Rregullat e reja për detyrimet në transport, Kosova bllokon hyrjen e disa autobuzëve nga Shqipëria

June 15, 2019 12:02

Rregullat e reja për detyrimet në transport, Kosova bllokon hyrjen e disa autobuzëve nga Shqipëria

Disa autobusë të Shqipërisë nuk janë lejuar të kalojnë sot në pikën kufitare të Morinës në Kukës.

Ndalimi i tyre ka ardhur pas urdhrit  të Ministrisë së Transportit të Kosovës.

Ndonëse është marrë 10 ditë më parë, ky vendim ka nisur të aplikohet këtë të shtunë.

Sipas burimeve, bllokimi autobuzëve është bërë sepse nuk kanë përmbushur detyrimet e parashikuara në kontratë.

Autobusët vijojnë të mbahen të bllokuar në pikën kufitare të Morinës që në orët e para të mëngjesit.

e.ll./dita

June 15, 2019 12:02
Komento

3 Komente

 1. geg hyseni June 15, 12:29

  Po kur Morini dhe Shqiperia londineze hapi portat per nje milion kosovar a pati kontrate me Rugovat e Bukoshat…?? A e dine keta shqipfoles, qehallare te titizmit qe keta shofera dhe pasagjer te bllokuar ne kufi nga ana e tyre, kan ndar buken dhe kulmet e shtepive me familjet e shperngulura kosovare??! Nga njera ane Presidenti Thaçi dje ne Tirane shperndan dekorata per personalitetet shqiptare qe kontribuan per çlirimin e Kosoves, ndersa nga ana tjeter sot tropojanve ju mbyllet kufiri dhe ju ndalohet kalimi tranzit nga toka kosovare per ne B.Curri.A keshtu vlersohet sakrifica dhe gjaku qe kan nder breza tropojanet per te sjelle lirine e Kosoves??!…Turp…Turp!!!

  Reply to this comment
 2. Josifi June 15, 17:36

  Ja u ka mbyllur autobuzave qe nuk ishin ne rregull jo qytetareve thote lajmi.Mund te kene te drejte autoritetet e Kosoves.Keta gazetaret e japin lajmin shabllon dhe gjysmak.Nuk investigojne per arsyet dhe cfare ka qe nuk shkon me autobuzat duke bere dizinformacion dhe jo informacion.Cdo vend ka rregulla qe duhen zbatuar dhe rregullat jane per mbarevajtjen e punes.Mos u keqkuptoni kot.

  Reply to this comment
 3. A June 15, 18:02

  Kjo situate ndodh kur futet politika e perdale shqiptare.
  Ne vend qe te kemi nje bashkepunim te ndersjellte si ne arsim, kulture, shendetesi, ne transport dhe kudo tjeter, ja çfare ndodhin ndermjet 2(DY) SHTETEVE te KOMBIT SHQIPTAR.
  Leckamani, karagjozi dhe maskarai EDI RAMA vendosi TAKSE hyrse dalese ne RRUGEN e KOMBIT dhe kosovaret nuk kane asnje privilegj si qytetaret e nje kombi.
  Me date 1 KORRIK do te vendoset takse per mallrat shqiptare qe hyne ne Kosove 100 % sikur te jene serbe.
  Politika kurve e ketyre TRIDHJETE VJETEVE po shkaterron ekonomine, mireqenien dhe begatine e dy vendeve tona te njellojta.
  A e kuptoni se ku po na dergon politika shqiptare e Shqiperise, vetem ne varferi dhe mjerim e ndertuar vetem me mafioz, oligark, korrupsion, tendera dhe 3P.
  BILL KLINTON, ish Presidenti i SHBA-se gjate vizites qe beri ne Prishtine, te vetmin qe nuk i dha doren, sepse nuk e njihte EDI RAMEN, sepse ju duk si karagjoz dhe jo si kryeminister i nje shteti
  Sa te kemi keto lloj qeverishe ne krie te Shqiperise do te kemi vetem mafie, pisllik-maskarallik-pushtllik ne kete rast te tipit RAMA/GERDALLO/VIC.
  Prandaj, sa me shpejt qe te largojme zhgarravinen RAMA aq me mire eshte, POR, kemi nje difekt te madh qe edhe krahu tjeter, opozita me PD-ne dhe LUL BASHEN ne krie eshte cope-cope.
  Ai qe ka dy pare mend ne koke, duhet te rrije larg politikaneve te perdale shqiptare se nuk kane asnje burreri, ndershmeri dhe seriozitet. Tung.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim