Kosova-Veliajt: Nuk jam 99-sh, jam i ndershëm. Dua të pi një kafe me Ramën

June 1, 2015 17:58

Kosova-Veliajt: Nuk jam 99-sh, jam i ndershëm. Dua të pi një kafe me Ramën

Kandidati i djathtë për Bashkinë e Tiranës, Halim Kosova, gjatë prezantimit të programit për Tiranën, i ka kthyer përgjigje akuzave të rivalit të tij të majtë Erion Veliaj mbi ndërtimin pa leje të klinikës së tij në kryeqytet.

Akuzat dhe shpifjet nuk duhen parë si model suksesi, – tha Kosova. – Unë nuk bëhem dot 99-sh, gjithçka e kam arritur me djersë dhe mund. Më kanë thënë je shumë i ndershëm për politikë. Unë nuk e kam zakon të merrem me kundërshtarin dhe as të zgjedh kundërshtarin, aq më keq t’i ofendoj ata”.

Misioni im është më i rëndësishëm se programi, – vazhdoi Kosova. – Unë e kam bërë menaxherin këto vite më shumë se kush do. Përvoja ka treguar se menaxheri është një talent i lindur dhe nuk bëhet me urdhra, aq më shumë partiakë”.

Më pas Kosova tha se mezi pret të fillojë nga puna.

Ai ftoi edhe kryeministrin “për kafe” duke thënë se kërkon një vërejtje apo një sugjerim prej tij. Kosova tha se Rama i ka propozuar edhe një post shumë të nderuar.

“Dua të pi kafe me Ramën le të më bëjë një vërejtje te me japë ndonjë sugjerim. Ai ka qenë vlerësues maksimal i punës time. Ai ka bërë atë që s’e ka bërë njeri. Ai më ka propozuar për një nga postet më të nderuara që ka ky vend. Kam edhe një gjë që do t’ia them në kafe. Ai s’mund të kondicionojë votën e të gjithëve. E kam merak ta pi një kafe me të. Që t’ia them këtë gjë. Ai mund ta ketë mendësi ndarjen politike. Kur ta ketë mundësi ditën, natën në mëngjes, mua më ka në dispozicion me konditë që kafen ja jap unë. E fundit do tua them. Unë s’jam politikan tipik, por ndoshta për këtë keni nevojë”,-deklaroi Kosova.

June 1, 2015 17:58
Komento

25 Komente

 1. sabrina June 1, 18:27

  I ndershem nuk je, boll na shite dengla, por mbi te gjitha je I paafte te besh kryebashkiakun. Ke bere nje fushate qe na e shpife. Ne nqf se je I ndershem dil e thuaj qe nuk Ben per kryetar bashkie.

  Reply to this comment
  • leshi June 1, 23:40

   pi kafe me lulin o halim leshi

   Reply to this comment
   • Zogu June 1, 23:41

    E ke veshtire o Doktor Halimi qe te pish kafe sot me te dhjerin Edi. Ti shiko te fitosh bashkine se te vjen Edi dhe te lutetet qe ta takosh.

    Reply to this comment
    • Bato June 1, 23:41

     Zogu!
     Me siguri je tamam zog, por zog sorre je se si sorre flete shkruan. I dhjere eshte Salushi dhe Lulushi yt qe nuk kane guxim te dalin me Halimin ne fushate, por njeri bredh nga Rroskoveci e tjetri rri i fshehur poshte fustanit te Lirise dhe shkruan shpifje ne fcb si adoleshent. Shpifje qe i gelltisin me kenaqsi ca te trashe si ti, qe me siguri nuk ke lexuar asnje liber vec abetares.I rrofsh familjes se per tjeter gje nuk vlen!

     Reply to this comment
     • "Horri i Bulevardit" June 2, 05:16

      Bato, ky zogu, eshte ai zogu Tirones, qe del mjes per mjes ke emisioni Aldo shou.

     • Aqifi June 2, 05:20

      Margaret Thatcher thoshte “Sikur laburistet te me shohin duke ecur mbi uje, do te thone se e bej pasi nuk di te notoj”!

      Ne shendetesine shqiptare ku 90% e kolegeve drejtore apo shefa jane hajdute qe vjedhin ose buxhetin e spitalit ose xhepat e pacienteve, Halimi as nuk merrte para nga pacientet, as nuk vidhte ne tendera. Perkundrazi ishte i vetmi drejtor qe bente projekte per te marre edhe fonde te tjera jashte buxhetit.

      Ne spitalet private ku trafiku shtet-privat eshte bere mode (ku te ashtuquajturit doktore te rretheve nxjerin nje rroge vetem me pacientet qe i dergojne privatit), ne spitalin e Halimit askush nuk i thoshte pacienteve “shkoni tek klinika e shefit”, madje as Halimi vete.

