Kosova: Fushatën ma drejton Basha, kurse Berisha më këshillon

June 9, 2015 13:22

Kosova: Fushatën ma drejton Basha, kurse Berisha më këshillon

Kandidati i Partisë Demokratike, Halim Kosova, deklaroi dje në emisionin “Opinion” se, pavarësisht se nuk dalin së bashku në takimet me banorët, Lulzim Basha dhe Sali Berisha janë të përfshirë në fushatën e tij për kryetarin e bashkisë së Tiranës.

I pyetur nëse fushatën e drejton ai vetë apo nga të tjerë, Kosova tha se fushatën e drejton Basha, me të cilin ka kontakte të vazhdueshme. Më tej, ai sqaroi se me kryetarin e PD konsultohet për çdo gjë disa herë në ditë.

Por, teksa shprehu vlerësimin për ish kryeministrin Sali Berisha, si një njeri me përvojë në fushata, Kosova tha se çdo mendim që i jep Berisha është shumë i vlefshëm, aq më tepër për të që kandidon për herë të parë në një pozicion kaq të rëndësishëm.

“Bisedat që ne bëjmë dhe orientimet që ai më jep, por edhe kritika nëse unë bëj diçka që nuk duhet, janë shumë të vlefshme për punën time dhe një pjesë e mirë e suksesit tim janë dhe këshillat me të”, deklaroi Kosova dje.

June 9, 2015 13:22
Komento

7 Komente

 1. arjan June 9, 13:29

  eh halim halim ci bere vetes.
  kisha mendim ndryshe
  a i ke bere nje pyetje bashes si e realizoi premtimet e mara .do te thuash se la rama
  po atehere me mire lereni kesaj radhe se rama eshte prape.
  e po munde me gjej nje vella bre burre te ngre nje dyqan si ai qe gjete qe te ngriti spital.

  Reply to this comment
  • liza June 9, 15:01

   eshte nje turp kjo gje qe po lexojme sepse sapo pranoj qe nqse fiton do tirana do jete ne gjume sepse ky njeri udhhiqet nga basha edhe basha ne kto 4 vjet vvetem ka fjetur edhe nuk ka bere asnje pune per kte qytet.

   Reply to this comment
   • bledi June 9, 15:03

    Je fotokoja e keqe e bashes edhe berishes, nuk ka asnje ndryshim mes tij edhe ktyre te dyve. premtoni gjera por kurre nuk i realizoni. Tirana ka nevoje per nje administtrator energjik qe ta coj ne drejtimin e duhur edhe jo per nje oretar fushate!

    Reply to this comment
 2. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 9, 17:10

  Vetem fjala intelektual nuk mund t’i bashkangjitet Halim Heqimit, mbreme ne emisionin “opinion” te kacurrelesit Fevziu, pame dhe degjuam nje medioker, i fjetur dhe shume i kufizuar ne shprehje dhe mendime. Shkurt fare nje mut i fjetur, ku ne cdo pyetje pergjigjej si nje fshatar i rendomte debil, apo daun, i pa qarte, konfuz dhe pa asnje shprese per te marre dretimin e metropolit, ishte vazhdimesi e gjumit dhe e gerrhitjes se Lulzime Bashes.

  Reply to this comment
 3. i ri June 9, 19:00

  Shume keq dr,Halimi kjo tregon se nuk je per kete pune.Fati i jot politik eshte destinuar te perfundosh si vegel e humbesave 2B pra nuk fiton mos u lodh kot ,se kopja e 2 B eshte opozite e sigurte.Me Berish- Bashen nuk fiton askush,,,,,!

  Reply to this comment
 4. heshtje June 9, 19:43

  Kisha mendimin se pas teje nuk eshte ASKUSH prej dy kryekriminelave dhe kryehajduteve te popullit shqiptar !
  Meqe udheton , propogandon, vlereson, premton,jep fjale e bejte ne te gjithe anet dhe per te gjitha keto mban telefonin ne vesh gjithe naten se cte thone mujterit, me del se nuk je HALIM!
  Je nje manekin LODER ne duart e ndyra te tyre!
  Nuk e kisha besuar ,por me qe e the vete ne te SEMES te pafsha , ne KOPENE E bashkekrimineleve!
  VAFFANCULO, Bashkemonster e shqiptareve te pervuajtur! Shko dhe mbush duart me zarfe me leke te njerezve te vuajtur!
  ZOTI do te te gjykoje!
  KURRE nuk ke per ti gezuar, sepse ZOTI nuk te le rehat ne vjedhjen tende!
  DO TI VJELLESH TE GJITHA!

  Reply to this comment
 5. Shqipe June 9, 19:48

  E cfare e shtyn nje doktor te afirmuar,te kandidoje per nje ktyetar kashkie te deshtuar???????
  E cfare e shtyne doktor Kosoven, te pastroje WC -te e Bashe-Berishes??????
  E cfare e shtyne nje qytetar te nderuar, te rreshtohet ne krahun e te turperuarve???????
  E cfare e shtyne nje misionar qe sjelle jet, ne jet, te beje marveshje,me ata qe marin jete??????
  E cfare e shtyne nje njeri re respektuar, te bej fushate, per te qene i nenvleftesuar???????
  Nuk e di!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim