“Do t’ia kthej Ambasadës Amerikane dekoratën që më dha në 2013”

October 1, 2016 15:08

“Do t’ia kthej Ambasadës Amerikane dekoratën që më dha në 2013”

Drejtuesja e Aleancës Kundër Importit të Plehrave, Kozara Kati, ka komentuar deklaratën e bërë nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.

Duke shprehur kundërshtinë e saj për faktin se ambasada amerikane e konsideroi protestën e AKIP si “organizim të opozitës për mbetjet e parrezikshme” , Kati ka thënë se do të kërkojë takim me ambasadorin Donald Lu.

Do kërkojmë takim dhe do u kthejmë pas dekoratën që na kanë dhënë”, tha Kati për portalin Newsbomb pas proteste.

Kozara Kati i referohet çmimit që paraardhësi i Lu, Aleksandër Arvizu i dha AKIP në vitin 2013, për kundërshtimin e të njëjtës çështje, atë të importit të plehrave.

Më 31 korrik, Ambasadori Arvizu i dorëzoi Aleancës Kundër Importit të Plehrave (AKIP), çmimin “Kampion i ACT Now!” për muajin korrik, gjatë një ceremonie të zhvilluar në Ambasadën Amerikane.  Ambasadori përgëzoi Aleancën për angazhimin e saj civil të mirëorganizuar, i cili mblodhi firmat e më shumë se 60,000 shqiptarëve në mbështetje të referendumit për të ndaluar importin e mbeturinave.  Referendumi i 23 dhjetorit do të jetë i pari referendum në historinë e Shqipërisë që është nisur nga qytetarët shqiptarë.  Udhëheqësit e grupit ishin prezent në Ambasadë për ceremoninë, gjatë së cilës falenderuan stafin e saj për mbështetjen e vazhdueshme ndaj aktiviteteve civile, të cilat ndihmojnë në ndërgjegjësimin e shqiptarëve”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane të publikuar tre vite më parë.

October 1, 2016 15:08
Komento

14 Komente

 1. D G October 1, 15:23

  Kozara, te lumte!

  Reply to this comment
 2. hh October 1, 15:54

  Bravo

  Reply to this comment
 3. intelektuali October 1, 16:21

  ESHTE ASHIQARE QE:

  Genjeshtari i pacipe Edi Rama ka blere dhe korruptuar edhe ambasadorin LU dhe po perpiqet t’i shpetoje rezilit me finte enveriste. Shikoni se cfare thote ky KAQOL mashtrues i pacipe qe nuk di te organizoje prodhimin tone kombetar mbi baza te drejta dhe te ndershme, por i eshte sulur plehrave dhe kanabisit, shikoni se cfare deklaron:

  PLEHRAT QE DO TE SJELLE NGA BOTA DO TA BEJNE SHQYPNINE ME TE PASTER DHE ME EKOLOGJIKE???

  A ka BYTHE qe ta mbaje kete genjeshter te pacipe si ato te Enverit ne Kohen e tij te Qepes?

  Nga ana tjeter ambasadori LU qe flet badiava brockulla kineze pse ja ngjit si MUTI pas kepuce protestat e shoqerise civile opozites se Saliut? Apo llogjiken e tij mafioze e mbeshtet tek eksperienca me LHL-te e Asadit qe John Kerry donte te depozitonte ne Shqypni me miratimin e Edi Rames, sepse ky DUDUM i Obames na quante si nje fis prej Afrike ZULU.

  Do Zoti qe te fitoje Trumpi qe te largoje nga ambasadat vemjet e Bushit dhe Obames dhe te VAMPIRES psikopate Klinton qe eshte fajtore kryesore per tragjedine e popullit te Sirise dhe ne Lindjen e Mesme ne pergjithesi.

  Reply to this comment
 4. Nene Pashako D October 1, 19:02

  Ka BUURA po ka edhe GRA si Kozeta kati sa per ato burracat parlamentare cthone diten e prishin nate.
  Urate KOZETA “KOMETA JONE e Protestes se drejtesise!”
  Nene PASHAKO D.

  Reply to this comment
 5. Zhozituta October 1, 21:57

  Keto jane patetizma emocionale te castit. Prit Kozara se mos pendohesh.

  Reply to this comment
 6. Thanas October 2, 03:08

  Eshte fatkeqesi qe kjo e ashtuquajtura zonje del dhe ben protagonisten pet te mare ca PARA sigurisht per te justifikuar kete pozicion we ka vetem per te mare ca para! Mjere demokracia qe perfaqesohet nga tipa te tille ! Falemnderit zoti Saxan Guri! Po si nuk ye vjen turp kur thua….. Shkova te nej nje AKUA XHIM? Pse nuk te pelqen gjuha shqipe zoti Guri? Çeshte kjo AKUA XHIM qe thua?

  Reply to this comment
 7. saluku na e nduku October 2, 08:45

  Me mire ate dekoraten coja VASIL KATIT.keta ishet e nomeklatures se enverit ju duket sikur ja kane lene peng Shqiperine.
  sa % e protestusve ishine te partis dem komuniste?vetem femijet e enverit kane ngel pa u antarsuar ne ate parti.

  Reply to this comment
 8. SALI(313) October 2, 10:55

  Urime Kozi, Urime Klubi!
  Nje militante e denje per “Klubin e ‘anal’-isteve homoseksual social-politik”, drejtuesja e AKIP –Kozara Kati-eshte ne prag te anetaresimit si Anetare e Asociuar prane ketij Klubi. Veprimi yt i pashembullt, i dorezimit te dekorate se akorduar nga ambasadori Lu, na mbush me frymezim. Ky veprim verteton faktin se te gjithe ambasadoret amerikane ne Shqiperi, qe nga Lino e deri tek Withers, Arvizu dhe Lu, jane te lidhur me Koken e Meduzes-Rama dhe kartelin e droges. Me modesti mund te kujtoj se kete fakt une e kam denocuar prej kohesh.
  Sikurse shkruan ne ”Gazeten 55” Antikomunisti me popullor, mbas meje- Fari Badhiu, Koka e Meduzës dhe e Karteli i Droges, duhet larguar sa më pare. Shqipëria është më mire me Lulëzim Bashën. Mbas fitores per miratimin me konsensus te draftit per drejtesine nga ana e opozites (per te cilen shtypi i shitur te Rama ka thene se Sala dhe Luli e hengren bylykun, bashke me derrin maç amerikan dhe i pret 313) dhe triumfit te Lulëzimit-“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”-Ketij ylli ne ngjitje te PD dhe Kryemisri i ardhshem, Dibra ishte vetem nje test per zgjedhjet e ardheshme. Suksesi yne ne zgjedhjet e ardheshme është i garantuar, në mos në zgjedhjet e 2017, në ato që vijnë.

  Urime te drejtojne gjithashtu pjestaret e nderuar te Klubit:
  Kryetari -Arkitektit popullor, i shpifuri – Fatos Lubonja,
  Nën Kryetari- Ironikut lolo-president i republikes Artan Hoxha,
  Sekretarja-Bukuroshja e fjetur e TV AGON – Sonila Meço,
  Anetarëve te asociuar:
  1) Pinjolli i klanit Kapo(Berisha) – Andi Bushati,
  2) Orangotangu – Armand Shkullaku,
  3) Injoranti noterik -Çlirim Peka (Alias Çim Peka),
  4) Akadem-iku që çalon ja vetem nga kembet-Artan Fuga,
  5) E Dhirta- Desada Metaj,
  6) Pinjolli i padenjë i familjes-Artur Zheji,
  7) Sindroma “Bari Falliu”, Star Rakia-Ylli Rakipi,
  8) Haleja alla turka – Frrok Çupi,
  9) Bejtexhiu shakaxhi-Andi Bejtja,
  10)Përç Shkrimtari –Preç Zogaj,
  11)Katundar Hamza Çili- Alias Henri Çili,
  12)Kaçi i zi që Thyen Kafkave-Pushti politik -Kastriot Islami,
  13)Komunisti Antikomunist-Sindroma “Rrudhat e Ballit”- Bari Falliut(Alias Fari Balliut)
  14) Junior Sali-konia e oborrit – Ervin(jo Edvin)SaliHani,
  15)Qemal (Sagajava)Sakajevo-“Tigri” i sigurimit, lecca culo i oborrit-Alias Qemal Sakajeva
  Mezi presim veprimin tend te mençur dhe kerkesen per tu antarsuar ne Klub.

