KPA “rrëzon” vendimin e KPK, shkarkon prokuroren Antoneta Sevdari

February 28, 2019 12:22

KPA “rrëzon” vendimin e KPK, shkarkon prokuroren Antoneta Sevdari

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar sot nga detyra prokuroren Antonta Sevdari.

Kjo e fundit njëherësh është edhe anëtare e Këshillit të Lartë të Prokurorisë.

Ka qenë Komisioneri Publik që më herët ka ankimuar pranë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, vendimin e KPK-së për konfirmimin në detyrë të prokurores së Tiranës, Antoneta Sevdari.

Ajo u konfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në 18 korrik 2018.

Sipas Komisionerit Publik, në rastin e Sevdarit, hetimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit nuk është i plotë.

“Për rrjedhojë, faktet dhe provat e administruara në përfundim të këtij hetimi administrativ janë të pamjaftueshme për të mbështetur vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për konfirmimin në detyrë të subjektit të rivlerësimit, referuar pikës 1, të nenit 59 të ligjit nr. 84/2016, “, – thuhej në njoftimin për mediat.

l.h/dita

February 28, 2019 12:22
Komento

6 Komente

 1. asd February 28, 12:46

  Kontrolloni se mos ka edhe te tjera si Sevdari. Cdo lajm “konfirmimi ne detyre” eshte lajm i keq per qytetaret. Bindja eshte se nuk ka as gjyqtare as prokurore te ndershem. Po te kishte nje te tille, do ta kishim pare e degjuar te luftonte kunder Krimit dhe Kolegeve te korruptuar.

  Reply to this comment
  • rrem vogli jr. February 28, 13:47

   E drejte se shumica e njerezve jane gati te vejne dorren ne zjarr se 95%, ne mos edhe me shume e punonjesve te drejtesise te te gjitha niveleve , jane te korruptuar

   Reply to this comment
 2. bart72 February 28, 12:52

  Futeni ne burg kete kurven klyshe e kuq e

  Reply to this comment
  • bart of fart February 28, 17:46

   @bart72
   Po ty o kryebushter e vicidolit ku do te leme?. Apo do te caplojme sumen njehere pastaj do te kalojme ne Rec bashke me Salehun, Xenin dhe Lulash Sumqimin.

   Reply to this comment
 3. bart72 February 28, 18:17

  Ju qini rrobet. Komunistave

  Reply to this comment
 4. sevdaja February 28, 18:32

  Po kjo s’kishte mbiemer tjeter por sevdalleshe? perse eshte sevdalleshe?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim