Krichbaum: Shqipëria jo gati për negociatat, ia thashë edhe Ramës

April 26, 2018 16:55

Krichbaum: Shqipëria jo gati për negociatat, ia thashë edhe Ramës

 

Për deputetin gjerman, Gunther Krichbaum, Shqipëria nuk është ende gati për çeljen e negociatave.

Këtë qëndrim ai e ka rikonfirmuar edhe përmes një postimi në rrjetin social Facebook, një ditë pas takimit të Ramës në Komisionin e Jashtëm të Gjermanisë, të cilin Krichbaum e kryeson.

“Dje, mora kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Komitetin e Çështjeve Evropiane të Bundestagut Gjerman. Me këtë rast, personalisht i thashë atij se unë besoj se hapja e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë është shumë e parakohshme. Progresi i reformave deri tani nuk mjaftojnë”, ka shkruar Krichbaum në Facebook.

a.s/dita

 

April 26, 2018 16:55
Komento

12 Komente

 1. Dibrani April 26, 17:02

  Ngeli ne klas fantomas Rama

  Nuk ka Europ me hajdut e drogaxhinj o popull

  Rekomandimi ishte dobje-gjashte e len ne dor te Shqiperise,…Po te thot :
  Angazhimi Europjan eshte serioz ,..Po ti si shtet a ke vullnet te paster me ju bashku….gje qe nje hajdut se ben dot.

  Reply to this comment
  • I pandehuri April 26, 17:12

   O dibran i dalë nga shpellat…..po nuk e kupton se na ben me dëm ne popullit mos hyrja në Europe se edi ramës dhe gjithë sojit të poster te politikanëve?
   Sa te eksistojnë idiote, shpellarë si ti sb lb er e gjithe soji i tyre kanë jete te gjate….

   Reply to this comment
   • Dibrani April 26, 20:47

    Hyrja ne Europe do te thote cilsi ndaj kesaj organizate…..Shqiperia nuk e ka.
    Qe te arrish tek cilsia duhen parime,gje qe populli Shqiptar nuk e njeh .
    Tu rroj sa malet Edi ,..kjo eshte cilsia juaj

    Fjalen shpell mund ta perdoresh,.por nuk me identifikon mua ,..kjo identifikon votuesit qe i dhan timonin nje idioti

    Reply to this comment
  • Vaso April 26, 18:23

   O i ashtuquajtur Dibran se nga menyra si shkruan nuk ke me shume se 8 klase.Te interesoka mos hapja e negocjatave se je i lidhur me hajnat e ketij vendi qe kerkoni te ngelet keshtu si eshte annulli .Hapja e negocjatave i sherben popullit.Duket qe je si peshk kenete qe Po thahet prandaj shpreson te mos hapen negocjatat.

   Reply to this comment
   • Dibrani April 26, 21:01

    Shkolla te informon,..por kjo nuk do te thot qe do te ndryshoj trurin dhe veset ty ,..dhe do te bej njeri.

    Edhe Asadi dhe Kim jong un dhe Trump kan ber universitete nga Zvicra-Oxford-Howard ,..pyetja shtrohet ai pergjigjen ata shkolles.

    Problemi me nje pjese te klases Shqiptare dhe tipa si ti eshte mos dija-praktika-disiplina dhe kur mungojne keto vecori nuk ke parime.
    Por i vetmi parim eshte mbrojtja me cdo kusht e Fantomasit
    Pra je skllav i nje elite
    Un nuk jam kundra popullit qe mos i bashkohet Europes.
    Dua qe Shqiperia ta fitoj provimin me merita,.dhe jo si lyps.
    Se po hyre lyps lyps mbetesh