  Presidenti i Nderit i Klubit:
  MARESHALLI-SALI313

  Reply to this comment
 9. Shqupi October 2, 10:57

  Urime Kozi, Urime Klubi!
  Nje militante e denje per “Klubin e ‘anal’-isteve homoseksual social-politik”, drejtuesja e AKIP –Kozara Kati-eshte ne prag te anetaresimit si Anetare e Asociuar prane ketij Klubi. Veprimi yt i pashembullt, i dorezimit te dekorate se akorduar nga ambasadori Lu, na mbush me frymezim. Ky veprim verteton faktin se te gjithe ambasadoret amerikane ne Shqiperi, qe nga Lino e deri tek Withers, Arvizu dhe Lu, jane te lidhur me Koken e Meduzes-Rama dhe kartelin e droges. Me modesti mund te kujtoj se kete fakt une e kam denocuar prej kohesh.
  Sikurse shkruan ne ”Gazeten 55” Antikomunisti me popullor, mbas meje- Fari Badhiu, Koka e Meduzës dhe e Karteli i Droges, duhet larguar sa më pare. Shqipëria është më mire me Lulëzim Bashën. Mbas fitores per miratimin me konsensus te draftit per drejtesine nga ana e opozites (per te cilen shtypi i shitur te Rama ka thene se Sala dhe Luli e hengren bylykun, bashke me derrin maç amerikan dhe i pret 313) dhe triumfit te Lulëzimit-“ Barba a Pizzo Fondo Schiena”-Ketij ylli ne ngjitje te PD dhe Kryemisri i ardhshem, Dibra ishte vetem nje test per zgjedhjet e ardheshme. Suksesi yne ne zgjedhjet e ardheshme është i garantuar, në mos në zgjedhjet e 2017, në ato që vijnë.

  Urime te drejtojne gjithashtu pjestaret e nderuar te Klubit:
  Kryetari -Arkitektit popullor, i shpifuri – Fatos Lubonja,
  Nën Kryetari- Ironikut lolo-president i republikes Artan Hoxha,
  Sekretarja-Bukuroshja e fjetur e TV AGON – Sonila Meço,
  Anetarëve te asociuar:
  1) Pinjolli i klanit Kapo(Berisha) – Andi Bushati,
  2) Orangotangu – Armand Shkullaku,
  3) Injoranti noterik -Çlirim Peka (Alias Çim Peka),
  4) Akadem-iku që çalon ja vetem nga kembet-Artan Fuga,
  5) E Dhirta- Desada Metaj,
  6) Pinjolli i padenjë i familjes-Artur Zheji,
  7) Sindroma “Bari Falliu”, Star Rakia-Ylli Rakipi,
  8) Haleja alla turka – Frrok Çupi,
  9) Bejtexhiu shakaxhi-Andi Bejtja,
  10)Përç Shkrimtari –Preç Zogaj,
  11)Katundar Hamza Çili- Alias Henri Çili,
  12)Kaçi i zi që Thyen Kafkave-Pushti politik -Kastriot Islami,
  13)Komunisti Antikomunist-Sindroma “Rrudhat e Ballit”- Bari Falliut(Alias Fari Balliut)
  14) Junior Sali-konia e oborrit – Ervin(jo Edvin)SaliHani,
  15)Qemal (Sagajava)Sakajevo-“Tigri” i sigurimit, lecca culo i oborrit-Alias Qemal Sakajeva
  Mezi presim veprimin tend te mençur dhe kerkesen per tu antarsuar ne Klub.

  Presidenti i Nderit i Klubit:
  MARESHALLI-SALI313

  Reply to this comment
 10. Bariu October 2, 11:44

  Edi pazarexhiu i karriges,pranoi mfsheftas 5000 muxhahedine -plehra iraniane,per ta pas mire me amerikanet ,gjitmone ne funksion te rryshfeteve,-te jap gishtin me jep doren.Me 2017 do shofesh zogun e Netes.

  Reply to this comment
 11. Aa October 3, 05:58

  Shqiperia nuk eshte koshe plehtash, por truall vlerash.
  Shqiptaret nuk jane hajvane, por trrima dhe hazgane
  Keto qeveri ne 25 vjete psudodemokraci, e kthyen Shqiperine ne koloni
  Ne vend te prostirucinit, krimit dhe droges
  Kemi marre kembet po I biem kokes
  Ne se plehrat e Lu-se, te mira kane, le ti shpnere ne Perkine e Jo ne Titane.
  Por plehrat nuk jane me e madhja cudi!!!!
  Mos haroni cna kane berre keto qeveri….!
  Zbarkuan ketu muxhahedinet, rreziku I njerezise.
  Ne Dures zbarkuar kane armet kimike te Sitise
  Basha detin ja fali Greqise,
  Mimi, Martaneshin dhe Bizen ja fali Ameriqise.
  Minierat e arit, dhe Naften shqiptare nuk dihet se kush do ti gezoje….???!!
  Ne dhe femijet tana kemi mbetur me gishte ne goje…
  Te gjithe me luge Ne brez, presume per Shqiperine e madhe.
  Realishte bota perfundimisht na ka kthyer ne hale.
  Zgjohu, zgjohu shqiptare nga gjumi
  Se trojet tona I mori Lumi!
  Gjema qe po shohim nuk ishe pare kurre ne historine popullit shqiptare…
  Fajin e kemi ne qe per 25 vjete, votojme per kriminel e tradhetare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim