SHIFRAT ZYRTARE / Koronavirusi në Shqipëri, pesë të vdekur të tjerë gjatë ditës së sotme. Ka 153 raste të reja, kjo është lista e rasteve sipas qyteteve

September 19, 2020 16:08

SHIFRAT ZYRTARE / Koronavirusi në Shqipëri, pesë të vdekur të tjerë gjatë ditës së sotme. Ka 153 raste të reja, kjo është lista e rasteve sipas qyteteve

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit nga 836 testimet të kryera kanë rezultuar të infektuar me koronavirus 125 persona të tjerë.

Gjithashtu betejën ndaj COVID-19 e kanë humbur 5 pacientë duke e çuar bilancin total të fataliteteve në 358.

Sipas MSH, rastet e reja të infektimit janë: 57 raste në Tiranë, 15 në Lezhë, nga 11 raste në Krujë, Fier, Pogradec, 8 në Vlorë, 6 në Korçë, nga 4 raste në Lushnje, Mat, Gramsh, Patos, nga 3 raste në Mallakastër, Librazhd, nga 2 raste në Berat, Divjakë, Maliq, nga 1 rast në Durrës, Elbasan, Tepelenë, Malësi e Madhe, Peqin, Memaliaj.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

 • Tiranë 2444
 • Durrës 559
 • Shkodër 373
 • Lezhë 295
 • Elbasan 274
 • Korçë 237
 • Fier 222
 • Vlorë 189
 • Kukës 143
 • Berat 106
 • Gjirokastër 69
 • Dibër 69

h.b/ dita

September 19, 2020 16:08
Komento

2 Komente

 1. Arben September 19, 16:32

  Ashu

  Kështu vazhdoni, rrugë së duhur për integrim urupian

  Reply to this comment
 2. Gzim Kulufi September 19, 17:54

  5 paciente! D.m.th. kane vdekur ne spital! Dhe cdo dite vdesin ne te dy spitalet 4-5 njerez. PO nder ata qe mjekohen neper shtepia, sa eshte numri i vdekjeve ne dite? Nuk e dime, por raporte nuk ka! Perderisa nuk degjojme gje, ka mundesi qe ky numer te jete i paperfillshem, nje ose dy, megjithse numri i atyre me covid neper shtepia eshte dhjete here me i madh se numri i te shtruarve ne dy spitalet! Cfare tregon kjo?..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim