Kryeministri flet për “problemet pas fitores”. Gjejeni kë citon (foto)

July 6, 2019 15:05

Kryeministri flet për “problemet pas fitores”. Gjejeni kë citon (foto)

Kryeministri Edi Rama i është rikthyer sot zgjedhjeve të 30 qershorit.

Ai ka zgjedhur të postojë një thënie të Winston Churchill, për të thënë se “problemet pas fitores” janë më të kënaqshme se sa ato pas humbjes.

“Problemet pas fitores janë më të kënaqshme se sa ato pas humbjes, por jo më pak të vështira.” -shkruan Rama në rrjetin social.

 

Me sa duket Kryeministrit i pëlqen goxha Churchilli dhe këtë dobësi ia njohin edhe tregtarët e peshkut.

Këto foto botuar pak kohë më parë nga Dita, dërguar nga një lexues nga Elbasani janë shkrepur pak para zgjedhjeve të 30 qershorit në ambjentet e një biznesi peshku në Elbasan.

Tregtari ka vendosur krah njëri tjetrit në mure Ramën dhe Churchillin, i cili e çoi Britaninë drejt fitores në Luftën e Dytë Botërore.

A e di Rama që është vendosur aty? Sigurisht që po, jo vetëm pse është mik me biznesmenin në fjalë.

Por edhe se në këto ambjente biznesi ndodhet një lokal ku Rama ka bërë edhe mbledhje të Këshillit të Ministrave

Të dy kanë thënë fjalë të mençura, sa nuk po dimë se cili e ka thënë më bukur!

Krenarë për ty Zoti Kryeministër!

j.l./ dita

July 6, 2019 15:05
Komento

36 Komente

 1. Biometri May 29, 11:56

  Hahaaaaa
  Elbasanllinjte dallohen per adhurimin e dylberave

  Reply to this comment
 2. Ebebebe May 29, 11:57

  Duket si familja Asad

  Reply to this comment
 3. . May 29, 11:58

  E paskan piktutuar si hajdut arab

  Reply to this comment
 4. Kokpalari 21 janarit May 29, 11:58

  Partia Hezbollah dega Elbasan

  Reply to this comment
 5. Jimi May 29, 12:29

  I biri i ndrek Luces ju duket ju duket si arab komentusve te mesiperm!?

  Reply to this comment
 6. Nje nga Mamli May 29, 13:21

  Eshte klima qe i ben elbasanasit te tille…
  Pikerisht per kete prane lendes se pare ishte ndertuar edhe nje spital i posacem..

  Reply to this comment
 7. betixho May 29, 13:25

  Urime Shqiptarëve zoti Rama.
  Të punosh për brezat e ardhshëm mund edhe të të moskuptojnë brezat bashkëkohorë,prandaj tani me kurorën Europiane të merituar dhe stadin e arritur ndodhesh para një hapi me të vërtet domethënës.Përshëndetje.

  Reply to this comment
  • Predaktor May 29, 13:41

   Betixho ka t drejtë.
   Rroftë populli liridashës i Elbasanit.
   Rroftë Komiteti Qendror i Partisë me shokun Edi në krye.
   Tani po, u bëm Europë.
   Ahh lum si ne e lum brezat qe vijnë.
   Femijet e Betixhos njesoj si femijet e Edit, bravo bravo, bravo, zemra mal për keto fitorje

   Reply to this comment
   • Bregu nga kodra May 29, 13:42

    Pse, ka shoku Edi femije?

    Reply to this comment
   • ganiu May 29, 14:18

    Të gjithë do dalim në pension që ditën e parë pas lindjes.
    BE punon për shqiptarët.
    Rroftë BetiXho për lajmin.

    Reply to this comment
    • Po PO May 29, 18:11

     O Gani , qënke vërtet për të ardhur keq ! Ti kujtoke se , po të futemi në BE , shqiptarët nuk do kenë nevojë të punojnë dhe do të rrojmë si zotninj me paratë e tyre . Atë që ka sot Europa , e ka arritur me djersë e mund dhe nuk ia ka falur kush .

     Reply to this comment
     • ganiu May 30, 08:55

      Ironi, ironi o kuti e mëndjes.
      Ironi për entuziazmin hiperbolik shqiptar.
      Ironi për mendimin se do të jet Europa ajo që do të zgjidhë problemet tona.

 8. Gh May 29, 14:35

  Bejini nje statuje nudo si e Davidit,

  Reply to this comment
 9. MH May 29, 14:51

  Kush ka kene ai piktor talent qe e ka pikturue origjinal si te familjes se kungullorve. Cucurbitaciae.

