Kosovë/ Ndërrojnë jetë 3 persona, regjistrohen 63 raste të reja me COVID-19

September 19, 2020 15:09

Kosovë/ Ndërrojnë jetë 3 persona, regjistrohen 63 raste të reja me COVID-19

Në Kosovë, gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 634 mostra prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive.

Brenda 24 orëve është raportuar se janë shënuar edhe 3 humbje jete.

Numri total i rasteve pozitive është 15.002 raste nga 61.547 persona të dyshimtë me COVID-19 dhe 614 vdekje në total.

Gjithashtu, mësohet se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 126 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 12.451 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.937.

h.b/ dita

September 19, 2020 15:09
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim