Kosova “hakmerret”, vendos taksë 100% për prodhimet e Serbisë

November 21, 2018 15:30

Kosova “hakmerret”, vendos taksë 100% për prodhimet e Serbisë

 

Qeveria e Kosovës vendos taksën 100 për qind ndaj produkteve serbe dhe atyre nga Bosnja e Hercegovina.

Qeveria miratoi propozimin e Ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala.

“Nga sot t’i vendoset masa prej 100 për qind produkteve të importuara nga Serbia dhe Bosnja”, tha Shala.

Ai po ashtu ka kërkuar edhe largimin e të gjitha produkteve në të cilat shkruan ‘Kosova e Metohija’.

Kryeministri Ramush Haradinaj, tha se e përkrah këtë propozim për vendosjen e këtyre masave.

“Një kohë të gjatë Kosova është penguar në transport, në analiza. CEFTA nuk ka funksionuar në mes Kosovës dhe Serbisë. Unë e përkrah propozimin tuaj”, tha ai.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës, kishte vendosur taksë prej 10 për qind për produktet e importuara nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, e cila kishte pasur efekte në rritjen e të ardhurave për buxhetin e shtetit.

l.h/ dita

November 21, 2018 15:30
Komento

10 Komente

 1. Flaka November 21, 17:16

  Kjo PO. Keshtu veprohet.

  Reply to this comment
 2. Monteskie November 21, 17:33

  Ohhhhh, me ne fund doli nje burre!
  Pres qe edhe qeveria e Tiranes te beje te njejten gje, pse jo?

  Reply to this comment
 3. anticensurë25642654 November 21, 17:36

  jeeeep!
  BRAVO!
  reciprocitet,asgjë më tepër!!
  të shohim sa të papunë do të mbeten në sërbi nëse nuk hyjnë më gjysëm miliardi euro??

  ps:do të desha një mendim nga nastrokari!!si i panashëm në krah të sërbit e gërkut që është!!

  Reply to this comment
 4. uskania November 21, 18:10

  Shumë mirë. Le t’i pinë me ujë deklatatat se nuk do ta njohim kurrë Kosovën si shtet, apo lobimet kundër pranimit në UNESKO apo Interpol. Kriminelët!

  Reply to this comment
 5. valentina November 21, 20:38

  Ju lumte,me kete veprim dhe popullit ne shqiperi i keni bere nje sherbim te madh, duke i mbrojtur nga mallrat jashte standartit qe tregtaret kriminele furnizojne tregun shqiptare me mallra destinuar per kafshet i tregtohen popullates, si mielli prsh.

  Reply to this comment
 6. Ylli November 21, 20:50

  Nuk kuptoj per cfare duhet taksa 100 %. Nuk duhet takse fare.Thjesht shqiptaret mos blejne asnje produkt serb.E nese nuk e bejne kete ,shqiptaret e Kosoves mos bejne te prekurin ne seder kur vjen Zdravko Čolič ne Tirane e fillojne mesime historie.
  Asnje produkt serb te mos blihet nga asnje shqiptar derisa Serbia te njoh Kosoven.Kaq e veshtire eshte ???

  Reply to this comment
 7. s.g. November 21, 21:34

  Bravo ish komandantëve të UÇK me të drejtë e keni por nëse edhe si shumë herë nuk pengoheb nga mbrenda dhe jashtë dhe masë të radhes duhet zyrtarisht për fjalen serb të përdoret fjala shkije ose srbski cigani deri sa ata të largojnë fjalen fyse shiptari për shqiptarët kur dihet se ma heret ata na kan njiohur si arbanasi

  Reply to this comment
 8. eno November 22, 00:27

  Qeveria shqipetare duhet te beje te njejten gje . Bllokade ekonomike ndaj shtetit Serb qe po hakmerret ndaj Kosoves. Krimineleve Serbe nuk u duhet dhene as dhe nje preteks te shkelin dhe te kalojne neper kosove me pretekstin e marrveshjeve tregetare me shqiperine. Serbet e pabese sic dhe greku i halese perdorin te njejten monedhe ne njeren ane thone hajdeni te bsiedojme nga ana tjeter prapa kraheve ngrehin poshtersira e pabesira sic i ishte dhe rasti me i fundit i refuzimit qe ju be Kosoves ne interpol dhe kjo si pasoje e lobimit te Serbeve qe po shfrytezojne Kosven dhe Shqiperine.
  Shqiperia te mos bie ne gracke te atyre gjoja marreveshjeve tregetare me Serbine se serbet e kane hallin gjetke tek pasja rruge te lire per te hyre neper Kosve per sfumuar gjitha ato sakrifica
  e viktima qe kane derdhur gjakun per pavaresine kosoves.
  Dhe nje here Bravo kosoves per kete Veprim qe ka bere. Perpara kosove se “keshtu i do mushka drute thote populli”

  Reply to this comment
 9. Genti November 22, 02:20

  Kosova duhet te vendose rregjimin e vizave per cdo qytetar serb qe nuk e ka pasaporten e Republikes se Kosoves. Le te aplikojne per hyrje ne Republiken e Kosoves dhe para se te pranohen, duhet te firmosin se do t’i rrespektojne simbolet e Kosoves dhe shtetin.

  Nese Serbia nuk e lejon ambasaden e Kosoves ne Beograd, serbet le te shkojne te aplikojne per vize ne ambasaden e Rep. Kosoves ne Zagreb! Serbia kupton vetem forcen.

  Reply to this comment
 10. fteri November 22, 07:43

  Të lumtë Ramush Hajredini ,pushka top tu bëftë kundra kujdo që lufton popullin shqipëtar të kosovës .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim