KQZ u jep mandatet, Parlamentit i shtohen 3 deputetë të rinj

May 15, 2019 12:27

KQZ u jep mandatet, Parlamentit i shtohen 3 deputetë të rinj

Dy kandidatë nga radhët e LSI-së dhe një nga PD kanë marrë mandatin e deputetit nga KQZ.

Burime nga mediat bëjnë me dije se deputetët më të rinj të Kuvendit janë Halit Valteri si përfaqësues i Partisë Demokratike në Tiranë dhe Vasil Sterjofski si përfaqësues i Lëvizjes Socialiste për Integrim. Një tjetër kandidat i LSI në Tiranë  i cili ka marrë mandatin e deputetit është edhe  Edmond Stojku.

Aktualisht në Kuvendin e Shqipërisë  janë 120 ligjvënës. Pas konfirmimit dhe vlerësimit nga KQZ, tre kandidatët do të betohen zyrtarisht në Parlament.

Deputetët e rinj në Kuvend, nga radhët e LSI:

Ylli Shehu

Enver Rroshi

Aurora Mara

Edmond Rrushi

Elda Hoti

Edlira Hyseni

Ediola Braha

Ralf Gjoni

Nimet Musaj

Enada Kapllani

Ambra Borova ( betohet seancën e ardhshme)

Deputetët e rinj në Kuvend, nga radhët e PD:

Majlinda Halilaj

Alban Zeneli

Ligoraq Karamleo

Lefter Maliqi

Adriatik Alimadhi

Arben Elezi

May 15, 2019 12:27
Komento

1 Koment

  1. Gege Kosova May 16, 09:38

    Cila pjese e opozites,fjalen e kam per PD dhe LSI, eshte Opozita e vertete,Ajo qe la mandatet, doli ne rruge,bene veprime te dhunesh dhe perbalte imazhin e Shqiperise dhe shqiptareve, apo pjesa tjeter qe,sipas rregullave po merr mandatin dhe eshte ne Kuvend, merr pjese ne zgjedhje dhe natyrshem eshte opozite zyrtare.Apo pjesa e trete opozitare e PD,”Bindja Demokratike” e cila natyrshem, sipas rregullave po provon forcen politike edhe ne zgjedhje. Kush vertet eshte ketu opozita?!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*