Kosova me ndërtuesit: Betonizimi i Tiranës i përket së shkuarës

June 15, 2015 12:58

Kosova me ndërtuesit: Betonizimi i Tiranës i përket së shkuarës

Doktor Halim Kosova, në një takim me ndërtuesit u shpreh se koha e betonizimit të kryeqytetit ka shkuar dhe se Tirana ka nevojë për më shumë hapësira të gjelbëra.

Kandidati i së djathtës për Bashkinë e Tiranës tha se kontrata me bizneset e ndërtimit do të jetë e bazuar vetëm tek ligji.

Sipas doktor Kosovës, brenda 2015-s do të ketë një dokument strategjik për Bashkinë e Tiranës.

June 15, 2015 12:58
Komento

28 Komente

 1. arlind June 15, 13:00

  Betonizimi i perket te shkuares ndersa z.Kosova i perket te ardhmes, qe padyshim do jete me frytedhenese!

  Reply to this comment
  • heda June 15, 14:50

   a nuk ishte halimi ai qe para disa ditesh prezantoi nje nga pikat e programit te tij per tiranen ku parashikonte transformimin e lumit te lanes ne parking per te zgjidhur kete problem, kthimi i lumit te lanes ne modelin qe propozon halimi eshte njefare betonizimi keshtu halimi nuk i ka shume te qarta planet e tij per tiranen

   Reply to this comment
   • jona June 15, 14:57

    ku do i ndertosh keto hapsira te gjelbra ky more aman se deri me sot nuk e kemi degjuar te flasi per ndonje projekt ku parashikohet ndonje hapsire e gjelber, keshtu thoshte dhe basha dhe dha lejen e shkaterrimit te parkut te liqenit dhe shume leje te tjera qe minimizuan hapsirat e lira te cilat mund te shfrytezoheshin per komunitetin

    Reply to this comment
    • elton June 15, 15:00

     persa kohe ka ne plane te ktheje lumin e tiranes ne parking eshte e qarte qe halimi eshte mbeshtetes i flakte i betonizimit eshte e pamundur mos favorizoje klientet e tij qe po mbeshtesin dhe financojne fushaten e tij

     Reply to this comment
     • glendi June 15, 15:54

      ndoshta halimit i duket e thjeshte te jete kryetar bashkie dhe te premtoje kot me kot, por z halim, mos kujto se bashkia eshte klinike private qe mund te besh cfare te duash, e ku do i ndertosh keto hapesira te gjelbra, apo ne te njejten menyre qe i beri dhe basha, qe ne vend te ndertonte lulishte, dha leje per pallate, nuk ekemi me nevoje per politiken e mashtrimit, prandaj ne 21 qershor te gjithe do votojne drejtimin e duhur per tiranen

   • liza June 15, 14:57

    Kjo tregon qarte lidhjen qe ka kjo parti me kto lloj biznesh. kjo tregon asrsyen pse ne kto 4 vjet te bashes lulzuan ndertimet sidomos edhe ajo te diga liqenit. prandaj skemi me nevoje per kto njerez qe ta betonizojne shqiperine por kemi nevoje per ato qe ta cojne shqiperine ne drejtimin e duhur!

    Reply to this comment
   • Agamemnoni June 15, 15:10

    Kryetari aktual i Bashkise se Tiranes, Lulzim Basha ne vetem keto tre muaj dha leje ndertimi ngjitur me shkollen e mesme te gjuheve te huaja, dha leje ndertimi tek 9 kateshet, dha leje ndertimi ne zonen e ish Bllokut, i dha leje ndertimi ne menyre te jashtligjshme vetes se tij. Ajo qe i ve kapakun te gjithave eshte masakra mjedisore qe u tentua te kryhej poshte diges se liqenit ku u dha leje ndertimi per nje kompleks gradacelash.

    Reply to this comment
   • Andos June 15, 15:14

    Ketij i kane rene ne qafe me kete kandidim. E kandidoi Partia Demokratike me qellim qe te mos sakrifikonte asnje nga figurat e reja ne PD. Shkurt eshte zgjedhur per tu bere “koke turku”. Halim Kosova do ishte me mire te kujdesej per kliniken e tij private ne te cilen ka investuar jo pak por 1.5 milione dollare. E cfare i duhet Tiranes nje 61 vjecar?

    Reply to this comment
  • keli June 15, 14:54

   kush eshte ligji sipas jush z halim, ai qe lejon kryebashkiakun te shtoje katin e 13 te nje pallati? jeni nje parti mashtruesish qe mendoni vetem te genjeni popullin, prandaj ai kryetari juaj ka dhene nje lume me leje ndertimi. dhe ti na del tani e na thua qe i perket te shkuares, keqardhje per ju z kosova qe jeni perdor si karte e djegur

   Reply to this comment
   • palacio June 15, 15:40

    abstraksioni i radhes nga dr halimi:takon ndertuesit per te premtuar qe sdo kete me ndertime ne tirane, e njejta gje qe beri dhe luli per fushate por qe pastaj filloi te jepte rradhe lejet e ndertimit. Kjo eshte politika e mashtrimit dhe e shpifjeve te pd-se qe mendon vetem per te genjyer qytetaret.Prandaj ne 21 qershor tirana do votoje per drejtimin e duhur per ti dhene fund mashtrimeve te bashes dhe halimit

    Reply to this comment
  • ladi June 15, 14:54

   Ska me nevoje tirana per ndertim se ato qe jane dalin edhe teprojne! tirana ka nevoj per parqe edhe per gjelberim qe do ti kthej bukurine qytetit te lene ne agoni kto 4 vjet nga nje kryetar gjymash.

   Reply to this comment
  • Falmerajer June 15, 15:07

   Halimi organizoi sot takim me biznesmenet e betonit. Po ndjek filozofine e kryetarit te tij Lulzim Basha. Basha i cili te vetmen gje qe beri ishte dhenia e lejeve pa kriter ne Tirane. Tirana ka nevoje per me shume gjelberim. E djathta deshtoi ne drejtimin e qytetit. Shpresojme qe kandidati i se majtes Erion Veliaj te beje pune te mira per kryeqytetin qe eshte lene ne harrese prej kater vitesh pasi ne krye te bashkise kemi nje pertac te quajtur Lulzim Basha.

   Reply to this comment
  • Roza June 15, 16:25

   O si nuk ju ha juve,,,po ju more zoterinj e betonizuat tiranen, ca po thoni keshtu, jeni ne vete? Per gjelberim ju nuk keni menduar fate, ju keni hequr parqet dhe nbe vend te tyre keni ndertuar pallate, tju vije turp o njerez qe vetem shpifni…

   Reply to this comment
  • Beni June 15, 16:32

   O njeri qe vuan nga koka, po a nuk ishe ti ai qe lumin e lanes doje ta ktheje ne vende parkimesh? Dhe tani na del me kete gje, po turp nuk te vjen? Pse vazxhdoni e genjeni akoma kete popull o te mjere qe ngelet duke thene llogje? Turp o halim

   Reply to this comment
  • Mira June 15, 16:49

   O halim je bere dhe ti si lulzimi, po mire ore po ku do i ndertosh kto gjera qe thua? Keni lene vend ju? E keni bere vendin gjitghe pallate o njerez te trashe qe skeni menduar fare per kete popull, keni harruar gjelberimet dhe tani ju ra ndermend mbas pilafit? Tani gjithe popullin e keni kunder jush

   Reply to this comment
  • Deni June 15, 17:02

   O Halim ik e shiko punen e maternitetit ti, ti nuk merr vesh nga keto punet e bashkise, duhet ta kesh ne gjak pa te besh pune, mos u lodh kot se nuk ta ve veshin njeri. Ik se nuk ke haber.. Ptemton kot me kot por ama njeri nuk te beson

   Reply to this comment
  • beton June 15, 19:33

   le te mos bejm shaka te krupura dhe te genjejm vetem pasi eshte mese e qarke qe ky kanditat qe pranon para fushates te takohet me ndertuesit, e vetmja gje qe ka ne mendje eshte betozinimi per perfitime personale ashtu sic beri dhe basha ne kete kater vite!

   Reply to this comment
 2. berta June 15, 13:03

  Halim Kosova na prezanton me nje model politik te ndryshem nga ai i politikaneve ne qeveri, modelin politik qytetar, tolerant, bashkepunues ne te gjitha nivelet dhe sferat. Per kete dhe fushata e nisur, duke pare nga afer problemet dhe duke komunikuar drejtperdrejte me qytetaret e bejne ate kandidatin e duhur per Tiranen.

  Reply to this comment
 3. arti June 15, 13:05

  Ne nje vend ku nga qeveria investohet më pak se kudo tjetër për cerdhet, kopshtet e shkollat, na ben te shpresojme te Halim Kosova dhe te programi tij pasi do punoje aty ku qyteti ka me shume nevoje, sepse Halim Kosova e ka treguar qe di te punoj, te jete i sukseshem te komunikoj me njerzit dhe t’i gjendet problemeve te tyre!

  Reply to this comment
 4. tea June 15, 14:51

  o halim po fjal i ke more gjinekolog sepse te njejtat fjal tha dhe lulushi 4 vite me para dhe vajti dha lejen e ndertimit te liqeni per trup te dheut mir qe qeveria e hodhi ne gjykate se do ishin bere gradacelat. boll genjeve se ste beson njeri dhe prano dhe ti humbjen si shoket e tu demokrat sepse Ashe do fitoj Erion Veliaj do fitoj dhe ti te thuash cfare te duash shqups.

  Reply to this comment
 5. Anastas June 15, 14:56

  Jo more zoti Halim, po deri dje po thoje qe do ti rregullojme marredheniet me ndertuesit dhe lejet e ndertimin do jepen fare lehte, tani na thua qe do ndertosh me shume hapesir te gjelbra, po ku do i ndertoshh maja taracave te pallateve te mbushura me depozita apo poshte diges se liqenit artificial/?????

  Reply to this comment
 6. spiderman June 15, 16:04

  boll ndertoi rama per 11 vite, kudo ku hedh syte ka vatem pallate dhe beton asnje meter gjelberim, ka ardhe koha qe te ndertohen parqe dhe sheshpushime per te rinjet dhe moshen e trete. kjo eshte nje gje e bukur qe ben dr.kosova.

  Reply to this comment
 7. fallci June 15, 16:06

  o budallejn dertuesit do i bejne rruget edhe parqet edhe hapsirat e gjelberat, halimi e ka fjalen se ne vend te betonit mund te behet gjelberim, por kaq te ngushte e keni mendjen se sa permendet betoni ju shkon mendja te pallatet se kete psikologji ka ngulitur rama ne 11 vite ne tirane.halim kosogva eshte njeri i duhur per tiranen dhe ai do fitoje, ju beni gam gam kot bashke me ajola xoxen dhe gruan e tij erjonken

  Reply to this comment
 8. ANA June 15, 16:30

  Shpresojme shume qe kandidati Halim Kosova te beje pune te mira ne Bashki. Ka aftesite e duhura per ta transformuar qytetin e per ti dhene zhvillim zonave qe perfshihen perreth tij. Ka projekt konkret per Tiranen dhe zonat perreth . Doktor Halim Kosova do sjelli ndryshimin e deshiruar nga gjithe populli .

  Reply to this comment
 9. Liza June 15, 16:34

  KenaqemI kur e degjojme kete kete njeri pasi eshet shum pozitiv , vizionar dhe mbi te gjitha per moshen qe ka eshte shume energjik . Nje njeri si Halim Kosova i duhet tiranes si kryetar bashkie .Fitore per pune dhe dinjitet . Ka ardhur koha te punohet e jo te kete fjale .

  Reply to this comment
 10. Linda June 15, 16:37

  Bravo Doktor Halim Kosova pasi ti je i duhuri per ta kthyer ne drejtimin e duhur qytetin e Tiranes . Erjonka i mamit ka thjesht sloganin drejtimi i duhur se drejtimi i duhur eshet Z. Halim Kosova . Jemi besimplote qe do tregosh seriozitet e perkushtim per problemet e nevojat e qytetareve , gjithahstu edhe per mbrojtjen e interesave te ndertuesve . Fitore Doktor

  Reply to this comment
 11. Linda June 15, 16:40

  Askush me shume se ju Doktor nuk e meriton te jete ne krye te bashkise Tiranes . Jeni nje lider i vertete edhe pse nuk jeni politikan . Jeni njeri shpresedhenes per Tiranen dhe ngjallni besim te populli . E kemi te qarte qe fitorja eshte e juaja Doktor Kosova pasi e shofim qe Ke hyre ne kete gare me nje plan elektoral te qarte e ide te qarta per ndryshime reale dhe te dukshme per Tiranen .

  Reply to this comment
 12. tani June 15, 17:01

  Dr. HalimKosova ka nje eksperjenc 35 vjecare ne mendaxhim ne profesionin e tij keshtu qe nuk do te jete aspak e veshtire te drejtoj Menaxhimin e Teritorit te Tiranes, dhe problemet e ndryshme social-ekonomike -administrative te qytetareve. Te gjith me 21 qershor do votojm per Dr. Kosoven. Ju uroj Fitore

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*