Krijesat e detit që emocionuan fotografin

July 10, 2018 19:34

Krijesat e detit që emocionuan fotografin

Fotografi i “Your Shot”, Cathy Pepin-Toussaint ka komentuar një fotografi me dy balena, të cilat nuk shfaqen sikurse zakonisht, duke u hedhur në mënyrë spektakolare nëpër ujrat e ndodhura.

Balena nënë shfaqet duke mbajtur në kurriz krijesën e saj dhe ky akt ka bërë që Toussaint ta cilësojë fotografinë si një ndër të preferuarat e tij.

“Është një foto kaq e bukur dhe ato kanë arritur të përcjellin atë marrëdhënie të butë midis nënës dhe fëmijës. Është një nga ato pamje që më bën të them: Oh zot, unë do të doja të isha atje tani!”-është shprehur ai.

Toussaint vijoi të thoshte se “Your Shot” ka në arkivë mbi 9 milionë fotografi që prej themelimit të saj në 2013-n, por asnjë prej tyre nuk ka arritur të transmetojë në të kaq shumë emocion.

s.a/dita

 

July 10, 2018 19:34
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*