KPK dorëzon dosjen e Llallës në Prokurorinë e Durrësit

March 30, 2018 11:56

KPK dorëzon dosjen e Llallës në Prokurorinë e Durrësit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i ka vënë në dispozicion Prokurorisë së Durrësit në 15 Mars dokumentat e procesit të rivlerësimit për Adriatik Llallën.

“Ju vëmë në dijeni se dosja e këtij subjekti, pas përfundimit të procedurave nga ana e KPK-së, i është vënë në dispozicion Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës më datë 15 Mars 2018, pas kërkesës nga ana e këtij organi”– njofton Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

KPK ka ndërprerë Vettingun për ish kreun e akuzës, pas dorëheqjes.

Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla dhe ai do të hetohet për veprën penale të pastrimit të parave.

Në dispozicion të hetuesve do të vihen deklaratat e pasurisë së Adriatik Llallës të bëra ndër vite, pranë Inspektoratit të Lartë të Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë.

Gjithashtu kartelat e pasurive të paluajtshme që ai ka deklaruar në Hipoteka dhe të gjitha transaksionet që janë kryer me këto pasuri.

o.j/dita

March 30, 2018 11:56
Komento

2 Komente

  1. do vijë një ditë March 30, 19:55

    Do gjykohet si Fullani qe te shperblehet me miljona?

    Reply to this comment
  2. tomorraku March 30, 20:20

    Po perse ne Durres?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin