KLP: Tetori e gjen Shqipërinë me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm

September 17, 2019 10:28

KLP: Tetori e gjen Shqipërinë me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm

Kryetari i KLP, Gent Ibrabimi beson se muaji tetori do ta gjejë Shqipërinë me institucionin e SPAK dhe me Prokurorin e Përgjithshëm.

Deklarata u bë në takimin që kreu i KLP  pati me Christian Lange, Sekretar i Shtetit në Ministrinë Federale të Drejtësisë.

“Për 9 muaj, KLP ka menaxhuar mjaft procese sfiduese si ngritja e SPAK dhe zgjedhja e Prokurorit të Përgjithshëm. Në javët në vijim, KLP merr vendim për sa i përket numrin e prokurorëve me të cilët mund të ngrihet SPAK. Besoj se tetori do të gjej vendin me SPAK dhe Prokuror të Përgjithshëm“, tha Ibrahimi.

Nga ana e tij deputeti Christian Lange tha se lufta kundër korrupsionit është kushti dhe prioriteti kryesor për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

Në takim me Gent Ibrahimit dhe deputetit Christian Lange ishte i pranishëm dhe ambasadori gjerman Peter Zingraf

Takimi u fokusua në zbatimin e reformës në drejtësi dhe ngritjen e institucioneve te reja, SPAK dhe BKH.

o.j/dita

September 17, 2019 10:28
Komento

3 Komente

  1. Hosteni September 17, 13:07

    Epo shyqyr, se keshtu qetesohen gjakrat dhe pastaj fillon Estrada tamam. Do dhihemi duke “qeshur” me baterdine qe do bejne cakejte e “rinj” me Drejtesine.

    Reply to this comment
  2. ME EMER September 17, 14:13

    . nuk na intereson as SPAK.as SPUK e sido ta kene emrin .Na itereson qe ne vendin tone te kete shtet, ligj dhe te gjithe njerezit te jene te barabarte para ligjit . Te korruptuarit te dalin perpara gjyqit , te pa aftet te largohen nga drejtimi .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim