KPA konfirmon shkarkimin e prokurores së Apelit të Shkodrës

September 12, 2018 20:44

KPA konfirmon shkarkimin e prokurores së Apelit të Shkodrës

 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin për shkarkimin e prokurores së Apelit të Shkodrës, Besa Nikëhasani.

Besa Nikëhasani nuk e kaloi provën e Vettingut në KPK dhe e apeloi vendimin e saj në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit, me pretendimin se ishte i pabazuar në argumente.

Por pasditen e së mërkurës, KPA ka dhënë verdiktin e saj final, duke lënë në fuqi vendimin e 20 prillit dhe duke shkarkuar kështu përfundimisht nga detyra Prokuroren e Apelit Shkodër.

Besa Nikëhasani ishte një ndër prokuroret e para që iu nënshtrua Vettingut.

Pas kontrollit rezultoi se nuk justifikonte dy apartamente, dy garazhe dhe një makinë tip fuoristradë.

Kolegji i i Posaçëm i Apelimit, do të publikojë vendimin e plotë të arsyetuar brenda 30 ditëve.

l.h/ dita

September 12, 2018 20:44
Komento

1 Koment

  1. Askushi September 13, 12:31

    Me kembe te mbare… Pastrim gjelberimi i drejtesise ka hyre ne faza te thella.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*