KQZ çon për ndjekje penale numëruesit e Lezhës

Redaksia Online August 9, 2013 10:23

KQZ çon për ndjekje penale numëruesit e Lezhës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të çojë për ndjekje penale kryetarët dhe anëtarët e KZAZ-së nr.13 të Lezhës për abuzimet me numërimin e votave në zgjedhjet e 23 qershorit, duke kërkuar që ata të ndiqen penalisht dhe të mos jenë më anëtarë në zgjedhje të reja.

Anëtari i KQZ-së, Klement Zguri, tha se jo vetëm numëruesit, por edhe vëzhguesit dhe përfaqësuesit e subjekteve zgjedhore që “janë bërë pjesë e manipulimit” duhen të penalizohen.

“Kolegji jep një lloj amnistie, numëron votat. Veprimi i tij ishte i kundërligjshëm nga një vendimi që u mor nga një strukturë tjetër. Pra, sistemi mbetet korruptiv”,  tha Zguri.

 

 

Redaksia Online August 9, 2013 10:23
Komento

1 Koment

  1. teuta August 9, 11:49

    Zoto Zguri, kerkoni shoke qelie mesa kuptohet.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*