Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

June 13, 2018 13:46

Kotzias: Nuk iki me pushime pa zgjidhur problemet me Shqipërinë

 

Vetëm një ditë pasi zgjidhën me Shkupin mosmarrëveshjen 27-vjeçare për emrin, Greqia duket e vendosur për t’u dhënë zgjidhje edhe çështjeve të mbartura me Shqipërinë.

Ministri i Jashtëm grek, Nikos  Kotzias, ishte i prerë kur tha se nuk ikën në pushime pa i zgjidhur këto çështje.

“Së shpejti zgjidhim problemet me Shqipërinë.

Ndodhemi ne procesin e zgjidhjes se problemeve që rezultojnë që prej 70 vjetësh.

Nuk shkoj me pushime pa i zgjidhur”, tha kryediplomati grek.

Deklaratat Kotzias i bëri pas takimit me homologun e tij rus Sergei Lavrov në Moskë.

a.s/dita

June 13, 2018 13:46
Komento

8 Komente

 1. anticensurë25642654 June 13, 15:47

  mos u mërzit o koce!!
  do shkosh me pushime që nënën ke për ti qirë!!
  këta tanët e kanë marrë me vrap dhe sndalojnë dot!!do të ti zgjidhin problemet që ke me ne,fije e për pe!!
  ti mos i zgjidh ato që kemi ne me ty!
  kjo është e rëndësishme!!
  ballabanët tanë për ty e erdoganin punojnë!!

  Reply to this comment
 2. Kush do te behet “Qirje grek “ me 299 euro ne muaj te shkoj te jonulla te mbush format June 13, 15:49

  O koqe kociu ju keni nje male me probleme me shqiperin, nga do ta filloni me perpara , kur cdo shqiptar e dij qe kufijet e shqiperis jane nga nishi ne prevez. Ik bjeri bythes nga ke per te vajtur se nuk i zgjidh dot.

  Reply to this comment
 3. Tepelena June 13, 16:05

  Ka kohe qe nuk shoh komente nga personi me pseudonimin “mirel”.

  Shpresoj te mos i kete ndodhur gje e te jete shendoshe e mire.

  Reply to this comment
 4. Aleksander Thana June 13, 21:58

  Edhe ti qe e ke vene kufirin ne Preveze, ke lene jashte Perla shqiptare. Kufiri I jugut ka qene e eshte deri ne Arta, Gjiri I Artes (Ambrakise)!

  Reply to this comment
 5. demo June 14, 00:50

  Shqiperia nuk hyn kurre ne BE. Kur ambasadori i OSBE ne Tirane Bern Borchardt ishte ambasador i Gjermanise,me ka thene troc fare:Nuk do populli gjerman!Po kur nuk do populli gjerman,imagjino popullin Francez,hollandez,belg,spanjoll,.Keta nuk e duan,fare shqiperine ne BE.Prandaj Edi Rama dhe ekipi i tij po perdoren nga pala Greke per t`i marre detin Shqiperise per VOTEN GREKE NE PARLAMENTIN EVROPIAN.Kush e pyet Greqine ne BE?Lereni Prevezen dhe Gjirin e Ambrakise!Mbroni ate qe keni,se po jua merr greku! Bisedimet kane hyre ne nje faze terri,.Opinioni publik po merret me Babalen dhe teatrin,Opozita e ka falur me kohe detin shqiptar dhe nuk do tja dije.Kotzias nuk largohet nga fusha pa e vulosur mire rezultatin kur gjithe lojtaret shqiptare jane ne gjume.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 June 14, 11:21

   eh më në fund dhe dema e shkroi një fjlalë!!
   por një fjlë mutit!!
   përse?
   sepse për demën po e japim kot shqipërinë,dema ka parasysh vetëm nja 2 pëllëmbë det dhe jo ajo që do të ndodhë në tokë me ndryshimet politike që po bëhen për zonat “minoritare”,sepse nuk kemi shans të hyjmë në BE!!
   sepse po të kishim shans?!
   atëherë do tia vlente ta jepnim!!
   sepse dema është mësuar të bëjë tregëti me shqipërinë!sepse dema nuk e ka problem të japë shqipëri për të marrë pasuri!!
   dem,me a pa BE,edhe sikur të varej 200% në dorë të greqisë!?
   nuk duhet dhënë asnjë mm2!!
   ti ndoshta ke dashur të thuash tjetër gjë,por të thotë lali,ja ke fut pordhës!!
   është e vërtetë që tradhëtia nuk ak qënë më e fuqishme,më e organizuar se sot!!
   sot nuk po ndjehen as partitë opozitare e as ato gjysëm opozitare,nuk po ndihen analistë pro a kundër qeveritarë!!bile as tradhëtia e gati 10 viteve më parë,pakti i parë i detit,e saliut nuk po përmëndet më!!
   si e thua dhe vetë tërë këto babale a pabole janë vetë një teatër tmerrësisht i trashë,por që turrullos popullin e trashë shqiptar!!

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*