  Reply to this comment
 10. R. B. Gramshi May 29, 15:05

  Per te gjithe injorantet qe “masakrojne” nje qytet per 10 perversa qe ka mbajtur ne historene e tij do te thosha shikoheni me realisht popullin e Elbasanit mbasi mund te gjeni me shume ane pozitive se sa negative.
  Kultura qe ka reflektuar ky qytet ne kohet moderne eshte nje nder me e spikatura per te mos thene me e mira ne Shqiperi.
  Do te mjaftonte t’iu permendja vetem shkollen Normale ketij qyteti nga ku dolen nje brez teper i kualifikuar ne Shqiperine e shekullit kaluar.

  Reply to this comment
 11. Burrat e shtetit jane te paket, per te mos thene se ne shqiperi mungojne May 29, 16:08

  Midis shume aforizmave Churchill ka thene:
  -Kur heshtin shqiponjat, papagallit nisin të cicërojnë.
  -Çmimi i madhështisë është përgjegjësia.
  -Historia shkruhet nga fitimtarët.
  Keto duheet te jenee udherefyes per politikanet shqiptare

  Reply to this comment
 12. lexuesi i DITES May 29, 16:48

  Me i miri kryemisister i Shqiperise deri me sot (dmth pas rrezimit te Diktatures se Proletariatit) eshte Edi Rama.
  Nje koment per thenien e tij te mesiperme: ”Ne demokraci forca e aresyes duhet te jete me e fuqishme se aresyeja e forces”.
  Me drejt do te ishte, që te thuhej: ”Forca e aresyes eshte gjithmone me e fuqishme se aresyeja e forces”…

  Reply to this comment
 13. Konti Sbalta May 29, 17:54

  Poshtersite e Curcillit gjate luftes se dyt boterore ndoshta nuk do te dalin kurre,por gjykimi per to ishte i dukshem !Hitleri e filloi luften me Angline, por pas marreveshjes se fshehte me Curcillin e spostoi ne lindje kunder Rusise, sepse Curcilli e bindi kur i tha se armiku per te dy ishte “Komunizmi”!Edi Rama eshte shume i hapur ne veprimet e tij dhe nuk ka asgje te fshehte ,ja perse nuk mund te krahasohet me “perbindeshin” ,Curcill qe mbyti nji anije megjith marinaret brenda saj per te provokuar nderhyrjen ne Shqiperi ne vitin e larget 1945 !Sic e ka deklaruae edhe vete Edi Rama eshte perkrahes i politikes “Liberale “te Bler=it,prandaj mori edhe si keshilltar vet ate!

  Reply to this comment
 14. seat vlora May 29, 18:57

  Pse nuk e thoni o gazeta “Dita” qe eshte Gjergj Luca, qe ka marre falas per 40 vjet, gjithe territorin 120 mije m2 (12 hektare) te rezervave te shtetit me gjithe tunelet e ushtrise ne Labinot Fushe – Elbasan ku ka ngritur fabriken e konservave kancerogjene dhe ka bere salen emadhe ku zhvillon mbledhjet e qeverise Edi Rama

  Reply to this comment
 15. Martini May 29, 19:56

  Çfarë doni o keqe.Sa gra janë punësuar or masakrën te peshku që ju shani.Puna me ngulm e Gjergji Lucës sakrifi at risku i ti,që një nj
  Njeri normal nuk do ti bënte.Me perspektivë të madhe.I ka Realizuar gjatë qeverisjes së Edit.Heqia e akcizës rritja e flotës dhe peshkimit.Janë pozitive.Ju nuk doni zhvillim se thotë dy fjalë për edin çtë keqe ka në krahasim me të mirat ndaj Elbasanit.Shkoni i thoni këto para grave që punojnë të Rozafa,pa e shikoni ku përfundoni.

  Reply to this comment
  • mirel July 6, 16:13

   Po pse mos ta kishte peshkun vete qyteti i Elbasanit?
   Pse duhet tja dije per nder Elbasani ketij birbos qe vjen e u merr tokat e rezervatet sikur ti kishte prure me vete nga Emigrimi.
   C’beri ky, formoi token, apo shpiku peshkun? Apo krijoi ujin?
   Edhe ta grabisi mallin e gjene e popullit qe ka bere natyra, dhe te mburret qe qenka mireberes.
   Pune shejtanesh

   Reply to this comment
 16. A May 29, 20:30

  Kjo pllakate qenka e vendosur ne murin e nje dyqani peshku ne Elbasan nga nje shites peshku.
  Shume demethenese sepse ky portreti i EDI RAMES eshte vendosur ne kohen e duhur dhe ne vendin e duhur ne prag te zgjedhjeve lokale sepse e dine te gjithe kur kerkon ti thuash ndonjerit budalla, tarallak ja permbledh shkurt dhe qarte, ne kete rast EDI RAMA JE TRU PESHK. Shume e goditur dhe simbolike.
  Ky shitesi ne lidhje me kete pllakat e ka marre leje per ta vendosur ne Bashkine, ne degen e Rilindjes dhe te PS-se te Elbasanit, apo tek Taulant Balla. Se kjo nuk eshte asgje nje tallje me shume qe i behet EDI RAMES, barbonit te Parisit.
  Sa per UINSTON CURCILL qe ka vendosur shitesi i peshkut gabim, sepse edhe vete si person eshte peshk, per aresye si mund te krahasuar nje politikan i rangut evropian dhe boteror me nje karkalec nga Shqiperia si EDI RAMA.

  Reply to this comment
 17. Ardi May 29, 21:20

  Varet se ça shpreson nga Rama. Ai nuk eshte magjistar që me abrakadabra te beje çudira, Vitet mbi pese vite e gjysem qe eshte ne pushtet po i ben gjerat me themel, jo sa per tu dukur.
  Sa i perket pjeses injorante te komentuesve kam nje fjale për ta. E ç’merreni me pamjen o derëzinj merruni me punën. Ja shihni Sali kingun qe e futi Shqipërinë ne konferencen islamike sapo erdhi ne fuqi.

  Biznesmeni qe ka ne ambjentet e punes Edin, Churchillin dhe Skenderbeun nuk ka lidhje fare me Elbasanin. Eshte djale punetor dhe artist, biri i dy prinderve brilante artiste. E nisi biznesin pak nga pak 30 vite perpara, ashtu si bejne njerëzit e ndershem, për të arritur aty ku është sot.
  Jeni njerëz sa injorantë, aq edhe gojosës.

  Perfaqesoni me se miri krahun regresiv qe fasaden e ka pro perendimit, por koka i ka mbetur nga lindja.

  Reply to this comment
  • mirel July 6, 16:39

   Ne mund te jemi injorante vertet more i fencuri i RIlindjes, por ama nuk rrime gjithe diten te bejme filozofi duke para njehere Saliun e njehere Ramutin, dhe te mendohemi: Cili nga keta eshte me i mire valle?
   Ky duhet te jete angazhim teper i larte mendor per ca si puna jote.
   Ne e mbajme pak me thjeshte hesapin: Kush na vjedh e kush na shet e na blen si skllever i fusim ne nje thes: Hajdute, kriminele e tradhetare.
   Ndodhi qe brenda thesit te bjene shume, si Saliu, Rama, Basha dhe Meta..po ama te i njejti thes eshte, ai i qelbesirave

   Reply to this comment
 18. A May 29, 21:58

  Ne pushtet, ne pozite aktualisht eshte EDI RAMA, eshte madati i dyte, 6-te vjet ne qeveri vetem pallavra me shumice dhe rritje taksash, çmimesh, tarifash, grabitje fondesh edhe keto i ka me shumice. EDI RAMA ka njezet vjet ne politike dhe ne pozicione te ndryeshme te shtetit dhe ka bere nje gje “te mire” qe po shkaterron vendin dhe popullin me tendera, konçesione, ppp dhe etj, etj.
  Sa per SALI BERISHEN, FATOS NANON, ILIR METEN dhe LULEZIM BASHEN mos kujton se do ti lavderoj edhe keta kane qene plehra si EDI RAMA.
  I gjithe ky takem qe i perkasin PD+LSI+PS jane plehra te pa ricikluar. Tung.

  Reply to this comment
  • Kaush bosh May 30, 12:37

   Pjesa me e madhe e tyre jane plera por jo te gjithe. Une them qe Edi e meriton te hiqet nga ky thes dhe te futesh ti. Se duke u futur ne kete thes me plera mbase i rifreskon me pasterine tende që deri ketu tek unë i vjen era e pastër.

   Edhe pse nuk e di kush je mund te te pershkruaj si nje tip qe aq sa ke patur mundesi i ke nxjerre zine postit qe ke mbajtur. Po tani ke mbetur pa gje sepse kujtove se bere levizjen e zgjuar por te doli huq. Pra ti je plere e kaluar plerës.

   Reply to this comment
 19. CIRK NE KOLONI July 6, 15:32

  Pellagzget me kafka superior te Dites nuk ma kane postuar komentin !!!

  Reply to this comment
 20. CIRK NE KOLONI July 6, 15:35

  Sistemi KOLONIAL u diskretetua me keto CIRKO-VOTIME dhe flitet per fitore te sistemit colonial!

  Reply to this comment
 21. Cirku NE pyll July 6, 16:38

  Shefi fle NE krevat vertikal per te mos shurrosur dyshekun.

  Reply to this comment
 22. antiharresa July 7, 13:37

  Kryesorja eshte qe SHBA ju rrasi prasin gjithe sherbetoreve rus serbo grek qe tentuan destabilizimin
  e kombit shqiptar .Rama nuk e rruajti hallatin per paralajmerimet e shqupsave per 30 qershorin dhe me kete levizje proamerikane siguroi fitoren per mandatin e trete ne 2021.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim