Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit

March 5, 2016 09:31

Kosovari shpik makineri për përpunimin e misrit

Një kosovar ka arritur të shpikë një pajisje e cila u vjen në ndihmë fermerëve për përpunimin e misrit.

Kosovari nga fshati Gjurkovc në Shtimë me mjete të thjeshta ka arritur që pajisjen e shpikur ta kthejë në biznes.

Pajisja në vetëm një minutë arrin që të ndajë kokrrat e misrit nga kalliri pa shumë mundime. Për më tepër shihni videon sa e thjeshte dhe efikase është.

 

March 5, 2016 09:31
Komento

1 Koment

  1. Edi March 6, 10:29

    Nuk eshte shpikje por kopje e makinerive te perpunimit te misrit. Ky zoteria ndoshta nuk ka para ta bleje nga fabrika dhe e ka ndertuar vete. Bravo i qofte. I heq kapelen.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*