per zonjen e kryeministrit , per cdo dite u a shpreh edhe demokrateve te Hasit edhe pse nje pjese jane njerez te mire , pjesa me e madhe jane te implikuar ne ofera korruptive po aq sa shefi i madh i tyre Saliu. Coje ku te dush problemin se fjalet qe shkrova per zonjen berisha , nuk perbejne as nje preqedent penal

  Reply to this comment
  • Alida Karakushi March 13, 23:56

   Ore kush po pyet per Berishen qe ma vendos me germa kapitale? Nuk e sheh ti po i mbaj qiririn un atij! Pergjigju pyetjes qe te bera paraprakisht, nderkohe Vera per te cilen ti flet jeton ne New York dhe nuk punon me ndonje ambasade apo konsullatye shqiptare qe te kete interesa te lidhura me Berishen apo pushtetin edhe njehere jepi pergjigje pyetjes sime! Se shyqyr nena ime nuk ka pse te perballet me xhunglen as para 23 qershor as post 23 qershor! Cne permend emrin e Nenes time !! Jep pergjigje tani ose mbylle gojen !

   Reply to this comment
   • Arber May 8, 21:50

    Te paskan kapur ne seder dhe me te drejte. Shpresoj qe komentuesit ti len mamat e te tjerve ne hesap te vete. Ose te ven emrin e nenes vet mqs besojn qe nuk krijon shqetsim per nenen e ksaj zonje, atehere mund ver te nenes vete. Kuptohet nqs komentuesi po perdor emrin e tjeterkujt.

    Reply to this comment
 17. Alida Karakushi March 13, 22:37

  Po dhe ju o Gazeta Dita nuk gjetet teme me interesante se kjo e origjines se Liri Berishes! Thua ti se nuk ka mjaft tema te tjera reale qe nuk kane te bejne me origjina por me praktika e me aktore te nje shembylltyre mafioze ne kete vend ! Na i kurseni keto radare te panevojshem per vemendje ! So Liria qenka malazeze so what mua me duket kineze per vete po fajin nuk ma ka lirija por mendesia komuniste e ketij brezi , qofte ky i veshur blu apo rozepink!

  Reply to this comment
  • gazetar March 14, 00:52

   Shkrimi eshte per faktin pse genjene, fshehin dhe manipulojne te kaluaren e tyre. E kaluara eshte e rendesishme Alida. Nuk eshte thjesht puna eshte malazeze apo jo Liria. Eshte pak me e thelle se kaq, nejse se ti je nxefur tani dhe kushedi si e mendon.

   Reply to this comment
   • baca i krimit March 14, 00:56

    shume dakord me ju!!! E KALUARA KONDICIONON VEPRIMET TONA DHE DIKTON VENDIMET QE MARRIM. Jo me kot ne SHBA kandidateve u numerohet gjithcka nga femijeria deri ne ditet e sotme. Cfare dmth kjo qe thote kjo vajza Alida qe nuk ka rendesi si i paska gjeneralitetet gruaja e kryeministrit dhe nese i ka nderruar ato te mos kerkojme arsyet??? Jooooo, nuk mund ta besoj kete naivitet

    Reply to this comment
  • tezja May 9, 03:15

   Saliu nje fshatar i neveritshem
   Dekriminalizimi nje tallje bythe me shqiptaret naive

   Reply to this comment
 18. Sokoli March 14, 00:24

  Shtypi duhet te shkruaj gjithcka per kete Sali Spiunin e UDB. E dime qe e ka pas pseudonimin Pencilina dhe dosjen Bisturia. Kete duhet ti shkruani ne faqet kryesore te shtypit , per ti mesuar mire gjithe kombi Shqipetar.

  Reply to this comment
 19. Pali March 14, 06:04

  Mos u perpiqni ta beni te keq para kopese se saliereve gospodin Berishoviçin; eshte e kote. Kopeja e saliereve do e pranoje ate sido qe te jete ai.

  Reply to this comment
 20. VL. HAS March 14, 12:46

  A,K, Nga sqarimet qe une bana mbreme duhet te kuptojshe se nuk isha une ai qe doli me emrin e nenes tende . Per abuzuesin me ate emer e mora per person negativ ,,person mashkull , qe perdor emra te tjere si ne shume raste . NDAJ EDHE UNE JU KUNDERPERGJIGJA ME ATO FJALET QE NDODHEN NE KOMENTIN E PARE TIMIN.. Pra te keqen lype tek ai personi tjeter ,qe edhe per mua eshte negativ dhe i lig sa s’mund te pershkruhet me fjale . dhe reagimi i juaj duhet te drejtohej tek ai tjetri ai …

  Reply to this comment
 21. Aurelius May 8, 21:06

  Moj alida na Cave rroten qe kemi midis kembeve . Boll se paske qene buce zagrebi. nuk i plasi trapi per ju sojin e karave-kusheve prandaj qepe halen pa e dime sa trime je. Na lodhe koqet me ato komentet e tua malokare hahahahahaha

  Reply to this comment
 22. juela May 9, 05:24

  O Dita nuk merreni me Sajmir Tahirin qe ju pergjon po vazhdoni merreni me Saliun

  Reply to this comment
 23. mushkonja May 9, 05:25

  pune serbo-vrasesish

  Reply to this comment
 24. lili May 9, 08:05

  Cifti monstruoz qe prodhoj vetem monstruozitete tregon vetem nje gje:qe nga fillimi berisha per te kapur majte kishte ne gjendje ta prajohe cdo gje ,edhe lirijen qe ne kembim te nje psti e pranoj,edhe pse kishte e tjeterkujt!
  Nexhmija di te na tregon siguriusht ma shume per dashuricat e djalit!

  Reply to this comment
 25. Lili June 16, 21:45

  Mbetet per te hulumtuar ku ka hap depozita me kete emer ne per bote,se ndryshimet ne emer i bejme vetem qe mos t’iu gjinden paret ne per bankat e huaja!

  Reply to this comment
 26. Lpl. May 26, 21:31

  Emra arabesh nuk prishin pune vetem emrat Sllav e Grek nuk duhet te degjohen .Por e ema me misliman eshte martuar me emra Arab .Shqiptsre thundrake injorante keshtu do silleni gjithe kohen me shkop e me strajce dere me dere dhe sjeni per te bere hajer kurre se nuk ju len budallalleku kolektiv , ndryshoni mor sjellje se lat name a shihni ndenje popull ma shpifarake se veten .

  Reply to this comment
 27. didi May 26, 21:52

  no coment. saliu kriminel te varet

  Reply to this comment
 28. A.M May 27, 01:43

  Keta Berishet duan rremuje. Duan qe tensioni politik te mos bjere. Do bejne kete teatron qe mos te kaloje reforma ne drejtesi keshtu gjykatat i kane ne dore. Me siguri duan te anullojne zgjedhjet e ardhshme. Prandaj mbajne tensionin ngrehur…

  Reply to this comment
 29. Der Spiegel May 27, 06:42

  MILICA ESHTE EMER SHQIPTAR.

  SHIKONI FILMIN E SKENDERBEUT, JU LUTEM.

  Reply to this comment
 30. toni May 27, 17:55

  Mund te me thoni,ju lutem,perse nuk e botoni repliken time me Claus?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim