KQZ: 19 deputetë nuk e kanë formularin e “pastër”!

July 29, 2016 11:48

KQZ: 19 deputetë nuk e kanë formularin e “pastër”!

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka verifikuar formularët e vetëdeklarimit në kuadër të zbatimit të ligjit për dekriminalizimin.

Sipas KQZ-së, 19 nga 140 deputetë nuk e kanë formularin e bardhë, ndërsa 7 prej tyre kanë marrë vendim pafajësie.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po verifikon edhe formularët për kryetarët e bashkive dhe këshilltarët bashkiakë.

Sipas KQZ-së, 50 kryetarë bashkie nuk kanë shënuar asnjë të dhënë.

Ndërkohë, për sa i përket ministrave, asnjë prej tyre nuk ka probleme me ligjin e dekrimalizimit.

July 29, 2016 11:48
Komento

1 Koment

  1. logjika July 29, 21:42

    Dhe ç’behet me keta?!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*