Kosova kritikon sërish Bashën: S’mund të jesh edhe kryetar bashkie, edhe partie

May 18, 2015 11:25

Kosova kritikon sërish Bashën: S’mund të jesh edhe kryetar bashkie, edhe partie

Halim Kosova ka kritikuar sërish Lulzim Bashën.

Sipas tij, s’mund të drejtosh edhe bashkinë, edhe partinë.

Kosova thotë se nëse ai zgjidhet kryebashkiak i Tiranës, do t’iu përkushtohet vetëm qytetarëve.

Ju e keni parë që të qënit kryetar partie dhe kryetar bashkie është e pamundur sepse përveç se tu përgjigjesh qytetarëve te Tiranës duhet të kujdesesh dhe për ata nëpër të gjitha rrethet.

Rrethanat kanë qënë të tilla që kryetarët e Bashkive u vunë në të tilla kushte, ndërsa unë s’do të kem asnjë impenjim tjetër përveç se t’u shërbejë juve sepse nuk është hera e parë që më propozohet Bashkia, por herë të tjera s’jam ndjerë gati ta marr përsipër një detyrë të tillë.

Parimi është ky, kurrë një njeri s’mund të drejtojë 3 mln qytetarë kur në jetën e tij s’është marr vesh në shtëpi me tre apo katër vetë.

Ky është parimi im, rregullo punët në familje, mbaro të gjitha detyrimet e pastaj dil në rrugë me ju shërby qytetarëve ndryshe s’ke dale për punë”, ka thënë Kosova.

Ky i fundit është duke bërë disa kritika së fundmi ndaj Bashës, për të treguar se është i pavarur nga ai, por dhe për të fituar pikë në publik.

May 18, 2015 11:25
Komento

4 Komente

 1. desart May 18, 12:03

  S’eshte ndonje kritike kjo! Pikerisht dhe Basha nuk kandidoi me per Bashkine pasi eshte edhe Kryetar partie, dhe zgjodhi nje njeri te perkushtuar si Halimi qe t’i permbush detyrimet!

  Reply to this comment
 2. silva May 18, 12:04

  Model per tu ndjekur nga politikanet shqiptare!

  Reply to this comment
 3. moza May 18, 12:10

  Edhe pse jam I majte vota ime shkon per z.Kosoven , e njoh nga afer , eshte burre zotni dhe I fjales, jam e sigurt qe nuk do I zhgenjen qytetaret e Tiranes!

  Reply to this comment
 4. Kritiku May 18, 22:22

  Kosova done ta kthejn rroten e historise.Ai po djeg veten dhe ate qe e ka prpozuar
  Edi Rama ka qen 8 vjet kryetar bashkije e kryetar partije
  Do jete dhe 8 vjet kryeminister dhe kryetar partije.
  E kosova po fitoj do bllikohet nga kryeministri per fonde e planimetri etj etj.
  Prandaj tash nuk ja japin votat sepse kuptohet kryeministri ka shumicen absolute per te miratuar cfar duhet e cfar nuk duhet.Me mire te hapin rruge Tiranes
  Pse me siguri do ta ndryshoj Tiranen me gjithse beri disa shembje per illaritet por tirana do ndryshoj.por ka shume korrupsion nga vogli tek me i madhi.
  Po qysh nje personi i duhet 12 muaj me shite shtepin e vete qe ka jetuar 70 vjete ne te .Kjo vjen nga vaprimet mafioze te zyrtarve duk filluar nga noteret,avokatet,agjentet e zyra te privatizimit te shitjes etj e etj.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim