Kosova nderon shkrimtarin Dritëro Agolli

October 3, 2016 14:23

Kosova nderon shkrimtarin Dritëro Agolli

Në vizitën e tij të parë si President i Kosovës, Hashim Thaçi do të dekorojë shkrimtarin shqiptar, Dritero Agolli, për kontributin e tij në letërsinë shqipe si dhe për angazhimin në shërbim të kauzës së Kosovës.

Titullin Thaçi do t’ia dorëzojë shkrimtarit në shtëpinë e tij ku do të zhvillojë një vizitë pas përmbylljes së takimeve me krerët e shtetit.

Presidenti Thaçi do të dekorojë edhe personalite të tjera shqiptare nga fusha e kulturës dhe shkencës për rolin e tyre të veçantë në shërbim të lirisë dhe shtetndërtimit të Kosovës.

 

October 3, 2016 14:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin