KPK konfirmon në detyrë kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori

July 24, 2018 12:57

KPK konfirmon në detyrë kreun e Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur rikonfirmimin në detyrë të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori.

Relatori theksoi një sërë problematikash në pasurinëe gjykatësit, por provat e paraqitura nga Zaganjori, mesa duket i kanë bindur anëtarët e Komisionit, duke e rikonfirmuar në detyrë.

Sipas Komisionit të Pavarur të Kualifikimit (KPK), deklarimi i pasurisë që ka bërë Zaganjori është i saktë dhe subjekti ka qenë bashkëpunues gjatë hetimit administrativ.

l.h/ dita

July 24, 2018 12:57
Komento

22 Komente

 1. LORA July 24, 13:00

  I dhjefsha vendimin KPK-se,,,,qe paska legalizuar korrupsionin marramendes te nje kokeboshi ,klientelist bytheshqyer pushtetesh,,,,si zagaRnjori.

  Reply to this comment
 2. besi July 24, 13:03

  si eshte e mundur ? ky gjyqtar nuk kishte paguar prej me shume se dy dekada detyrimet ndaj shtetit qe kapin vlera jo te vogla po te kihet parasysh pasuria e tij e cila jo e gjitha eshte vene me pune te ndershme. Kete e di edhe vete xhezo por sic duket vettingu opreon me standarde te ndryshme

  Reply to this comment
 3. Toni July 24, 13:20

  Normale qe dikush do nderhyje. Nuk mund te shkarkohej zaganjori. 1 miliard leke pasuri dhe plot shkelje por u mbyll nje sy per te qetesuar ca zera.
  Ky fshati jone ska per tu bere ndonjehere

  Reply to this comment
  • lexuesi July 24, 13:37

   MOS pellisni kot, ATO organizatat e shoqerise civile le te bejne rikors, e MOS humbasin kohen kot duke protestuar per kendet e lodrave.

   Reply to this comment
   • Po , Po July 24, 18:22

    E kush te beje rekurs , Sazan Guri , Rajmonda Bulku , Mirash Kabashi , apo regjizoret qe vodhen mbi 100 milion leke dhe kur u vete permbaruesi , thone “nuk kemi pasuri ” , sepse u bene vite qysh atehere …. ?!

    Reply to this comment
 4. Achaia July 24, 13:39

  Turp! Zaganjori është simboli i korrupsionit dhe i padrejtësisë në sistemin e drejtësisë!!

  Reply to this comment
 5. alphade July 24, 13:40

  “Do bejme lufte, de more de,,si,lum te popull me zi na ke”
  Kishim ca besim se dicka do te behej,por jo more, asgje
  vecse po kapin ca “cironka” ndersa “peshkaqenet e me –
  dhenj” e hedhin lumin paq,si puna e ketij Zagonjorit,De-
  des, e shume te tjere qe do vijne pas…! “Asgje e re nga
  fronti…” …..! “Nga Selaniku e tatepjete,sic ka qene,do te
  jete”…..!!! Me sa duket,Komisioni i degjoi “katilinaret” e
  “Baces se Vicidolit” se keta gjyqtare e prokurore jane te
  “ndershem” dhe se po hiqen sepse jane nga “Veriu” !
  Zoterinj, ky eshte turpi botes ! Po nderkombetaret me kufje ne veshe, cfare bejne ??? Apo, “rrine e veshtrojne
  dhe veshtrojne yjet” ! Nderkombetaret duhet te nderhyjne
  me force apo edhe ata u korruptuan.
  Keta qe po i shpetojne Vettingut jane me te korruptuarit
  jo vetem ne pasuri por sidomos ne moral. Jane te gjithe
  fanatike te nje partie dhe bien theror per partine qe i kane
  sherbyer dhe do t’i sherbejne edhe ne te ardhmen me ane te CEKICIT…….!

  Reply to this comment
 6. tonia July 24, 13:50

  Zaganjori (Zog Gomari) mund te kaloje cdo vetting per pasurine,por kiurre njeren nga kerkesat e tij,aftesine profesionale.Gjykata e Larte eshte ne krye te te gjitha gjykatave e gjyqtareve te sistemit te korruptuar e nese ai nuk e ka pare kete dmth se eshte koke bosh.Per kete vendim absurd duhet te protestoje shoqeria civile e kushdo tjeter.Te tille duhen shporrur nje ore e me pare nga sistemi I drejtesise.

  Reply to this comment
 7. Vetem Flaka qe ka shperthyer ne Greqi i duhet vene Pallatit te zhDrejtsesie July 24, 14:37

  duhen djegur si minje brneda gjithe gjyqtaret e prokurore
  politikane e ci permban ndryshe Shqiperia do mbetet Peng
  ne duart e bandes politike
  nuk ka shpetim Shqiperia pa i djegur te gjalle

  kancerin qe po zhduk jeten e Shqiptarit !!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. perkthyesi July 24, 16:29

  Vendim skandaloz! Dhe une tani jam i mendimit se dhe Gjin Gjoni do te dale i kulluar! Pse, per kete farse paskemi patur nevoje? Ky vend eshte i destinuar te mos behet kurre!

  Reply to this comment
 9. FIERI July 24, 16:47

  Nje shefe bordelloje merr certifikaten e ndershmerise.
  Kjo eshte Shqiperi e oligarkeve, te mjeret shkojne e votojne, futem ne burg se nuk ka paguar 1 muaj dritat, vriten per shkak te drejtesise se munguar, shesin shtepite, shesin nderin qe te fitojne drejtesi, u jane vjedhur cdo gje, prona, nderi, dinjiteti, shendeti, po i helmojne shqiptaret perdite oligarket e lidhur me keta zagaret e dtejtesise dhe ne fund, duhet qe jetyre tu paguajme edhe deri 5 mije dollare rroga.
  Ripe kete popull o Edi Rama. Tani po bindemi se ti po kap drejtesine.
  Turp, pabesi, kurthe e poshtersira

  Reply to this comment
 10. alphade July 24, 18:01

  Edhe nje here per “Komisionin e Vettingut” ,jane po aq te
  korruptuar,ne mos me shume, prandaj duhen qeruar edhe keta qe na ulen ne krye te tavolines per vettinguar
  “Kazanin e Korrupsionit” !
  Po mdekombetaret me kufje e vesh dhe me qendrimin e
  tyre ,sikur i kane futur ne kallepe allcie cfare bejne,c’dety-
  re kane qe rrine si mumje ne tavoline dhe nuk u japin
  derrmen “derrave e dosave” te Komisionit ? Keta te gjithe
  jane te infiltruar per ta devijuar drejtesine aty ky “mafia
  shqiptare” qe qendron vigjilente ne krye te kupoles politi-
  ke dhe me kulac e kerbac ne dore luan rolin e saj ne pra-
  paskene. Ky komision qe mori ne vetting Zagonjorin duhet shkarkuar menjehere dhe te zevendesohet sepse
  eshte i korruptuar dhe i lidhur menkrimin. Sapo doli krye-
  fiozi i Shqioerise, Sali Vicidoli dhe tha se po largohen nga
  sistemi gjyqesor “njerezit e ndershem” sepse “jane nga
  Veriu”, u reflektua me njehere brenda 24 oreve qendrimi
  i Komisionit te korruptuar. Zagonjori realatoi pasurine e tij
  marramendese me disa “flamuj te kuq” dhe kaq sa sa
  “evidentuar pasurine e tij” perben vetem “majen e aisber-
  gut” dhe se “offshoret” mbase kurre nuk do te zbulohen .
  Disa miq te mij gjuthemone me kane thene se kjo eshte
  vetem nje loje dhe nje retushim, por une nuk e besoja,
  thosha me vete,keta flasin kot,por me sa po shoh ata
  paskeshin patur te drejte. “Koka e pare e turkut” u gjet,
  Llalla……..! Megjithese e meriton,perseri nuk eshte koka.
  Trinomi : Berisha,Basha,Meta ..Jane koka e mafias
  shqiptare. ..

  Reply to this comment
 11. OPGJ July 24, 18:37

  O Edi mavria te eshte mbushur mendja se je i zgjuar.Vere dhe gazideden kryetar Shishi dhe pastaj shko llafosu me Neten.

  Reply to this comment
 12. Shpellari serb i Vicidolit July 24, 18:37

  Ti leme me nje ane te gjitha te tjerat , mendoj se mjafton vetem nje fakt teper bindes dhe kokeforte , qe eshte kunder rikonfirmimit te Zagarnjorit ne detyre . Ky fakt eshte : Zgjedhja e preferuar e mesjetarit serb te Vicidolit , per ta bere Zagarnjorin president te Repuiblikes ! Se cfar zgjedhje ben bajraktari , mjafton te shikojme kandidaturen e dyte , qe e imponoi dhunshem per postin e kryetarit te shtetit , nje sakat nga trupi e nga truri , qe do te mbetet ne histori si turpi i atij institucioni , militantin e partise se tij familjare B.Nishanin ! Me siguri matematike , qe ne se do te ulej ne ate fron z. Zagarnjori , nuk do e kishte felliqur me pak veten dhe institucionin , se sa beri idjoti Bujar Nishani ! Sepse kriteri i pare dhe i fundit qe te vendose Berisha per nje njeri , eshte VETEM BESNIKERIA PERSONALISHT NDAJ TIJ . Dhe , nje kuader i pjekur i UDB-se , sic eshte S.Berisha , nuk gabon kollaj .

  Reply to this comment
 13. info analitike July 24, 22:40

  Mos u shqetesoni shoke! Xhezairi kishte harruar te paguante kuoten e partise. Tani qe e pagoi eshte nje nga tanet, i rilindur.

  Reply to this comment
 14. naim dimashi July 24, 22:41

  Veting leshi.Llalla ia hodhi,Zaganjori u konfirmua,Dedja ka apeluar dhe pa tjeter do konfirmohet.tre kokat e drejtesise kaluan lumin nuk e dime me kalin e kujt????Del se vjedhjet e korrupsionin e kane bere te vegjlit,kurse kokat vetem kane ferkuar duart.keshtu do te behet edhe ne politike vetingu,do ta hane peshqit e vegjel….

  Reply to this comment
 15. labi July 24, 23:03

  te na rroi palloshi megjith ropqirt e tjer si majtas e djathtas Hua qifsha ropt

  Reply to this comment
 16. KORÇARI July 24, 23:47

  TUUURP TUURP TUURP TUUURP. ZAGARI HAJDUT ME 1 MILIARD PASURI DOLI I NDERSHËM SEPSE “JUSTIFIKOI” PASURINË GJYSMËN E SË CILËS PRETENDON SE JA KANË FALUR SHOKË, KUSHËRINJTË APO DHE PRIFTI I FSHATIT, SI ËSHTË E MUNDUR QË DIKUSH ME LLOGJIKË TË BESOJË KËTO JUSTIFIKIME QESHARAKE , JUSTIFIKIME QË JANË POTHUAJSE IDENTIKE PËR KOMPLET KËTA TË KORRUPTUARIT MILIARDERË, ME MODIFIKIME TË VOGLA TEK TUK.
  TUUUUUURP VETËM KJO FJALË DEL LIRISHT NË KËSI RASTESH.

  Reply to this comment
 17. intelektuali July 25, 09:16

  Vettingu i Edvin Droges iku per “dhjame qeni”

  C’A KA BO VAKI?

  Enveristat fanatike shajne pjellen e tyre Zaganjorin, por harrojne t’ja adresojne sharjet e tyre envriste Kreut te Rilindjes Komuniste dhe Bosit te Fanatikeve, PARTIZANIT te Enverit, Edi Rama qe vertit pas kulisave Drejtesie e pjerdhur shqyptare, por qe ankohet se nuk e degjojne gjykatesit qe ka vendosur Saliu, prandaj edhe nuk i kap dot “Peshqit e Medhenj” te ambasadorit Lu qe iku dhe na la shendene bashke me kokekuqen hajdute Vllahutini.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim