Kosova vazhdon me humbje të larta jetësh, 10 viktima dhe 224 infektime u regjistruan në 24 orët e fundit

August 1, 2020 15:56

Kosova vazhdon me humbje të larta jetësh, 10 viktima dhe 224 infektime u regjistruan në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar raportin e testimeve dhe rasteve pozitive me COVID-19 në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë, nga koronavirusi, kanë humbur jetën 10 pacientë.

Kosovës i shtohen edhe 224 raste të reja të të infektuarve me COVID-19, ndërsa 152 rezultojnë të shëruar.

 

L.H/ DITA

August 1, 2020 15:56

Njoftim

Njoftim

Njoftim