Krimet e Rënda pranojnë gjykim të shkurtuar për “Grupin e Zjarrit” në Lazarat

November 4, 2015 11:22

Krimet e Rënda pranojnë gjykim të shkurtuar për “Grupin e Zjarrit” në Lazarat

Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar gjykim të shkuar për Gate Mahmutajn dhe “grupin e zjarrit” në Lazarat.

Në këtë listë përfshihen 11 persona, nga rreth 40 persona që janë arrestuar në lidhje me aksionin antikanabis në Lazarat të zhvilluar nga policia vitin e shkuar.

Pas pranimit të kërkesës për gjykim të shkurtuar, të arrestuarit përfitojnë me uljen e 1/3 të masës së dënimit, çka do të thotë se ata nuk do të dënohen me shumë vite burg.

Ndërkohë, për pesë persona të tjerë është vendosur që procesi gjyqësor të jetë normal. /Dita/

November 4, 2015 11:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*