    Reply to this comment
    • Vaso April 26, 22:59

     Qenke shume i afte te vleresosh meritat edhe pse mangesi nga shkolla.Po ta shpjegoj me thjeshte.Sa per dijeni une jetojj ne perendim prej 25 vitesh dhe nga ana personale skam asnje interes.Une per vete sjam ne gjendje te vleresoj meritat se jane subjektive.Pastaj hapja e negocjatave sdo te thote detyrimisht futje ne BE,perkundrazi do te jesh me i monitoruar nga ata dhe ky fakt me shume tremb te pushtetshmit politik dhe ata qe bejne afare mbeshtetur nga politika.Qe te futesh ne BE sikur gjerat te shkojne normalisht duhet te presim 2025 -en.Ne qofte se negocjatat nuk hapen ko ha do te zgjatet che me thuaj zotrote per ato meritat qe i vlereson te zgjaten me tej .Une Jam kunder cdo lloj hipokrizie qe bejne politikanet te kujt do krahu politik se luajne ne kurriz te interesave kombetare.Ne 90-en u ngritem dhe kerkuam Shqiperine si gjithe Europa edhe pse vinim nga nje diktature te eger dhe per faj te politikes qe krijoj kete shtet mafjoz edhe pas 27 vitesh nuk e kemi realizuar endrren tone.Prandaj bej nje analize te ndergjegjes dhe mos fol me interesa te ngushta meskine .

     Reply to this comment
   • Lili April 27, 08:10

    Edhe?Ju me universitet na kenaqet edhe na ndriten jeten ndoshta?
    Pffff,
    Ma mire udheqet ndoshta ky shtet me katundare se me ju..ato bile dine cka eshte kujdesi per shtanzet e cka eshte me u ngri heret per punet e dites…

    Reply to this comment
 2. Plaku Xhuxhumaku April 26, 17:12

  Obobo, gjel mos ik!

  Nga filmi i vjeter shqiptar “Ne shtepine tone”.

  Reply to this comment
 3. Yp xhixhi April 26, 17:16

  U knaqe ti me nofken Dibran po pse o Toc i plasi rames per BE, ai BE e ka per dit po ti dhe soji i jot hani k….po nuk u futem ne BE duket qe je K….me te madhe.

  Reply to this comment
 4. Malesia e Madhe April 26, 18:04

  Do te thote se Angela Merkel nuk e ka me ate forcen e dikurshme e cila do ti duhej akoma Europes se Bashkuar.
  Ne se fati i integrimit u varka ne doren e dy homoseksualeve qe cuditerisht jane te dy vegla te ndyra te rusit, kurre mos qofte e thene qe ne te behemi pjese e ketyre lojrave. Ne jemi pjese e Europes dhe kete nuk na e percaktojne neonazistet.
  Ndoshta nje dite femra Basha do te duhej te na sqaronte per takimet intensive disa here rresht ne Berlin pas ores 23.00 me nje deputet homoseksual, kur homoja i saj ishte mbyllur ne cadren e Lirise.
  Dikush i rendesishem ne PD ka dijeni per keto takime.
  Shume mire. Shqiptaret perfundimisht u binden cilet politikane luftojne per te miren e Shqiperise dhe cilet jane banditet e PD-LSI qe i a kane ngulur gjithnje thiken pas shpine Shqiperise.
  Zoti Rama, kaloni menjehere ne zgjedhje te parakoheshme dhe jepni nje impuls te ri zhvillimit te vendit.
  Mos u ndal. Tani ke 90 perqind te shqipetareve qe do te mbeshtesin.
  E fundit, te bindet Ismail Kadare se kush e sabotoi tere keto vite dhenien atij te Cmimit Nobel.

  Reply to this comment
 5. Arben April 26, 20:04

  do ta kete fajin luli, se nuk ka munci nje lider botror

  ne kete menyre

  Reply to this comment
 6. Dibrani April 26, 21:46

  Europa eshte qypi me flori qe Shqiperia po kerkon ta gjej.
  Por faktikisht Europa eshte ,…neqoftese ti ben vendin tend te begat.

  Kjo eshte e te urteve Europjan,..qe ne Shqiptaret kurr si kuptuam

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*