Kosova nga parajsa në ferr 5-1 për Anglinë

September 10, 2019 21:51

Kosova nga parajsa në ferr 5-1 për Anglinë

Vetem pak minuta ka zgjatur ngazellimi i Kosoves sepse goli ne minuten e pare eshte ndjekur me pese gola nga Anglezet.

Kurse Shqiperia po i gezohet golit ne minuten e 32 te Dermakut ndaj islandes duke mbajtur ende shpresa per kualifikim.

Minuta e 32-të e takimit Shqipëri-Islandë dhe kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh. Ka qenë një harkim perfekt i Memushajt në zonë dhe aty, Kastriot Dermaku me kokë ka thyer portierin islandez duke ndezur atmosferën në “Elbasan Arena”.

Shënimi i golit ka ndezur shpresat e kombëtares, ndërsa kjo po reflektohet edhe nga lëvizjet në fushë të futbollistëve tanë. Ky avantazh ushqen shpresat e futbollistëve për një rrugëtim drejt “Euro 2020”.

 

l.h/dita

 

September 10, 2019 21:51
Komento

1 Koment

  1. demo September 11, 19:18

    Kosova shenoi tre.
    Juve u fundoset ne France.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*