Kostot e të dënuarve, Çuko: 6 mijë të burgosur në total, 2 mijë lekë dita

November 14, 2017 17:28

Kostot e të dënuarve, Çuko: 6 mijë të burgosur në total, 2 mijë lekë dita

Mbajtja e të burgosurve u kushton shtrenjtë taksapaguesve shqiptarë.

Numri total i të burgosurve në gjithë sistemin arrin në rreth 6 mijë, dhe kosto ditore për secilin prej tyre është 2 mijë lekë. Sipas drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve Arben Çuko, kosto është shumë e lartë.

Ai thotë se për të lehtësuar disi kostot, autoritetet po ndërmarrin programe punësimi për të burgosurit në sektorin privat.

Në muajin dhjetor parashikohet të hapet edhe burgu i ri në Reç të Shkodrës, ku do të vendosen 850 të burgosur.

November 14, 2017 17:28
Komento

3 Komente

 1. biku November 14, 19:02

  Jeni shum te vonuar,po beni vetem fjale
  punesimi i te burgosurve eshte procedure shume e vjeter dhe ka patur rezultate te mira si per te denuarit ashtu dhe per shtetin nuk e kuptoj cfar ju pengon

  Reply to this comment
 2. biku November 14, 19:06

  Jeni te vonuar,cfar pritni
  punesimi eshte me interes per te denuarit dhe per shtetin

  Reply to this comment
 3. alfons November 14, 19:52

  DUHET PA TJETER TE PUNOJNE DHE ME NORMA TE NXJEREN HARXHET DHE TE STIMULOHEN ME ULJE DENIMI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*