Kreu i FRD-së në Shkodër jep dorëheqjen: Është kthyer në parti për interesa personale

April 30, 2015 09:54

Kreu i FRD-së në Shkodër jep dorëheqjen: Është kthyer në parti për interesa personale

Kreu i partisë Fryma e Re Demokratike e Shkodrës, Bep Kolombi, ka dhënë dorëheqjen.

Gjithashtu Kolombi ka dhënë dorëheqjen dhe nga kandidatura për anëtarë të këshillit bashkiak, duke deklaruar se nuk do të jetë pjesë e asnjë strukture politike.

Sipas tij, FRD është kthyer në një parti që sheh interesat e ngushta dhe jo të qytetit.

Për shkak të impenjime personale, por dhe bindjeve të mia, dorëhiqem nga ky pozicion dhe si kandidat për anëtar i këshillit bashkiak.

Nuk do jem pjesë e asnjë strukture politike, derisa të krijohet një parti që të mos shoh interesat e ngushta, por të qytetit tim dhe mbarë veriut”, ka thënë ai gjatë një konference për shtyp.

Dorëheqja e Kolombit vjen pas marrëveshjes së FRD-së me PS-në.

April 30, 2015 09:54
Komento

2 Komente

  1. Aqifi April 30, 10:03

    Bravo! Kjo puna e Topit binte ere qe ne fillim. Kur dredh bythen sa majtas-djathtas perfundon si (h)ale-anca e Kreshnik Spahiut! Me sa duket edhe FRD do te kete te njejtin fund…

    Reply to this comment
  2. Artur April 30, 14:33

    Bepi nuk kishte asnje lidhje me akrobacite dhe interesat e Bamir Topit. Me vonese, por me mire vone se kurre. Bravo Bep dhe uroj te pasohet edhe nga te tjere ne FRD!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*