      Deri para fushates, Halimi ishte nje burre i mire, drejtor i mire, minister (jo dhe aq) i mire, deputet (jo dhe aq) i mire, po hajde mo, jo nga me te keqinjte. Tani qe kandidon behet ndertues i paligjshem, hajdut, etj. etj. Hipokrizia e politikes shqiptare nuk paska fund. Dhe populli shikon e voton…

  • shpatar June 1, 23:41

   Besoje se ne radhet e Pd ka shume intelektual qe nuk e meritojne sjedhjen qe ju bejme .Te inkuadruar ne nje Parti antikombetare do te ishte mire qe keto si puna e Halimit te nderronin Partine.Jo kafe do pish por dhe krushqi do kesh .Keq me vjen por nuk do fitosh azgje sado vlera te kesh.Ja shiko mua .Nje qytet i tere me respektonte e me vlersonte .Erdhi Saliu ne pushtet me tha :Boll hengre ju .Tani e kane radhen ata qe u ndeshkuan nga diktatura.Filozofi maloku.Ky debili qe rrotullohesh ne kembet e Hoxhes kishte ngelur pa gje fare.Ne qe dhe me uje nuk ngopeshim duhet te mernim arratine sekeshtu donte Partia.
   Ti o Halim dukesh qe e ke merak pse nuk pi kafe me ty Rama .Lere ate qe bene se Noc-Rokun do maresh neTirane.Beje ate pune qete jep etekadhene e pirdhmu ne Parti sic jabera dheune.

   Reply to this comment
   • Halit o xhan ! June 2, 00:57

    Po na thuaj ndonje!!! se ata qe ishin i shoshiti Saliu dhe bene firo rruges..Keshtu qe na thuaj ndonje emer..Se dhe ky Halim qoftja si qofte duket ,,po ky po na del me miliona qe nuk dihet se me se eshte marre ,,Punoi Me Mall ne Zvicer ?apo ka ndonje pus nafte privat?,,apo miniere floriri..Kete na thoni o fenomenalet e PeDes..Qe keni filluar na vini ketu e hidhni edhe ndonje gur ne lume. Po nuk futet me njeri ta nxjerre nga lumi..Keshtu qe do futet vet Sala dhe Luli se nk kan rruge tjeter. Sa te vej per lesh dhe Nishan kapadaiu……..

    Reply to this comment
  • Halit o xhan ! June 2, 01:10

   Do pije kafe Edi Rama me kete Qolen!! Ku pjerdh Rama per kete. Ah te vrafte qulli.. Mos u hiq si burr i mire o Halim se nga haleja e SHQUP it dole. Maskara..Leve e Saliut.Ti Halim po te ishe i ndershem dhe po te mbaje ndopak ere nga politika,,nuk duhet te pranoje kandidimin nga ata.
   E para : sepse ata po te perdorin
   E dyta: sepse aty ne Tirane ti nuk fiton ,,
   E treta: ata ti po i ndihmon qe te vazhdojne te mashtrojne dhe te fitojn kohe..Te rrofshin balluket dhe doktoratura qe ke o Dr. i bythes

   Reply to this comment
 2. "Horri i Bulevardit" June 1, 18:31

  Do ta japim voten se je kosovar, te tha nji kosovare dhe do fitosh thoshte ajo, qe kujtonte se spo kandidon ne Tiron, por po kadidon ne Prishtine.
  Po Halim gjinekologu, qe mburresh se ja ke pa gjith grave, neper takime me burrat e ketyre grave, ti sje 99-sh, se ke bere grate 99-ce.

  Reply to this comment
 3. Agim Cani June 1, 18:55

  …besoj mbas fushates , do kemi emer tjeter per Dr Hal imin…dr Vagina….!….

  Reply to this comment
 4. Kris 1 June 1, 20:08

  Te dy o Halim Jenivendos me kohe ne Semaforet e politikes.Te flesh me Saliun dhe Edin dihet qe ngelesh I virgjer.I ndershem sa Saliu,virgjeresh si Edi

  Reply to this comment
 5. Ardenica June 1, 20:55

  NUk je kaq i ndershem sa tregohesh ! Mos u trego aq shume modeste,pasi edhe modestia e tepruar tregon nje mendjemadhesi. Zoti Halim ,syrit te popullit nuk i shpeton asgje. Eshte tjeter pse nuk flet,pasi i iken koka. Kam denoncuar para disa vitesh te polici i zones per nje person qe vidhte e desh lash jeten . Me von personi me thote se polici i kishte thene qe : MOs vith me se eshte ankuar x. emri im i vertet Denoncimin e bera per vjedhjen e objektit ku une punoja…………

  Reply to this comment
 6. Tirona June 1, 21:39

  Po c’i ndershem, o i ndershem! Edhe doktor edhe i ndershem. Nuk njoh ndonje doktor te ndershem.
  Megjithese edhe kthej mendje. Perderisa ke qene komunist, mbase je i ndershem. Komunistat kane qene te ndershem, Enveri nuk ju bante spiuna.

