Kova e akullit, Berisha pranon sfidën, por jo nga Ilir Meta

August 22, 2014 20:46

Kova e akullit, Berisha pranon sfidën, por jo nga Ilir Meta

Sali Berisha i është bashkuar nismës në mbështetje të të sëmurëve me sklerozë amiotrofike laterale ALS (amyotrophic lateral sclerosis). Duke pranuar sfidën e të riut Artur Neli, por edhe të gjithë atyre personave që e kanë dominuar, ish-kryeministri ka zgjedhur të derdhë një shumë parash në llogarinë e kësaj lëvizje botërore.

E megjithatë në shkrimin e tij në “Facebook”, Berisha nuk përmend kreun e Kuvendit Ilir Meta, i cili e nominoi atë gjatë realizimit të gjestit të kovës me ujin e akullt.

“Faleminderit Artur! Unë e pranoj sfidën!

Të dashur miq, i riu Artur Neli, por dhe qytetarë dhe personalitete të fushave të ndryshme të artit e kulturës në Shqipëri, Kosovë dhe diasporë e kanë njoftuar në Facebook etj, se më kanë sfiduar me gjestin e derdhjes së kovës së ujit me akull mbi kokë, si akt solidarizimi me këtë lëvizje botërore që ka si qëllim bamirësie mbledhjen e fondeve në mbështetje të të sëmurëve me sklerozë amiotrofike laterale ALS (amyotrophic lateral sclerosis). Kjo është një sëmundje kronike degjenerative e trurit dhe palcës së kurrizit që shkakton humbje të kontrollit të muskujve të vullnetshëm, dëmton dhe nervat e të folurit, gëlltitjes, lëvizjes së gjymtyrëve.

Duke falënderuar përzemërsisht Arturin dhe të gjithë ata që më kanë nominuar e pranoj me kënaqësi sfidën dhe i përgjigjem asaj duke derdhur në llogarinë bankare të kësaj lëvizje botërore, siç përcaktohet në rregullat e saj, një shume modeste”, shkruan Berisha.

August 22, 2014 20:46
Komento

17 Komente

 1. Kris August 22, 20:57

  e shikoni qe dhe Berisha mund te edukohet!

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati August 22, 22:06

   Sala eshte i edukuar,dhe shume inteligjent.
   Por sic ka thene edhr vet, pushteti te prish ndaj nuk duhet ndejtur shume ne pushtet….

   Sala beri gabim qe hoqi dore ,nga lufta qe ju bente grekeve, kjo solli edhe humbjen e tij…

   Reply to this comment
 2. "BALASHI" August 22, 22:07

  pse modeste apo s’ ke lek? Kerko nga femijet e suprmbesa qe ka llogari me vete.

  Reply to this comment
 3. shefi August 22, 22:09

  sa qesharake? shkaktaret e vuajtjeve te nje populli te tere bejne bamiresi? muahhhhhhhh muahhhhhhhhhhhhh

  Reply to this comment
 4. Ndroqi August 22, 23:42

  Shikojeni me kujdes fotografine,Saliu e shikon me servilizem Ilir Meten sikur ai te ishte personalitet I rendesishem,kur ne fakt ishte zv/tij,dhe e gjitha per te siguruar pushtetin.

  Reply to this comment
 5. rrahmani August 23, 01:03

  Koven o vlla jo vetem leket. Pse me I mire se gjithe vipat e botes do dalesh ti. Ajo e ka nje kuptim kot nuk e kane vene ato.

  Reply to this comment
 6. Lleshi August 23, 04:44

  Sa burra kurva qe duken ne foto ? E thone pastaj se sulltani bente gabim qe i ngulte ne hell ? ? Keta e kerkojne vete hellin !

  Reply to this comment
 7. PALOQJA IPD-SE August 23, 06:10

  po nga al ansari a e pranon o bandit qenefesh o hajn o puçist

  Reply to this comment
 8. Jozi August 23, 06:58

  SALA NUK DO KOVEN ME AKULL PO DO HELLIN ASHTU I NDIMON TE VARFRIT

  Reply to this comment
 9. Fatos sal meta August 23, 10:49

  Jo akull per kete kriminelin Berishe,por prase nga Lushnja futjani ne byth si dikur Tritanit

  Reply to this comment
 10. Gurbanguly Berdymuhamedov August 23, 11:23

  Te hedhí Sali Sheqere Berisha edhe nje kove me uthull me pas…

  Reply to this comment
 11. Jozi August 23, 11:33

  JO PRS SE I THYET PO DO HELL HEKURI TE NXET

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi August 23, 12:14

   Jo,jo,-bajga do kovën me bajga ose m..i me m..t ? Në akull ka qënë tërë jetën prandaj te provojë kovat me “b” dhe me “m”? Tung!

   Reply to this comment
 12. doni August 23, 12:16

  do ishte mir nji kov me mut pe nuk vdes plehera

  Reply to this comment
 13. Ortodokse Shqiptare August 23, 12:20

  Po behen bajat me keto budallelliqe ….

  Reply to this comment
 14. Bashkim Pitarka August 23, 12:23

  Xha Sulo:”Ndizni more furrat,ndizni kaldajat dhe i mbushni kovat me uje te perveluar!Duhen perveluar keta kokoshet e medhenj bashke me ato pulat qe kakarisin si kendeze!” Kopjacet e dreqit!Na bejne “shou” publik,pa le!
  E di si me duket mua kjo loja e ketyre vipave me kova me uje e akull?Ja tamam si puna e atij burokratit te madh qe i shpjegonte nenes se tij plake qe e pyeste se cfare ishin “kritika” dhe “autokritika:
  -Qi ta morresh vesh tina mi none,autokritika osht nje tulle e modhe dhe shume e rone e mbeshtjellme mo par me kanotieren e palame,masanejna me xhaketen e trashe dhe e merr masnej dhe gedale i bie pak kokes tate duke thone”Ke bo kabim t’rone,pranoje fajin!” Kurse ajo qetra,osht o none,po ajo tulle e rone,ashtu sic o bo m’fabriken e tullave,t’u ngjitesh shkalleve te pese kateve,te dalesh ne tarace t’pallatit e t’ia leshosh shokut tat,nji tjetri, pelltuq ne maje t’kaptines e ta lesh n’ven! E kapton neshtina nryshimin tina none?
  Mesimi i kesaj historie: Drejtesia kerkon qe populli te ngrihet e t’u leshoje ate tullen e madhe fare,ose me mire malin mbi koke maskarenjve,hajduteve dhe rrufjaneve politike te vendit e t’i zhduke,sepse nuk pyesin ata me lojra femijesh me kova me uje freskues ne mes te “vapes” se vertete qe po kalon ai popull.
  I bukur dhe i sakte titulli i shkrimit te “Dita” “Ju e doni me te perveluar, po c’e do se…”.Ju rekomandoj,te nderuar miq e lexues,ta lexoni midis rreshtave…

  Reply to this comment
 15. PALOQJA IPD-SE August 23, 13:31

  shko merr ca para borxh te argita jote e jepua te varferve o nafak se ke ngel pa to o puçist
  o legen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*