KQZ certifikon me 7 vota pro rezultatin për Bashkinë Tiranë

July 8, 2015 13:17

KQZ certifikon me 7 vota pro rezultatin për Bashkinë Tiranë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka certifikuar sot rezultatin e zgjedhjeve për bashkinë e Tiranës.

Anëtarët e KQZ kanë votuar me 7 vota pro rezultatin, ndërsa fitues është konfirmuar Erion Velija.

Ish-­ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj i cili përfaqësonte Aleancës për Shqipërinë Evropiane garoi përballë kandidatit të PD-­së, Halim Kosova.

Veliaj, fitoi me një diferencë të thellë votash rreth 43 mijë ndaj kandidatit të propozuar nga e djathta.

July 8, 2015 13:17
Komento

1 Koment

  1. dita July 8, 15:47

    Erjon Te urojme suksese pa fund ne kryrjen e detyres shume te rendesishme dhe shume te veshtire qe keni perpara. Kemi besim te plote nga forca dhe besimi qe keni. Ne forcat tuaja.ju urojme edhe nje here suksese ne cdo fushe te jetes.Ndricoje Tiranen se e gjithe populli te do. Sigurisht kjo arrihet me nje pune te palodhur dhe te ndergjegjshme.Jam e bindur kjo veti nuk te mungon Urime

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*