Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin

May 18, 2016 16:05

Gjykata lë në burg Shukri Xhelilin

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës Shukri Xhelili është njohur me masën e tij të sigurisë “Arrest me burg” marrë në mungesë nga togat e zeza, dy ditë më parë.

Në seancën e vlerësimit Gjykata për Krimet e Rënda nuk është ndryshuar masa,duke e lënë në burg ish-qytetarin e parë të Dibrës.

Xhelili akuzohet për korrupsion pasiv , pasi në kembim të favorit seksual ka emëruar në një institucion që ishte në varësi të bashkisë 20-vjecaren me inicilaet A.A.

Sipas prokurorisë, pas emërimit Xhelili e ngacmonte dhe kërkonte favore seksuale nga 20-vjecarja.

May 18, 2016 16:05
Komento

1 Koment

  1. elio May 18, 17:08

    SHUKIIIIIII OUR HEROOOOO!!! Nuk ke vra, nuk ke vjedh, nuk ke dhunu njeri…Ne fund te fundit goca u gerric paksa teper dhe ne toke shenjtor nuk ka…
    Moralin leja qelbesirave hipokrite qe ne njeren ane predikojne e ne tjetren vjedhin dhe i cojne ne zvicer..

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim