KQZ – Idrizit: Provo përsëri pas katër vjetësh

July 4, 2017 12:42

KQZ – Idrizit: Provo përsëri pas katër vjetësh

 

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar rezultatin përfundimtar për qarkun  e Tiranës, duke mos miratuar kërkesën e PDIU për të shtyrë shqyrtimin e rezultatit.

Me këtë vendim të KQZ, PDIU nuk ka mundur që të futë në parlament kryetarin e saj Shpëtim Idrizi.

PDIU kërkoi shtyrjen e shqyrtimit të rezultatit të Tiranës me 48 orë, por kërkesa u rrëzua me votat e PS dhe të kryetarit Klement Zguri, ndërsa pro votuan përfaqësuesi i LSI dhe 2 anëtarë të PD.

July 4, 2017 12:42
Komento

4 Komente

 1. Olsi July 4, 13:36

  Ta gezoje “Baftjari”,tani ne kater vite le te shtrengoje rradhet me Liken ne opozite. Nje plere me pak !!

  Reply to this comment
 2. Cami dibran July 4, 15:00

  Ky Idrizi, që të ishte i sigurt, pse nuk kandidoi në Dibër ku, për cudi PDIU fitoi një mandat ?

  Reply to this comment
 3. Spathiati July 4, 16:56

  Mos u mërzit Idriz!
  Baba Erdogani kai vellain e tij Edscobar Rama-danin ne krye te rregjimit mafiozo-islamik te Tiranes!

  Reply to this comment
 4. Aliu nga Selenic July 4, 18:23

  Mos te shkoj mendj ty Idrizi se Ceshtjen Came e ke ti ne dore.
  Ceshtjen Came e ka shtyre perpar vetem Edi Rama.
  Ti vetem ne ngatrrofsh Ceshtjen Came e jo me per ta zgjidhur.
  Qendro atje ne Opozite ku bere pozite me Berishen me ata qe i falet detin Greqise.
  Prandaj rri i qet shpetim se ti nuk shpeton ase veten tende e jo me Camerine.!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*