KQZ: Po punojmë për t’i krijuar kushte personave me aftësi të kufizuar

March 15, 2015 12:24

KQZ: Po punojmë për t’i krijuar kushte personave me aftësi të kufizuar

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njoftoi se është i angazhuar për të krijuar të gjitha kushtet në mënyrë që personat me aftësi të kufizuar të kenë mundësi të votojnë në zgjedhjet e 21 qershorit.

Nëpërmjet zëdhënëses së saj, KQZ-ja deklaroi se janë evidentuar problematika për personat me aftësi të kufizuar gjatë votimeve të mëparshme dhe po punohet për zgjidhjen e tyre.

“Jemi angazhuar për të shmangur këto problematika dhe të krijojmë kushtet që këta persona të ushtrojnë të drejtën e votës të barabartë me të tjerët”, tha zëdhënësja e KQZ-së.

March 15, 2015 12:24
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*