  Reply to this comment
 7. liri June 1, 23:42

  ooooooooooooooo HALIMO NA KE KNOQ ME PRALLA KU PALLA QENI AN DARDHA QENI PJERDH HALIMI MBLEDH; FUSHATA E HALIMIT KA QENE KJO ;– KU ISHE HALMO ? ME LULKEN HAJDUTKEN / CBONE HALIMOOOOOOOO? AS GJE KAFSHE /DO ME NXJER ERJONI JASHTE

  Reply to this comment
 8. Tirona June 1, 23:42

  Halimi i shkrete e kupton se ne PD nuk ka nje njeri qe ai te bisedoje per cfare ka ne plan, dhe kerkon nje mendje nga Rama. Po pse o Halim u rreshtove me injorantat, pabuksit, brekegrisurit, rrugecerit, hajdutet ne autobuza, kriminelat, te pashkollet. Vetem tek materniteti humbe gjashte votues. Prandaj i kane rane votat PD se, sepse i vriten trimat.

  Reply to this comment
 9. "Horri i Bulevardit" June 1, 23:43

  O doktor, po ceshte me ju o doktora, sa ju vjen pushteti para syve, shnderroheni ne dhjerramane, tip adhamudhesh.

  Reply to this comment
 10. .. June 1, 23:43

  A KENI PARE NJE ZOG QE MBAN ERE TE DHJERE ?/ESHTE AI ME LART QE PO PRET ATE QE SIPAS TIJ PO BEKA EDI TA HAJE ZOGU/ EDI RAMA DUAM APO SDUAM NE RESPEKTIN E KA FITUAR ME PUNE / KJO ESHTE RILINDJA E SHQIPERISE!!

  Reply to this comment
  • info- June 2, 07:13

   Sabrina,
   Ti po qe paske mendje te holle. Sipas mendjes se endrines Sabrina, ketu me poshte, takimi Rama-Kosova nuk eshte i mundur se Rama eshte kryeminister ndersa Kosova nuk eshte zgjedhur Kryebashkiak. Hajde mendesi fashiste hajde!
   Po ju ka zhveshur teresisht nga neuronet Endri Fuga qe as te mos kuptoni ate qe shkruani. Rama nuk eshte vetem Kryeminister i Erionkes por i gjithe shqiptareve prandaj takimi me nje qytetetar, aq me teper kandidat in opozites per Bashkine e Tiranes do te ishte i mirepritur.
   Rames i pelqejne vetem monologjet vetelevduese se po te jete per perballje aha ai ia fillon me grushta sic eshte dalluar shpeshhere.

   Reply to this comment
 11. Sabrina June 1, 23:43

  O Halim po ti nuk je zgjedh akoma, cfare takimi do me Ramen . Takohu me berishen , ai eshte kryetari jot, mbase te jep ndonje mendje. Per djallezi e ka mendjen shume te holle, per pune te mira, haaaa si punon. Nuk po le budallallik pa perdor qe tju genjesh mendjen njerezve, si semundje e bute. Po ti s’ke program e le pastaj ta konsultosh!!!!

  Reply to this comment
 12. pse June 2, 07:33

  Ti ke qene 99-sh atehere kur nuk kishte 99-sha.Folu ketyre te ardhurve qe nuk te njohin….

  Reply to this comment
 13. ina June 2, 09:13

  Aleanca popullore eshte zgjedhja e duhur per ne, fitore

  Reply to this comment
 14. KingBardhyl June 2, 15:09

  Dil ne debat me Veliajn. Rama nuk po konkuron per kryetar bashkie.

  Reply to this comment
 15. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 2, 15:13

  Halim Heqimi 99 e nenteshin e themeloi Sali Krimineli, ti je pjelle tij, je 101-sh, ti je dordolec dhe vegel qorre e Sllobodankes, Shkerdhenit, Korbit Argita etj, pra je nje mut i fjetur i SHQUP-it, qe ne moshen 61 vjecare kerkon karri-ere, ha ato paret e vjedhura te klinikes pa leje, ku per nje vizit merrje 30-40 mije lek, rob pusht.

  Reply to this comment
 16. Baca Sali i pjerdhur nga trute. June 2, 15:30

  Shoku Halim, u bere Drejtor Marteniteti pasi ja futé pas shpine nga PD-ja, shokut tend te ngushte te klases se gjimnaxit tek Petro Nini Luarasi dhe fakultetine mjekesise, ZHANI TRESKA, duke i marre Drejtorllikun. Perse nuk na ben me dije prejardhjen tende familiare komuniste te privilegjua. Ke qene ne nje klase e bange duke u lepir buthen, Zana Alia (vajzes se Ramizit), Petrit Hazbiut (djali i kriminelit Kadri, Min.i Brend) e me rradhe, ke qene nxenes ne mature A, deri ne vitin 1973 me femijet e bllok-qeneve qe i ka quajtur Doktori i kavsnazava te shurres e mutit te tyre, pra bllok-qeneve, krimineli Sali. Mos u hiq i ndershem ore kokrra e spiunit e hajdutit…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*