Krijimi i SPAK, prokurori Shkëlzen Cena tërhiqet nga gara

June 12, 2019 11:33

Krijimi i SPAK, prokurori Shkëlzen Cena tërhiqet nga gara

Prokurori Shkëlzen Cena ka paraqitur pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë kërkesën për t’u tërhequr nga gara për Strukturën e Posaçme Antikorrupsion.

Kandidati nuk ka dhënë detaje për arsyet, që e kanë çuar drejt këtij vendimi.

Pas kësaj kërkese, Këshilli e miratoi atë me 10 vota pro.

Gjithashtu, Komisioni i Karrierës në KLP ka paraqitur një relacion për mënyrën si do të veprohet me caktime të përkohshme para krijimit të KLP-së dhe hapat që duhen ndërmarrë në vijim.

Krijimi i strukturave të SPAK dhe BKH-së do të hetojë korrupsionin në nivelet e larta, përfshirë edhe atë në fushën e politikës.

j.l./ dita

June 12, 2019 11:33
Komento

3 Komente

 1. Jimi June 12, 12:21

  Keta prokurore qe terhiqen, nuk ka nevoje te japin shpjegime per terheqjen, pasi ajo eshte teper e lexushme!
  Keta jane prokurore per kohe paqe dhe jo per kohe “lufte”! Keta soj prokuroresh dine vetem te korrin e te vjelin e jo te mbjellin !

  Reply to this comment
 2. Korabi June 12, 13:43

  Jane politikisht te lidhur. Kete rast eshte i lidhur me PD. Arsyja eshte vonesa ,apo mos krijimi i SPAKUT.
  Jane te krimbur.

  Reply to this comment
 3. xxx June 12, 17:08

  Vazhdon dora kriminale qe dirigjon jo vetem drejtesine por edhe politiken, nuk ka qetesi ne kete vend me 2b dhe 2 m

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*