“Kosova po provokon konflikt ushtarak, NATO do na ndëshkonte”

June 12, 2019 09:28

“Kosova po provokon konflikt ushtarak, NATO do na ndëshkonte”

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, vlerësoi se Kosova dëshiron të provokojë një konflikt ushtarak midis NATO-s dhe Serbisë. Vulin ka thënë se Kosova po dëshiron një përgjigje ushtarake nga Serbia dhe pastaj t’i thonë NATO-s që të ndërhyjë ndaj tyre.

Sipas tij, NATO do ta ndëshkonte Serbinë për Kosovën me një konflikt ushtarak.

“Cili është qëllimi i tyre? Ata duan që Serbia të japë një përgjigje ushtarake dhe pastaj të shkojnë tek aleatët e tyre të NATO-s dhe të thonë: ‘Të lutem na mbroni!’ Ky është qëllimi i tyre, kështu që NATO do të ndëshkonte Serbinë për ta. Ata e dinë se nuk mund të fillojnë vetëm një konflikt ushtarak, por ata duan që NATO të bëjë atë në vend të kësaj”, tha Vulin për mediat ruse.

j.l./ dita

June 12, 2019 09:28
Komento

4 Komente

 1. nglet te jetojme si popuj, me sindromin frikes dhe agresivitetit . June 12, 10:15

  ke shume te drejte or mik . ketu duhet te sundoi islamismi ekstrem per qejfin e usa-s, per aresye mese absurde . jane kapricio te forces usa . mjere ne shqiptaret e pa fajshem, por edhe ju, megjithese se, se kemi pare asnjehere njeri tjetrin, si popuj miq .

  Reply to this comment
 2. Dibrani June 12, 10:22

  Iko zhduku me gjith ate flamur karnavalesh

  Reply to this comment
 3. Filip June 12, 12:19

  Ky Vuli qeka psikopat komplet.Nuk doli nje serb me tru qe kur i kemi njohur si popull.Ata jane subhuman si popull.Gjynah per tu qare hallin.I perzuri cari nga rusia per mungese intelekti dhe sot ne shek 21-te kane mbet ashtusikur ishin ne shek e 7-te.

  Reply to this comment
 4. Filip June 12, 12:20

  Ky Vuli qeka psikopat komplet.Nuk doli nje serb me tru qe kur i kemi njohur si popull.Ata jane subhuman si popull.Gjynah per tu qare hallin.I perzuri cari nga rusia per mungese intelekti dhe sot ne shek 21-te kane mbet ashtu sikur ishin ne shek e 7-te.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim