KQZ, publikohen rezultatet e para zyrtare; 65,13% ASHE dhe 34,45% APPD. Ndiqni rezultatet live

June 22, 2015 00:33

KQZ, publikohen rezultatet e para zyrtare; 65,13% ASHE dhe 34,45% APPD. Ndiqni rezultatet live

Kur ka kaluar mesnata dhe teksa kemi mësuar se numërimi i votave ka nisur në disa prej qarqeve të vendit, KQZ ka bërë të ditura edhe shifrat e para zyrtare.

Sipas organit qëndror të administrimit të zgjedhjeve, deri më tani janë numëruar rreth 3619 vota, prej të cilave mbi 2300 i ka marrë koalicioni i qendrës së majtë i Aleancës për Shqipërinë Europiane, ose e shprehur në përqindje rreth 65,13%,  ndërsa rreth 1200 vota janë numëruar në favor të koalicionit të qendrës së djathtë i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet, ose në përqindje rreth 34,45%.

Këto rezultate vijnë nga rreth 12 Qendra Votimi të numëruara nga plot 5301 të tilla, ndërsa pjesëmarrja nga qendrat e votimit që kanë dërguar të dhëna në KQZ ka shkuar tashmë në 62,11 për qind.

 

Kliko këtu për rezultatet live

June 22, 2015 00:33
Komento

15 Komente

 1. adri June 22, 01:12

  Kane filluar kriminelet te levizin se kujtojne se do te behet deti kos. Keta e kane shkaterruar Tiranen dhe shqiperine.
  Urojme nje fitore sa me thelle te Koalicionit te drejtuar nga PS e LSI ne te gjithe Shqiperine.
  Nje fitore e Koalicionit te Drejtuar nga PS e LSI ne te gjithe Shqiperine do te thote te marre fund koha e ketyre krimineleve qe kane marre peng jeten e Lire ne Tirane e Shqiperi.

  Reply to this comment
  • mirela June 22, 05:17

   Shqiptaret e dhane verdiktin e tyre duke e cuar shqiperine nga jugu ne veri ne drejtimin e duhur duke i kthyer shume qytete si tirana kamza edhe shkodra qytetarve edhe jo atyre kryetarve qe ishin lidhur ngushte me klanet edhe bandat!

   Reply to this comment
   • linda June 22, 05:19

    vota qe populli i dha aleancesh per shqiperine europine e theksoj edhe nje here me shume pune qe kjo qeveri po ben ne rilindjen e vendit. edhe qe reformat e qeverise po japin rezultatet ne formimin shtetit shqiptare me ligje edhe me norma!

    Reply to this comment
    • klajdii June 22, 05:25

     eshte e rendesishme qe ne fund fituan shqiptaret nga kto zgjedhje. fituan se pane me ne fund zgjedhje te lira edhe te ndershme pa cucuritje te veshi ne kutine e votimit duke bere zgjedhjen e duhur per qyettin edhe per veten e tyre duke i sjell shqiptave drejtimin e duhur!

     Reply to this comment
     • miri June 22, 05:29

      aleanca per shqiperine europiane edhe partia socialiste po tregojne qe kane mbeshtetjen me te madhe te ne popull edhe po shihet nga casti ne cast nga votat qe po numurohen ne kutit e votimit. gjithashtu oferta e aleances per shqiperine europinane ishte me e mira per qeverisjen e bashkive te qyteteve!

  • nryshe June 22, 09:02

   nuk ka si ti ishte ndryshe!!! kjo padyshim eshte nje diference shume e madhe te nje fitoreje e cila nuk lene aspak hapesire per hamendesime!!! nese partia demokratike isthe gati te thonte se nuk do njihte zgjedhjet atehere tani ben mire te mendohet me mire!!!

   Reply to this comment
  • magneti June 22, 09:04

   partia socialiste dhe aleanca per shqiperine evropaine eshte nje magnet i fuqishem per te gjithe progresistet pavaresisht beindjeve te tyre politike , te cilet duan qe ne qytetet e tyre te shikojn nje ndryshim radikal i cili do vij pas bashkepunimit te bahskive me qeverine qendrore!!

   Reply to this comment
 2. Shigjeta June 22, 03:08

  Saliu i mbeti tritoli ne bythe.

  Reply to this comment
 3. Krenaria e Kuqe June 22, 04:09

  ASHE si Barcelona, fitore në shumicën e bashkive me mbi 60%
  Me nisjen paraprake të numërimit të votave në disa bashki të vendit, duket qartë se koalicioni i majtë i ASHE-së është kryeson ndjeshëm në disa bashki të…
  KOMENTE | LEXO | SHPERNDAJE

  Reply to this comment
 4. Mark uk June 22, 08:00

  Votuesit e PS te gjitha rastet shkojn heret se nuk u durohet,te shofim fundin nje here.Nese fiton Ps duhet te pregaditeni te hyni ne kooperativa ju te fshatit,kurse qytetart ne aksion per te ndihmuar fshatin.Zbore do te ket,rralle per cdo gje.Me talona dopaiseni.Shqipart jan marakli te jetojn pa te drejta.Edhe kur u ngrit flamuri hoqen flamurin shqiptar e vendosen perseri ate te turkut.Enveri e ka dite se cfar don shqiptart,hu ne shpin e te shoqruar me muzik.Ne ara fabrika kantiere……

  Reply to this comment
 5. Arben June 22, 08:07

  NE FIER, ALIBEHAJ KRYESON ME 60% TE VOTAVE NE 45% TE VOTAVE TE NUMERUARA.

  CUDI SI PORTALI JUAJ NUK FLET ASGJE PER KETE.

  BOTE E CUDITSHME.

  Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe... June 22, 11:54

   U kenaqen antishqiptaret se beri aheng te perzier pd-ist_kulufizem&antishqiptarizem&banalizem&injorance nen emrat Arben… Mark UK… dhe tourgofag.

   Reply to this comment
  • arben June 22, 12:23

   Arben, vertet diferenca eshte ajo qe ju shkruani, por ne kahje te kundert. Alibeaj, deri tani, nuk ka as 30% te votave. Uroj qe ti shtohen, pasi nuk me pelqejne diferencat e medha ne zgjedhje.

   Reply to this comment
 6. nyc June 22, 14:08

  Luli eshte pare ne Rinas…

  Reply to this comment
 7. Preng PJETRI June 22, 16:11

  Uroj perzemersisht te gjithe votuesit e majte duke shprehur bindjen time se kjo mazhorance dote rrealizoj enderrat e SHQIPTAREVE. FITORE PS LSI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim